◄ Powróć

Wielka Improwizacja – LABtrio

 
 
  4 marzec 20:30
Narodowe Forum Muzyku, sala Czerwona   |   Wrocław, Polska

LABtrio (Lander/Anneleen/Bram) to troje artystów ze świeżym i odważnym spojrzeniem na muzykę. Akustyczny świat tria to urban jazz flirtujący ze sceną elektroniki, undergroundu i hip-hopu.

Od początku swojego powstania w 2007 r. formacja była wielokrotnie nagradzana (muzycy otrzymali m.in. wspaniałe podwójne wyróżnienie — Nagrodę Publiczności i Główną Nagrodę — na prestiżowym festiwalu Tremplin Jazz Avignon w 2011 r.). Ta nagroda umożliwiła artystom nagranie swojego pierwszego albumu w Studio la Buissonne we francuskim Pernes-les-Fontaines. Ich pierwszy album, Fluxus, ukazał się w październiku 2013 r. (Outhere Records) i jest prawdziwą perełką — świadectwem tego, czym jest jazz dzisiaj w oczach muzyków młodszej generacji.

W 2014 r. LABtrio wzięli udział w festiwalu 12 points w Umeå, gdzie przyjęto ich z entuzjazmem. Henning Bolte w All About Jazz z kwietnia 2014 r. stworzył tak inspirujący opis ich koncertu:

„LABtrio, czyli perkusista Lander Gyselinck, basistka Anneleen Boehme oraz pianista Bram de Looze, udali się w zupełnie inny wymiar gry tria: łączą swoje niesamowite, ogromne muzyczne doświadczenia z cudownymi współgrającymi ze sobą elementami, w tym zachwycającą wrażliwością muzyczną, techniczną zwinnością, głębokim zaangażowaniem i delikatnym, ale również elektryzującym timingiem, swobodą wykonania i czystą radością z gry. To wszystko podczas ich koncertu złożyło się na świetne brzmienie i porywające, zarażające dynamiką kawałki, które odpływały swobodnie w noc”.

Wiosną 2015 LABtrio rozpoczęli współpracę z dwoma nowojorskimi artystami: wiolonczelistą Christopherem Hoffmanem oraz saksofonistą Michaëlem Attiasem. Muzycy pracowali nad projektem w lutym w belgijskim Vrijstaat O., a rezultatem kolaboracji był The NY Project, którego premiera odbyła się 20 i 21 lutego 2015 r. w ramach festiwali STORM! i BRAND! w Ostendzie i Mechelen. Potem grupa została zaproszona przez legendarny jazz club Barbès w Nowym Jorku. Kwintet nagrał również swój pierwszy nowy album The Howls Are Not What They Seem (Outhere Records) w studiu Kaleidoscope Sound w New Jersey. W styczniu 2016 r. formacja odbyła trasę koncertową promującą nowy materiał w Belgii. Jesienią 2015 r. LABtrio uczestniczyli w programie Match & Fuse, w ramach którego dzielili scenę ze znanym brytyjskim zespołem Dinosaur. Razem formacje wystąpiły na wielu scenach w Belgii i Wielkiej Brytanii. W 2016 r. LABtrio planują więcej tras międzynarodowych, a wiele ich koncertów w Kanadzie, Szwecji, Niemczech i Norwegii zostało już potwierdzonych. W maju 2016 r. trio zrealizowało projekt z norweskim saksofonistą Haraldem Lassenem. Zespół otrzymał również zaproszenie na festiwal jazzahead! 2016.

Bilety w cenie 25,40,60zł.


Strona WWWnfm.wroclaw.pl
Addrespl. Wolności 1
 

Mapa


 

Dostępne terminy

 • 4 marzec 20:30

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS