◄ Powróć

Rafał Mazur & Guillermo Gregorio Duo

 
 
 15 luty 20:00
Klub Alchemia   |   Kraków, Polska

Rafał Mazur jest jednym z najciekawszych i najbardziej twórczych improwizatorów grających na akustycznej gitarze basowej. W jego muzyce wolna improwizacja spotyka się z filozofią chińską i praktykami tao. Swoje koncepcje realizujem w zespole Ensemble 56, międzynarodowym trio Mockunas/Mazur/Strid oraz Mazur/Neuringer Duo a także Kaluza/Majewski/Mazur/Suchar. W tym ostatnim składzie artyści nagrali album „Tone Hunting”, który w październiku 2013 ukazał się nakładem oficyny Clean Feed.

Guillermo Gregorio – urodzony w Argentynie (1941) amerykański klarnecista i kompozytor, od 1986 działający głównie w awangardowych i eksperymentalnych środowiskach muzycznych Europy i USA. Prowadzony przez niego zespoły koncertowały na całym świecie, a jego kompozycje zostały nagrane i wydane między innymi w tak renomowanych wytwórniach, jak hatART, New World Record, Atavistic i Nuscope. Jego kompozycje były wykonywane przez wiele zespołów Nowej Muzyki, między innymi przez Makrokosmos Ensemble (Szwajcaria), Ensemble N_ER (EU), International Contemporary Ensemble (USA), Fonema Consort (USA), czy Maverick Ensemble (USA). Jako instrumentalista Gregorio współpracował z wieloma zespołami muzyki eksperymentalnej i improwizowanej, między innymi nagrywając muzykę Corneliusa Cardew, Anthony Braxtona, czy Philipa Cornera.

Jako improwizator, Gregoria współpracuje między innymi z takimi muzykami jak Fred Lonberg-Holm, Ran Blake, Steffen Schleiermacher, Steve Swell, Jim O’Rourke, Ken Vandermark, Mats Gustaffson, Axel Dörner, Josh Abrams, Jeff Parker, Jason Adasiewicz, Carrie Biolo, George Graewe, Franz Koglmann, Thomas Lehn, Heiner Reinhardt, Le Quan Ninh, Akikazu Nakamura, Ab Baars, Sebi Tramontana, Mary Oliver, Klaus Koch, Gene Coleman, Enrique Gerardi, Paulo Alvares, Vinko Globokar, Makrokosmos Quartet, François Houl i Stephen Dembski.

Gregorio, z wykształcenia architekt, zajmuje się również sztukami wizualnymi, łącząc je w swych pracach z muzyką.

Wstęp 30 zł


Strona WWWalchemia.com.pl
Addresul. Estery 5
 

Mapa


 

Dostępne terminy

 • 15 luty 20:00

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS