◄ Powróć

Anna Jurksztowicz & Krzesimir Dębski

 
 
 20 czerwiec 20:00
Jazz Cafe   |   Łomianki, Polska

Anna Jurksztowicz  jest piosenkarką której  kariera wokalna rozpoczęła się w wieku szkolnym.  Uczyła się śpiewu klasycznego, porzuciła  jednak belcanto w wyniku fascynacji jazzem i muzyką pop. W wieku 16 lat występowała już na estradach zawodowo obok największych gwiazd polskiej estrady. W latach 1980-83 była solistką jazzowej grupy wokalnej Music Market specjalizującej się w muzyce gospel i spirituals, a w latach 1983-1985 współpracowała z poznańskim zespołem Spirituals and Gospel Singers. Z tymi zespołami dokonała nagrań dla archiwum PR, koncertowała w kraju i za granicą m.in. w Niemczech, Szwecji i Rosji.

Po raz pierwszy solo wystąpiła na KFPP w Opolu w 1985 r. zdobywając I nagrodę  w konkursie Premier za „Diamentowy kolczyk”, a także Nagrodę im. Karola Musioła. W latach póżniejszych wielokrotnie na tym festiwalu zdobywała nagrody i wyróżnienia za interpretację takich znanych piosenek jak „Stan pogody”, „Będzie tak jak jest”, „Muszelko ratuj” czy „Ja samba”. Reprezentowała polską piosenkę  na międzynarodowych festiwalach w  Sopocie (Polska,1985); Dreżnie ( Niemcy,1987 ); Curaçao ( Antyle Holenderskie 1988 ); Jurmala (Łotwa 1989); Karlshamn ( Szwecja 1990 );  Siracusa (Włochy 1991 ); Istanbule (Turcja 1991) i w Kairze ( Egipt 1995), Indie (2006). Nagrała wiele piosenek do znanych filmów i seriali TV m.in.: „Kingsajz”; „VIP”; „Czułość i kłamstwa”; „Matki, żony i kochanki”; „Na dobre i na złe”; „Więzy krwi”, ” Ranczo” i „Ranczo Wilkowyje” Nagrała piosenki do filmów, dla dzieci takich jak: „W pustyni i w puszczy”; oraz polskie wersje wokalne do produkcji Walta Disneya:  „Puchatkowego Nowego Roku”;  „Prosiaczek i Przyjaciele”, „Kubuś i Hefalumpy”. Anna Jurksztowicz jest także wydawcą i producentem muzycznym. W serii płytowej poświęconej muzyce współczesnej pt.: „Modern Classics from Poland” jej firma wydawnicza „Si Music” (www.simusic.pl)  promuje twórczość kompozytorów polskich.

 

Krzesimir Dębski - skrzypek jazzowy, kompozytor, dyrygent, aranżer i producent muzyczny. Niezmiernie ceniony przez publiczność oraz środowisko artystyczne. Autor muzyki do wielu słynnych filmów w kraju i za granicą. Kompozytor ponad 50 utworów solowych, kameralnych, symfonicznych oraz oratoryjnych. Jest jednym z najpopularniejszych i najwszechstronniejszych muzyków w Polsce. Dodatkowo jako człowiek wspaniały rozmówca z niewyczerpaną skarbnicą anegdot a dla słuchaczy jazzu lider słynnego String Connection. Studiował w klasie kompozycji Andrzeja Koszewskiego oraz dyrygenturę pod kierunkiem Witolda Krzemieńskiego w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Poznaniu. Od 1980, jako lider zespołu jazzowego String Connection, koncertował w Europie, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Uczestniczył w wielu festiwalach, m.in. w Reno, Paryżu, Berlinie, Norymberdze, Helsinkach, Hadze, Montrealu i Baden-Baden. Nagrał ponad 30 płyt ze swoimi kompozycjami dla wielu prestiżowych wytwórni płytowych. Od 1986 ograniczył działalność koncertową, poświęcając się twórczości kompozytorskiej. Skomponował ponad 50 utworów symfonicznych i kameralnych. Jest autorem muzyki do ponad 50 filmów fabularnych i dokumentalnych, tworzy także muzykę teatralną (ponad 40 premier) i eksperymentalną. W 1991 podjął również działalność dyrygencką, a jego dyskografia jako dyrygenta obejmuje już kilkanaście tytułów, m.in. z muzyką filmową dla Sony Classical. Prowadził koncerty z udziałem takich międzynarodowych gwiazd, jak: Jose Carreras, Jose Cura, Ewa Małas-Godlewska, Adam Makowicz, Canadian Brass, Vadim Riepin, Jean-Luc Ponty, Mark OConnor, John Blake i Nigel Kennedy.

 Bilety w cenie 85zł.


Strona WWWjazzcafe.com.pl
Addresul. Warszawska 59
 
 

Dostępne terminy

 • 20 czerwiec 20:00

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS