◄ Powróć

Avec le Soleil Sortant de sa Bouche (Kanada)

 
 
 19 luty 21:30
Cafe Kulturalna   |   Warszawa, Polska

Scena z Montrealu to jeden z najciekawszych fenomentów świata muzyki niezależnej. Tym bardziej cieszy wiadomość, że 19 lutego w warszawskiej Cafe Kulturalna zagrają jej przedstawiciele - grupa Avec le Soleil Sortant de sa Bouche. Wydarzenie dla fanów gitarowej post-punk-psychodelii, sympatyków Godspeed You! Black Emperor i kanadyjskiej wytwórni Constellation, ale też poszukiwanń spod znaku Trans Am, Out Hud czy Gang Gang Dance i dźwięków pokrewnych nowojorskiej oficynie DFA.

Związany z wytwórnią Constellation Records kwartet z Quebecu to swego rodzaju lokalna supergrupa. Muzycy formacji związani byli z takimi zespołami jak Set Fire To Flames, Fly Pan Am, Red Mass czy Pas Chic Chic. Jeszcze przed publikacją pierwszych nagrań Avec Le Soleil zyskali sławę jako znakomity skład koncertowy, błyskotliwie łącząc eksperymentalny rock z tradycjami Krautrocka i funkowo-taneczną motoryką. Inicjatorem powstania Avec Le Soleil Sortant De Sa Bouche był basista, wokalista, kompozytor Jeana-Sebastien Truchy (Fly Pan Am). 

Zespół gra od 2011 roku i po kilku zmianach składu od dłuższego czasu występuje jako kwartet. Ich debiutancki album „Zubberdust!” ukazał się w 2014 roku, przynosząc znakomitą fuzję awangardowego eksperymentu, gitarowej psychodelii i transowo-tanecznych rytmów. Już w styczniu do sklepów trafi ich drugi krążek „Pas pire pop, I Love You So Much”.

Psychodelia, krautrock, desert rock, punk, afrobeat, noise, post-rock, elektronika i funk to różnorodne punkty odniesienia dla bogatej i błyskotliwej twórczości Kanadyjczyków. W swoich transowych kompozycjach, na bazie szerokiej muzycznej tradycji tworzą własny i unikalny styl, odświeżając formułę gitarowego kwartetu. 

Jeśli umiecie sobie wyobrazić fuzję Talking Heads z okresu „Remain In Light”, wszechstronność Tortoise, poszukiwania Out Hud i psychodelię Gang Gang Dance, przefiltrowane przez wrażliwość kanadyjskich outlaws, otrzymacie styl Avec Le Soleil. Ta szalona mikstura szczególnie działa podczas występów „na żywo” - koncerty Avec Le Soleil to wspaniałe, gitarowe, transowe odloty.

Bilety w cenie 35zł.


Strona WWWkulturalna.pl
AddresPl. Defilad 1
 

Mapa


 

Dostępne terminy

 • 19 luty 21:30

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS