◄ Powróć

Gwiazdy Jazzu w SDK: Sibel Köse & Bogdan Hołownia Trio

 
 
 16 marzec 19:00
Sanocki Dom Kultury   |   Sanok , Polska

Sibel Köse – pochodząca z Ankary znakomita wokalistka jazzowa, nazywana turecką „First Lady of Jazz”. Sibel Köse reprezentuje klasyczny styl śpiewania jazzu, utrzymany w tradycji Sary Vaughan, Carmen McRae i Shirley Horn.

Profesjonalnym śpiewaniem jazzowych standardów zajęła się jeszcze podczas studiów architektonicznych w M.E.T.U. w Ankarze. Została pierwszą laureatką nagrody w Międzynarodowym Konkursie Wokalistów Jazzowych w Zamościu w 1992 roku. Współpracowała     z takimi muzykami, jak: Krzesimir Dębski, Janusz Szprot, Deborah Brown, Tuna Otonel, Dave Allen, Rachel Gould, Joe Lee Wilson i Eli Wright.

Sibel Kose brała również udział w licznych koncertach, festiwalach, programach radiowych             i telewizyjnych. Uczestniczyła także w wielu projektach muzycznych, np.: „Polish All Stars Band”, „Polish – Turkish Jazz Connection”. W 2003 roku dołączyła do projektu Lorgnon-Gallis „Jazz Olymperes” i koncertowała we Francji. Współpracowała również jako solistka podczas występów wielu zespołów, np. Ankara Pop Group (zespół łączący elementy opery i baletu) i Army Force Big Band and Back’s Big Band. Występowała także podczas Istanbul Jazz Festiwal, Fete des Jazz, Międzynarodowego Festiwalu Pianistów Jazzowych w Kaliszu.

Bogdan Hołownia – znakomity pianista jazzowy i aranżer, wykładowca teorii improwizacji a także wyśmienity szachista.

Absolwent słynnej Berklee College of Music w Bostonie (USA), w klasie profesora Raya Santisiego i Laszlo Gordonyego.
Ulubiony pianista gwiazd polskiej sceny: Grażyny Auguścik, Lory Szafran, Anny Marii Jopek, Danuty Błażejczyk.
Pochodzi z Torunia, gdzie ukończył Średnią Szkołę Muzyczną. Pierwsze doświadczenia w graniu muzyki jazzowej związane są z kwartetem Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego, zespołami Janusza Muniaka i Kazimierza Jonkisza. W USA, podczas studiów, Bogdan współpracował z Davem Clarkiem, Skippem Haddenem, George Zoncem, Larrym Kohutem, Jeffem Stitelym, Bronkiem Suchankiem, Grażyną Auguścik, Michałem Urbaniakiem i Urszulą Dudziak. Po powrocie do kraju założył zespół „Los Angeles Trio” oraz występował m.in. z Lorą Szafran, Ewą Bem, Jorgosem Skoliasem, Tomaszem Szukalskim. W 2002 roku został laureatem Grand Prix Jazz „Melomani” w kategorii – artysta roku. Ma na swoim koncie 10 płyt Ostatnia, to nagrany w duecie z Wojciechem Pulcynem album Henryk Wars Songbook, upamiętniający dzieła pioniera polskiego jazzu.

Wojciech Pulcyn – kontrabasista, muzyk sesyjny. Jest absolwentem Wydziału Jazzu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina oraz Studium Jazzu w Warszawie w klasie prof. Zbigniewa Wegehaupta. Współpracuje z uznanymi polskimi muzykami, m.in. Ewą Bem i Michałem Urbaniakiem, jak również z młodymi gwiazdami polskiej sceny jazzowej gitarzystą Rafałem Sarneckim i pianistą Michałem Tokajem. Współpracował również z zespołami tworzącymi muzykę etniczną: Kapelą ze Wsi Warszawa, Ogrodami Alamut i Kwartetem Bartosza Niedźwieckiego. Wojciech Pulcyn tworzy także muzykę teatralną.

Tomasz Grzegorski – jeden z czołowych polskich saksofonistów jazzowych. Ukończył Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracował m.in. z Nigelem Kennedym, Wojciechem Karolakiem, Stanisławem Sojką, Ed Cherym, Urszulą Dudziak.

 

Bilety w cenie 20 zł.


Strona WWWsdksanok.pl
Addresul. Mickiewicza 24
 
 

Dostępne terminy

 • 16 marzec 19:00

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS