◄ Powróć

Dominik Bukowski Group / Szymon Łukowski Quartet

 
 
 14 czerwiec 20:30
12on14 Jazz Club   |   Warszawa, Polska

W tym dniu zapraszamy serdecznie na dwa wydarzenia muzyczne połączone w jeden koncert. Podczas pierwszego seta zagra Dominik Bukowski Group, a w drugim secie usłyszymy kwartet Szymona Łukowskiego.

 

I set – DOMINIK BUKOWSKI GROUP g. 20:30

Dominik Bukowski – wibrafonista, kompozytor, absolwent Katowickiej Akademii Muzycznej wydz. Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Zdobywca indywidualnego wyróżnienia na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Jazzowych w Gdyni (1999) oraz zwycięzca konkursu Bielskiej Zadymki Jazzowej 2002. Od 2003r. zajmuje II miejsce w kategorii wibrafon roku w ankiecie Jazz Forum. Nagrał ponad 30 płyt. Jego album PROJEKTOR znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych płyt 2005 roku według miesięcznika Jazz Forum, zaś ostatnia Vice Versa została nominowana do nagrody FRYDERYKI 2010. Jako sideman został wyróżniony Złotą Płytą za album „Melisa” Przemka Dyakowskiego, której producentem był Leszek Możdżer. W 2013r. album „Kropla Słowa” Krystyny Stańko, do której Bukowski skomponował większość materiału muzycznego, został „Płytą Roku” według Jazz Forum.

Dominik Bukowski – wibrafon
Emil Miszk – trąbka
Piotr Lemańczyk – kontrabas
Patryk Dobosz – perkusja

 

II set – SZYMON ŁUKOWSKI QUARTET g. 22:00

Szymon Łukowski Quartet to nowy projekt saksofonisty, kompozytora i aranżera związanego z trójmiejskim i bydgoskim środowiskiem muzycznym. Stylistyka zespołu oscyluje wokół nowoczesnego jazzowego głównego nurtu i współczesnych wykonawców. Wyjątkowość zespołu polega również na tym, że rolę instrumentu harmonicznego powierzono wibrafonowi oraz marimbie, co w połączeniu z saksofonami odświeżyło formułę klasycznego kwartetu i otworzyło nowe przestrzenie brzmieniowe.

Szymon Łukowski – saksofon
Dominik Bukowski – wibrafon
Paweł Urowski – kontrabas
Sławomir Koryzno – perkusja

 

▎BILETY

I pula (przedsprzedaż) – 60 PLN

II pula (w dniu koncertu) – 66 PLN

 


Strona WWW12on14club.com
Addresul. Noakowskiego 16
 

Mapa


 

Dostępne terminy

 • 14 czerwiec 20:30

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS