◄ Powróć

Urszula Dudziak

 
 
 12 luty 19:00
Stary Maneż   |   Gdańsk Wrzeszcz Garnizon, Polska

Królowa polskiego jazzu wraca do Gdańska! 12 lutego w Starym Maneżu odbędzie się koncert jednej z najwybitniejszych polskich wokalistek - Urszuli Dudziak z zespołem. Zabrzmi repertuar z ostatniej płyty artystki „Wszystko Gra”, ale nie zabraknie też piosenek ze starszych płyt, ze słynną Papaią na czele, czy elektrycznych aranżacji Mozarta. Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich koneserów dobrej muzyki!

Urszula Dudziak wystąpi z zespołem w składzie:
Łukasz Poprawski - saksofon
Robert Cichy - gitara
Jan Smoczyński - akordeon
Krzysztof Pacan – gitara basowa
Tomasz Torres – cajon

Królowa. Jedna z najwybitniejszych współczesnych wokalistek, z talentem i dorobkiem wykraczającymi daleko poza granice naszego kraju. Dzieliła scenę m.in. z Bobbym McFerrinem, Herbie Hancockiem i Stingiem. Zmusiła filipińską armię do tańca, a swoich wiernych fanów zadziwiła szczerością autobiografii „Wyśpiewam wam wszystko". Na szczęście wciąż zachwyca nas nie tylko anegdotami, ale i swoim oryginalnym śpiewem – wydana w 2013 roku płyta „Wszystko gra" to Urszula Dudziak jaką znamy i kochamy: jazzowy wulkan radości i energii. Niezwykła osobowość, z jeszcze bardziej niezwykłą historią, niecodzienną skalą głosu, swobodą i perfekcją intonacji oraz oryginalną techniką wokalną, które pozwoliły Jej zyskać opinię artystki niezwykle oryginalnej i kreatywnej. Każdy z koncertów to spotkanie z pełnymi humoru, dystansu do świata i siebie samej historiami, spotkanie z muzyką, która zawojowała świat, i wreszcie spotkanie z samą Urszulą Dudziak, która podbiła serca widzów swoimi brawurowymi występami wraz z jej 16 osobowym zespołem w programie „Bitwa na Głosy". Artystka oczarowuje publiczność swoim poczuciem humoru, dystansem do codzienności, historiami o legendach światowego jazzu, muzyce oraz niezrównaną energią która obdarza zgromadzoną publiczność.

Bilety: 70-129 zł


Strona WWWstarymanez.pl
Addresul. Słowackiego 23
 
 

Dostępne terminy

 • 12 luty 19:00

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS