◄ Powróć

Marita&Kaczmarczyk - Elis Regina, Jazz z Wami

 
 
 11 luty 19:00
Krasnostawski Ośrodek Kultury   |   Krasnystaw, Polska

Muzycy zaprezentują twórczośc Elis Reginy w składzie:

Marita Alban Juarez - Vokal
Paweł Kaczmarczyk - piano
Jose Manolo Alban Juarez - perkusja 
Andrzej Święs - Bass

Na zaproszenie Pawła Kaczmarczyka i w ramach jego znakomitej serii Directions in Music powstał projekt, który jest hołdem dla twórczości Elis Reginy mojej wielkiej inspiracji, guru - fantastycznej wokalistki i kompozytorki nurtu tropicalismo. Elis nagrała kilkadziesiąt płyt i była niezwykle popularna w Brazylii (też dzięki swoim programom w telewizji). Całe życie walczyła muzyką m.in z rasizmem, klasizmem, była aktywistką, której wolnościowe i feministyczne idee były niezwykle nośne w Ameryce Łacińskiej ubiegłego wieku. Elis Regina znana w świecie jazzu nie tylko dzięki swojej współpracy z Antonio Carlosem Jobimem i kultowej płycie Tom i Elis, jest po dziś dzień symbolem, a jej piękne, pogodne piosenki nuci każdy, i stary i młody Brazylijczyk.

Koncert będzie częścią nowego ogólnopolskiego festiwalu - „Jazz w wami". Myślą przewodnią projektu jest popularyzacja i promocja przede wszystkim polskich artystów tworzących improwizowaną muzykę jazzową, a w szczególności tych młodych, stojących na początku swojej drogi artystycznej. 


Marita Albán Juárez, peruwiańsko-polska wokalistka, muzykolog (specjalizuje się w twórczości Chopina) i dziennikarka telewizyjna. Studiowała muzykologię na Uniwersytecie Warszawskim; równolegle uczyła się śpiewu u znanych wokalistek jazzowych – Izy Zając i Ewy Bem. Wykonuje repertuar oparty na muzyce etnicznej Peru i Brazylii. Występowała na festiwalach Warsaw Summer Jazz Days i Jazz na Starówce. Podczas koncertu zaprezentuje utwory wybitnej, przedwcześnie zmarłej wokalistki brazylijskiej, Elis Reginy, w jazzowych aranżacjach Pawła Kaczmarczyka.

Paweł Kaczmarczyk, jeden z najbardziej cenionych pianistów młodego pokolenia, kompozytor, aranżer, lider. Jeszcze w czasie studiów w Instytucie Jazzu w Katowicach założył własne trio, z którym zdobył wiele znaczących nagród. Po debiutanckim krążku Live (nagroda TVP2), nagrał album Audiofeeling, który w ankiecie „Jazz Forum” został uznany za najlepszą płytę 2008. Rok później rozpoczął współpracę z niemiecką wytwórnią ACT (album Complexity In Simplicity). Po kilku latach przerwy zaskoczył fanów dwiema znakomitymi płytami: Something Personal i Vars & Kaper Deconstruction.


Strona WWWkultura.krasnystaw.pl
Addresul. Okrzei 10
 

Mapa


 

Dostępne terminy

 • 11 luty 19:00

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS