◄ Powróć

Ive Mendes

 
 
 25 czerwiec 20:00
ICE Kraków Congress Centre

Brazylijskie korzenie, subtelne dźwięki i latynoska zmysłowość: Ive Mendes. To pierwsza z gwiazd światowej muzyki, która zagości w Krakowie w ramach Letniego Festiwalu Jazzowego. Wydarzenie odbędzie się w ramach uznanego cyklu ICE JAZZ.

W żyłach urodzonej w brazylijskim Ceres wokalistki płynie krew francuskich, hiszpańskich, portugalskich i indiańskich przodków, co znajduje odzwierciedlenie w jej twórczości. Przyrównywana do Sade artystka posiada własny styl oraz osobowość, którą fascynuje każdego, kogo spotka. 
Muzyka Ive Mendes urzeka słuchaczy intymną atmosferą upalnego wieczoru wypełnionego nastrojem bossa novy, samby, jazzu, soulu, popu i chilloutu oraz zmysłowym głosem artystki. Inspiracją jest dla niej jej ojczysty kraj-Brazylia oraz życie. Śpiewa o namiętności, magii i intensywności związku z mężczyzną, którego kocha lub którego chciałaby pokochać.
Muzyka zawsze grała ważną rolę w życiu Ive. W rodzinnych stronach śpiewała w kościele, uczyła się gry na pianinie, studiowała muzykę na Uniwersytecie w Goianii, a także sama nauczała. Pierwsza z jej piosenek Casticais została okrzyknięta przez brazylijska prasę rewelacją. 
Talent Ive został szybko dostrzeżony, a jej kariera zaczęła się błyskawicznie rozwijać. W 1999 roku przeniosła się do Londynu, który zachwycił ją i nadal inspiruje swoją kosmopolityczną atmosferą. Tam też rozpoczęła współpracę z producentem Robinem Millarem, którego nazwisko kojarzone jest między innymi z takimi artystami jak Sade. Robin zachwycił się głosem Ive, która zaśpiewała dla niego… zostawiając wiadomość na jego automatycznej sekretarce. Z jego udziałem doszło do wydania debiutanckiego albumu zatytułowanego po prostu Ive Mendes, który okazał się wielkim sukcesem i przyniósł artystce międzynarodową sławę i uznanie. 
Artystka podczas koncertów poza największymi przebojami z pierwszych dwóch albumów takimi jak If you leave me now, Natural High, Night Nights czy I don’t wanna talk about it, prezentuje również utwory, które nagrała na swojej najnowszej trzeciej studyjnej płycie Bossa Romantica wydanej przez Sony Music w listopadzie 2016 roku. 
Album Bossa Romantica został nagrany przez Kevina Armstronga znanego ze współpracy m.in. z Davidem Bowie i Iggy Popem. Jednego z singli z tej płyty, piosenkę You make me feel brand new zmiksował w swoim studio w Atlancie legendarny kilkakrotnie nagradzany Grammy Miles Walker.  

Ive Mendes wystąpi w krakowskim ICE Congress Centre z zespołem oraz kwartetem smyczkowym.

Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy pod Baranami został zorganizowany po raz pierwszy w 1996 w trakcie obchodów 40-lecia Piwnicy pod Baranami. Z roku na rok Festiwal powiększał swoją formułę prezentując, obok codziennych koncertów w Piwnicy pod Baranami, koncerty w Filharmonii, Operze Krakowskiej, Radio Kraków, Centrum Manggha, ICE Krakow, Centrum Kijów i wszystkich klubach jazzowych Krakowa.

Od roku 2000 organizowane są wielkie plenerowe koncerty i wydarzenia - jak Niedziela Nowoorleańska i Noc Jazzu. Obecnie festiwal jest największym polskim festiwalem jazzowym i jednym z większych w Europie. Podczas ostatnich czternastu lat występowała wielokrotnie cała czołówka polskiego jazzu oraz wiele gwiazd zagranicznych (m.in. Pat Metheny, Chick Corea, Herbie Hancock, Stanley Clarke, Bobby McFerrin, Jean Luc Ponty, Leny White, Lee Konitz, Brandford Marsalis, Joe Lovano, Maria Schneider, John Scofield, Richard Bona, Candy Dulfer, Greg Osby, Nigel Kennedy). 

Ceny biletów:
80, 120, 140, 160, 180, 200 zł.

Punkty sprzedaży:
Eventim.pl, ticketpro.pl, biletywkrakowie.pl, InfoKraków ul. św. jana 2 oraz ICE Kraków, biuro organizatora ul. Karmelicka 52/1 (zniżka 10%).


Strona WWWhttps://www.facebook.com/events/367220366998657/
AddresMarii Konopnickiej 17, 30-302 Kraków
 
 

Dostępne terminy

 • 25 czerwiec 20:00

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS