4 items tagged "Warsaw Summer Jazz Days"

Wyników 1 - 4 z 4

Warszawski koncert Hancocka uchem Artura Dutkiewicza

Category: Publicystyka
Utworzone: 18 lipiec 2012

Już samo wyjście sprężystym lekkim krokiem 72 letniego młodzieńca nadało rytm temu niecodziennemu wydarzeniu. Legenda muzyki tego wieczoru była w świetnej formie. Nic z rutyny, która wkrada się podczas tras koncertowych. Kontakt z publicznością, wyśmienity humor, radość z kreowania muzyki tylko dodawaly koloru. Hancock przywiózł świetnych artystów - basista James Genus, gitarzysta Lionel Loveke i wyjątkowy perkusista Trevor Lavrence.

Co Grek Zorba..., czyli sobota i niedziela na WSJD

Category: Publicystyka
Utworzone: 16 lipiec 2012

Zastanawiacie się pewno co się zdarzyło w sobotę i niedzielę na tegorocznym Warsaw Summer Jazz Days? Otóż, ja też się zastanawiam... Zasadniczo miało być pięknie: stadiony, wielkie gwiazdy, telewizje i zadowoleni kibice z całego świata. O, przepraszam! Zrobiło mi się kopiuj/wklej z innego tekstu. Wracam do wątku: niestety wyszło inaczej. I podobnie jak w przypadku Euro nie jest to wina organizatorów. A przynajmniej nie w 100%. Widać było ich pasję, determinację, chęć by rozpuszczonej jak dziadowski bicz stołecznej publiczności dostarczyć produkt jazzowy na najwyższym poziomie. Tym, który zawiódł był nie kto inny jak ja. Ale po kolei...

Piątek na WSJD, czyli Beethoven gwiżdże V Symfonię

Category: Publicystyka
Utworzone: 14 lipiec 2012

Beethoven to nie taki pies z filmu Briana Levanta tylko faszystowski kompozytor, który zanim ogłuchł od słuchania disco polo napisał parę niezłych kawałków, w tym V Symfonię. Da-da-da-rammm da-da-da-rammm to jej motyw przewodni, czyli jakby walenie w drzwi przez komornika, który chce nam zabrać nową plazmę kupioną na kredyt. Otóż załóżmy teraz, że akcja tego niby-felietonu przenosi się z wieku XIX w XXI i do Beethovena dzwoni promotor jazzu z warszawskiej Pragi i proponuje mu występ na corocznych dożynkach. "Kuhl" - odpowiada Beethoven - "aber das Stück ist für Orchester". "Nein, nein" - odpowiada nasz promotor - "przyjeżdzaj sam. Nicht money fur Orchester". Przechodzę teraz na polski i podaję Wam końcówkę tej konwersacji w symultanicznym tłumaczeniu w czasie rzeczywistym:
El Dżi: Jak zagram V Symfonię bez Orkiestry?
Nasz Człowiek: Nie ma problemu. Przecież możesz Pan zagwizdać! 

Czwartek na WSJD

Category: Publicystyka
Utworzone: 13 lipiec 2012

W zasadzie Warsaw Summer Jazz Days rozpoczął się już w niedzielę 8 lipca koncertem trio Marcina Wasilewskiego. Potem w Cafe Jazzarium miały miejsce trzy solowe występy Ralpha Alessiego, Jima Blacka i Marka Heliasa odpowiednio w poniedziałek, wtorek i środę. Jednak dopiero w czwartek mieliśmy do czynienia z pierwszym jazzowym wieczorem z krwi i kości, bo granie zaczęło się o 20.00, a skończyło tuż przed pierwszą.

EasyTagCloud v2.4 Free

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS