1 items tagged "Era Jazzu"

Wyników 1 - 1 z 1

Era Jazzu - Sex Mob

Category: JazzNEWS
Utworzone: 14 sierpień 2013

Na jedynym koncercie w Polsce przedstawi się amerykańska grupa SEX MOB. Sex Mob to zwycięzcy prestiżowego  plebiscytu  magazynu  Down Beat : w kategoriach Best Beyond Group oraz Najlepsza Płyta. Elegancki kwartet w starym stylu, złożony ze światowej sławy muzyków . SEX MOB to także grupa silnie osadzona w dzisiejszej kulturze: w ich muzyce postmodernistyczne walce zgrabnie przechodzą w efektowny free jazz i pogodne filmowe przeboje. Może właśnie dlatego koncerty SEX MOB są widowiskowe, zachęcające publiczność do wspólnej zabawy .

Liderem kwartetu jest  STEVEN BERNSTEIN -  wirtuoz trąbki suwakowej, kompozytor, aranżer, lider wielu zespołów i artystycznych projektów daleko wykraczających poza muzyczne konwencje. Związany z wydawnictwem Johna Zorna ( Tzadik Records), w którym opublikował kilka płyt w cyklu Semitic Diaspora. Na początku w lata dziewięćdziesiątych trębacz związany był z zespołem Lounge Lizards - legendarną, nieistniejącą już formacją nowojorskiej awangardy - wielkiej kuźni artystycznych osobowości, które w znaczący sposób wpłynęły na brzmienie współczesnej muzyki improwizowanej i jazzu. Plejada artystycznych indywidualistów, którzy wywarli wielki wpływ na rozwój jazzu ostatnich dekad (od lidera-Johna Lourie po  Arto Lindsaya, Roya Nathansona, Curtisa Fowlkesa, Marca Ribota, Calvina Westona, Michaela Blake'a, Billy'ego Martina, Davida Tronzo, Bena Perowsky'ego, Tony'ego Scherra, Johna Medeski'ego, Kenny'ego Wollesena i oczywiście Stevena Bernsteina). To w ramach współpracy z Lounge Lizards  skomponował muzykę do filmów: Get Shorty, Clay Pigeons, Fishing With John oraz wielu produkcji telewizyjnych Johna Lourie'go. Najnowszy album zespołu to Circus, Cinema and Spaghetti - SEX MOB plays Fellini: The Music of Nino Rota . Materiał zawarty na płycie to motywy przewodnie pochodzące m.in. z takich filmów Felliniego, jak   Amarcord czy  La Strada. Koncert Ery Jazzu to premiera albumu i jedyny koncert tego kwartetu w Polsce !

ERA JAZZU: SEX MOB - Plays Fellini:
The Music of Nino Rota
7.10.2013, godz.20.00 -
Warszawa - Palladium

EasyTagCloud v2.4 Free

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS