◄ Powróć

Sławek Jaskułke Trio

 
 
 17 maj 20:30
12on14 Jazz Club   |   Warszawa, Polska

Po wielu latach koncertowania i nagrywania solo, współtworzenia jazzowego duetu fortepianowego Duodram oraz tworzenia projektów specjalnych jak np. Chopin na pięć fortepianów Sławek Jaskułke powraca do idiomu jazzowego tria fortepianowego i swojej macierzystej formacji muzycznej.

JASKUŁKE TRIO to zespół będący przykładem współczesnego podejścia do jazzu w oparciu

o tradycyjną formę jazzowego tria fortepianowego. Sławkowi Jaskułke towarzyszą Krzysztof Dziedzic na perkusji oraz Max Mucha na kontrabasie.

Artysta czerpie z pianistyki największych przedstawicieli gatunku, interpretując ją na własny sposób. Tworzy muzykę posiadającą wyraźny, indywidualny styl i rozpoznawalne brzmienie. Poprzednia płyta Jaskułke 3yo pt. „Sugarfree” odniosła wielki sukces medialny, utrzymując się dwa tygodnie na pierwszym miejscu jazzowej listy przebojów ówczesnego Jazz Radia, zaś zespół koncertował na niemal wszystkich kontynentach i większych festiwalach jazzowych Europy i świata, także w ramach trasy koncertowej amerykańskiego saksofonisty Davida Murraya.

Płyta Jaskułke Trio „ON” jest sumą wieloletniej pracy oraz procesu twórczego. W warstwie merytorycznej album jest zgłębieniem sztuki improwizacji jazzowej oraz pracą nad strukturą kompozycji. W warstwie stylistycznej utrzymany w duchu modern mainstreamu i współczesnych kierunków jazzu europejskiego. To, co dla Jaskułke ważne, to budowa formalna, a także spójna konstrukcja całości. Artysta eksperymentuje z materią muzyczną w sposób świadomy i konsekwentny, kładąc szczególny nacisk na interpretację, dla której zawsze punktem wyjścia jest kompozycja.

„(…)Kiedy Sławek Jaskułke usiądzie przy fortepianie, to zapamiętuje się to, że jest absolutnym  mistrzem jeżeli chodzi o bycie instrumentalistą.”
AGNIESZKA SZYDŁOWSKA – dziennikarka, Trójka Program III Polskiego Radia

„Sławek Jaskułke Trio (…) nie jest programem wydumanym (…), a atrakcyjną, świeżo brzmiącą, odważną, łączącą wiele elementów fuzją”
JAZZPRESS

 

★ Sławek Jaskułke – Jeden z najoryginalniejszych talentów polskiego jazzu ostatniego dziesięciolecia. Pianista jazzowy, improwizator, kompozytor muzyki fortepianowej, orkiestrowej, teatralnej i filmowej. Wykładowca Katedry Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. Ma za sobą występy na największych scenach muzycznych i festiwalach jazzowych, m.in.: Berlin Jazz Fest, North Sea Jazz Festival, Red Sea Jazz Festival, Symphony Hall w Chicago, Carnegie Hall w Nowym Jorku, czy International Performing Arts Center w Moskwie.

★ Max Mucha – Kontrabasista urodzony w Częstochowie, absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Obecnie mieszkający w Berlinie gdzie kształci się pod okiem Grega Cohena w Jazz Institut Berlin. Laureat JazzJuniors,  Getxo (Hiszpania), Tarnów Jazz Contest („Największy Talent Festiwalu”) oraz Jazz Hoeilaart (Belgia), gdzie został wyróżniony nagrodą dla najlepszego kontrabasisty konkursu.

★ Krzysztof Dziedzic – Absolwent Akademi Muzycznej w Katowicach. Od 2008 członek zespołu Nigela Kennedyego. Z wybitnym skrzypkiem koncertuje po całym świecie od Sydney po Tokio. Twórca forum i grupy społecznościowo-tematycznej Polish Drummers skupiającej 1500 perkusistów (f/polishdrummers).

 

▎SŁAWEK JASKUŁKE TRIO

Sławek Jaskułke – fortepian
Max Mucha – kontrabas
Krzysztof Dziedzic – perkusja

 

▎BILETY

I pula (przedsprzedaż) – 80 PLN

II pula (w dniu koncertu) – 88 PLN


Strona WWW12on14club.com
Addresul. Noakowskiego 16
 

Mapa


 

Dostępne terminy

 • 17 maj 20:30

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS