◄ Powróć

Muzyka pochodzi z Bemowa. Odcinek I: Jan "Ptaszyn" Wróblewski

POD NASZYM PATRONATEM 
 
 18 czerwiec 19:00
Amfiteatr Bemowo   |   Warszawa, Polska

MUZYKA POCHODZI Z BEMOWA
czerwiec-wrzesień 2017
Amfiteatr Bemowo w Parku Górczewska 
wstęp wolny

Bemowo słynie z Klubu Karuzela na Osiedlu Przyjaźń, koncertów na lotnisku, niepowtarzalnej atmosfery fortów, blokowisk sąsiadujących z drewnianymi domkami i… bogatego środowiska muzyków. Podczas pierwszej edycji wakacyjnego festiwalu MUZYKA POCHODZI Z BEMOWA pokażemy to, co w muzycznym Bemowie najlepsze. Różnorodne style, ciekawi twórcy, gwiazdy polskiej muzyki alternatywnej i rozrywkowej. To wszystko już od lipca do września w Amfiteatrze Bemowo. 

ODCINEK PIERWSZY: 
18 czerwca, niedziela, godz. 19:00
Jan „Ptaszyn” Wróblewski Sekstet 
Amfiteatr Bemowo w Parku Górczewska 
wstęp wolny

Pierwszy odcinek wakacyjnego festiwalu MUZYKA POCHODZI Z BEMOWA to koncert wybitnego jazzmana Jana "Ptaszyna" Wróblewskiego oraz dwóch innych zespołów związanych z naszą dzielnicą: 
godz. 14:00 Kwartet Smyczkowy " Time Quartet" -muzyka klasyczna
godz. 17:30 „15 cm above the ground” - muzyka new acoustic
godz. 19:00 Jan Ptaszyn Wróblewski

Jan Ptaszyn Wróblewski – ikona polskiego jazzu, znakomity saksofonista, kompozytor i doskonały aranżer, dyrygent i pedagog, publicysta i bezkompromisowy krytyk muzyczny, radiowiec, którego sztandarowa audycja „Trzy kwadranse jazzu” od ponad 45-ciu lat jest stale obecna na antenie Programu III-go.

Jego profesjonalny debiut miał miejsce na scenie legendarnego, I-go Festiwalu Jazzowego w Sopocie, gdzie w 1956 roku grał w składzie Sextetu Krzysztofa Komedy. Już po dwóch latach, w 1958-ym, został zaproszony do międzynarodowej orkiestry, która na słynnym Festiwalu w Newport (USA) akompaniowała Louisowi Armstrongowi.
Był twórcą i liderem wielu kultowych formacji jazzowych m.in. Polish Jazz Quartet, Studio Jazzowe Polskiego Radia, Mainstream, Chałturnik, Grand Standard Orchestra.
Przez wiele lat, z mistrzowskimi efektami, trwała przygoda Ptaszyna z piosenką. Do jego kompozycji teksty pisali Wojciech Młynarski, Jonasz Kofta i Agnieszka Osiecka, a wśród śpiewających gwiazd – Ewa Bem, Maryla Rodowicz, Andrzej Dąbrowski, Andrzej Zaucha i wielu, wielu innych. Po laury Opolskich Festiwali sięgnęły dwie jego piosenki: „Żyj kolorowo” i „Zielono mi”.

Jan Ptaszyn Wróblewski jest jednym z pierwszych polskich muzyków jacy znaleźli się w prestiżowej „Encyklopedia off Jazz” Leonarda Feathera.
W 2007 roku otrzymał „Złotego Fryderyka” za całokształt twórczości, a w 2017 specjalny Paszport Polityki w kategorii kreator kultury.

Na bemowskim koncercie Jan Ptaszyn Wróblewski wystąpi na czele swojego Sextetu, który od kilku już lat gra w składzie: Robert Majewski – trąbka, Henryk Miśkiewicz – saksofon altowy, Wojciech Niedziela – piano, Sławomir Kurkiewicz – kontrabas, Marcin Jahr – perkusja oraz Lider na saksofonie tenorowym.

Usłyszymy niezwykły program - „Moi pierwsi mistrzowie”, którym Ptaszyn chciał podziękować trzem, nieżyjącym już, wspaniałym kolegom, a zarazem mistrzom, którzy pojawili się na początku jego artystycznej drogi: Komedzie, Trzaskowskiemu i Kurylewiczowi.

„…Tak więc moi pierwsi mistrzowie, ogromnie wiele mam wam do zawdzięczenia, nie mówiąc już o frajdzie wspólnego koncertowania i choćby tym skromnym programem chciałem wam za to podziękować - Jan Ptaszyn Wróblewski”.


Strona WWWhttps://www.facebook.com/events/131192474108173/?active_tab=about
AddresRaginisa, Warszawa, Polska
 

Mapa


 

Dostępne terminy

 • 18 czerwiec 19:00

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS