◄ Powróć

Koncert „Syriusz” Rafała Gorzyckiego

 
 
 17 luty 19:00
Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu, Kino Centrum   |   Toruń, Polska

Najnowszy album Gorzyckiego to olbrzymia dawka spokoju, tajemnicy, oszczędnej formy i głębi brzmienia… Prawdziwa synteza sztuk. Rafał Gorzycki gra tu nie tylko na swym wiodącym instrumencie – perkusji, ale przede wszystkim, na fortepianie, wibrafonie i organach. Jednak "Syriusz" to nie tylko nieziemska muzyka. Tym razem koncerty Rafała będą wielowymiarowymi spektaklami-słuchowiskami. Artysta będzie też prezentować poezję współczesną mieszkającego w Niemczech poety i malarza – Krzysztofa Grusego. O warstwę wizualną i filmową "Syriusza" zadbał jeden z najlepszych dokumentalistów ze szkoły Mistrzowskiej Andrzeja Wajdy – Marcin Sauter.

RAFAŁ GORZYCKI jest zaliczany obecnie do najbardziej twórczych muzyków jazzowych, kompozytorów i perkusistów w Polsce oraz Europie. Współtworzone przez Gorzyckiego zespoły Sing Sing Penelope, Ecstasy Project i Dziki Jazz A-kineton zostały okrzyknięte muzycznymi odkryciami ostatniej dekady, które przyczyniły się do zmiany pokoleniowej w polskim jazzie. Rafał Gorzycki konsekwentnie promuje kraj, występując na scenach i festiwalach całej Europy, Azji i USA, wydając swoje autorskie albumy wyróżniane przez media w Europie i USA.

Rafał Gorzycki to artysta o przygotowaniu klasycznym i jazzowym, zafascynowany współczesną muzyką kameralną i awangardą jazzu.
O projekcie "Syriusz":
"Do projektu solowego dojrzewałem około 20 lat, od kiedy usłyszałem album "Pictures" Jacka De Johnette‘a. Teraz już jestem gotowy i opracowałem własny język, jako perkusista oraz kompozytor. Będę też grać na fortepianie, wibrafonie, organach. Pojawi się też tekst. Zawsze zazdrościłem pisarzom, malarzom, bo od początku do końca sami mogą stworzyć dzieło. Nie ma aparatu wykonawczego w postaci innych ludzi z zespołu. Tylko ty. Nic pomiędzy. Projekt solowy to dla mnie etap, który muszę przejść, żeby wrócić do większych form. To będzie najbardziej intymny i osobisty album w mojej dotychczasowej karierze... Dzięki fortepianowi mogę wyrazić emocje i uczucia, których jako perkusista, czy kompozytor nie potrafiłem ukazać... Fortepian to potęga brzmienia, koloru i nastroju, które będą emanować na "Syriuszu". Tym bardziej, że chcę z tym projektem wyjść poza muzykę. Interesuje mnie film i sztuki plastyczne. (...) Zdecydowałem się zrobić z mojego solowego występu spektakl – kolor, światło, film, lalki, ruch. Czuję, że to ciekawy kierunek".

Bilety w cenie 10zł.


Strona WWWcsw.torun.pl
AddresWały gen. Sikorskiego 13
 

Mapa


 

Dostępne terminy

 • 17 luty 19:00

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNY JAZZPRESS!

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS