3 items tagged "Atom String Quartet"

Wyników 1 - 3 z 3

Ogłoszono program XII Krokus Festiwalu

Category: JazzNEWS
Utworzone: 10 wrzesień 2013

Jeleniogórska publiczność już po raz 12 – ty rozsmakowywać się będzie w drugiej połowie października br. przepięknymi jesiennymi odcieniami jazzu. To wszystko będzie pulsować w barwach Krokus Jazz Festiwal. Nazwa festiwalu już na dobre zadomowiła się na polskiej scenie jazzowej. W ten pełen elegancji, niepowtarzalny klimat wprowadzą Państwa wyjątkowe Gwiazdy jazzu, które od wielu lat cieszą się sukcesem także na międzynarodowych estradach. 

JELENIOGÓRSKIE CENTRUM KULTURY zaprasza w dniach 23-27 października 2013 r. na XII Międzynarodowy Krokus Jazz Festiwal im. Tadeusza „Errolla” Kosińskiego

Agnieszka Hekiert - Stories

Category: Publicystyka
Utworzone: 14 wrzesień 2012

alt

25 września wyjdzie nowa płyta wokalistki Agnieszki Hekiert zatytułowana Stories. W nagraniu płyty wzięli udział znakomici muzycy: Konstantin Kostov, Cezary Konrad, Robert Kubiszyn, Krzysztof Herdzin, Kuba Badach oraz formacja Atom String Quartet. Płyta łączy bałkańskie brzmienia, słowiańska duszę, serbsko-bułgarskie energetyczne, „połamane” rytmy. 
Agnieszka Hekiert jest artystką młodego pokolenia, która może poszczycić się znaczącymi sukcesami. Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach ma juz w swoim dorobku współpracę m.in. z Bobbym McFerrinem, Trio Krzysztofa Herdzina, Leszkiem Żądło czy bułgarskim Trio w Monachium. Komponuje, pisze teksty, aranżuje, prowadzi chóry circle singing (metoda B.McFerrina) i warsztaty wokalne.

Atomowe smyczki - Atom String Quartet

Category: Publicystyka
Utworzone: 16 styczeń 2012

alt

Czterech najsympatyczniejszych rzępajłów z siłą rażenia adekwatną do nazwy zespołu
Jan Ptaszyn Wróblewski. We Wrocławiu wystąpił Atom String Quartet - pierwszy w Polsce kwartet smyczkowy grający jazz. Muzycy określani są Nową Nadzieją polskiego jazzu, można dodać, że wysoką nadzieją. Panowie (z zwłaszcza dwóch) mogłoby zasilić drużynę koszykarską. Fakt ten może nie wpływa na jakość muzyki, którą prezentują, ale na pewno ma duże znaczenie przy wyborze miejsca koncertu. Wrocławski klub Łykend należy do miejsc niskich, piwnicznych, co dodaje mu undergroundowego charakteru, ale może powodować pewien dyskomfort.

EasyTagCloud v2.4 Free

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS