◄ Powróć

Łukasz Pawlik Project

 
 
 12 maj 20:30
12on14 Jazz Club   |   Warszawa, Polska

Łukasz Pawlik Project to propozycja odwołująca się do estetyki brzmieniowej lat 80-tych i 90-tych, wzbogacona o możliwości nowoczesnej elektroniki, pozwalającej na wielopłaszczyznowe aranżacje muzyczne, w których odnaleźć można zarówno złożone formy kompozytorskie, jak i przestrzeń na spontaniczną improwizację jazzową.

Całość osadzona jest w stylistyce umownie określanej jako fusion, ponieważ mamy tu do czynienia z fuzją różnych muzycznych światów w jeden, nie do końca przewidywalny muzyczny konglomerat. Bogata instrumentacja, obecność instrumentów smyczkowych, etnicznych, intensywnych loopów, połączona z indywidualnym przekazem osobowości każdego z wybitnych muzyków – solistów, takich jak Cezary Konrad, PawełPańta, Dawid Główczewski (na płycie zagrali także Mike Stern i Michael „Patches” Stewart), których wspólnym mianownikiem jest pianistyka Łukasza Pawlika, grającego na akustycznym fortepianie oraz na elektronicznych instrumentach klawiszowych, dają możliwość obcowania z niezwykle energetycznym muzycznym bytem, w którym nie brakuje jednakże miejsca na liryzm i refleksję.

Fragmenty recenzji:

„Album „Lonely Journey” brzmi jak amerykańska płyta jazzowych sław fusion, ale ma nad nimi jedną przewagę. Porywa młodzieńczą pasją lidera, który radością tworzenia ulubionych dźwięków dzieli się ze słuchaczami i skutecznie ich zaraża.”
Marek Dusza (rp.pl)

„Album „Lonely Journey” to płyta na światowym, wysokim poziomie, doskonała pod wieloma względami. Zagrana z wielką dozą muzycznej inteligencji, empatii i finezji, łącząca wirtuozerię i przebojowość, ukazująca odświeżony fusion w wielu interesujących odsłonach, na które składają się nie tylko doskonałe i wyważone kreacje muzyków towarzyszących liderowi, ale także bogata paleta pomysłów brzmieniowych samego Pawlika.”
Michał K. Zawadzki (jazzsoul.pl)

„Można nie być fanem jazzu w konwencji fusion, stronić od brzmieniowych i stylistycznych wzorców epoki wyznaczania kanonu wytwórni GRP, jednak w przypadku tak znakomitej płyty, jaką zaserwował nam Łukasz Pawlik, wszelkie preferencje odstawiamy na bok. Inna sprawa, że tego typu inteligentna i kompetentnie stworzona muzyka ostatnio rzadko trafia na płytowe krążki.”
Piotr Iwicki (Polskie Radio) (Jazz Forum)

„Często albumy bywają nierówne i nie zawsze cały materiał zyskuje uznanie. W przypadku „Lonely Journey” nie ma słabego punktu. Od początku to końca „to jest to”. Ten album wypełnił sporą lukę w polskiej muzyce Fusion/crossover, udowadniając po raz kolejny, że mamy znakomitych muzyków na światowym poziomie.”
Marek Brzeski (jazzpress.pl)

★ Wydarzenie będzie transmitowane na antenie RadioJAZZ.FM. ★

 

▎ ŁUKASZ PAWLIK PROJECT

Łukasz Pawlik – fortepian, keyboard
Dawid Główczewski – saksofony
Paweł Pańta – gitara basowa
Cezary Konrad – perkusja

 

▎BILETY

I pula (przedsprzedaż) – 50 PLN

II pula (w dniu koncertu) – 55 PLN

 


Strona WWW12on14club.com
Addresul. Noakowskiego 16
 

Mapa


 

Dostępne terminy

 • 12 maj 20:30

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS