◄ Powróć

StrefaJazz / NSI Quartet feat. Dominik Wania

POD NASZYM PATRONATEM 
 
 23 czerwiec 20:00
Strefa

Koncert premierowy płyty NSI Quartet "The Look of Cobra". Wystąpią: Cyprian Baszyński - trąbka / Bartek Prucnal - saksofony / Maciej Adamczak - kontrabas / Dawid Fortuna - perkusja / Dominik Wania - fortepian (gościnnie)


#StrefaJazz / 23.06 / 20:00 / ul. Św. Tomasza 31 / bilety: 25 z rezerwacją [Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ], 30 w dniu koncertu
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :
Za sprawą pierwszej, debiutanckiej płyty pt. Introducing z 2013 roku, zespół NSI Quartet w sposób mocny i zdecydowany zaznaczył swą obecność na polskiej scenie jazzowej. Krytycy i znawcy gatunku jednogłośnie okrzyknęli to nagranie „Jazzowym Debiutem Roku”, a o zespole entuzjastycznie wypowiadali się wówczas między innymi Kenny Garret, Walter Smith III, John Betch, Darek Oleszkiewicz i Piotr Wojtasik. 
Drugi album – The Look of Cobra, stanowi rozwinięcie i dopełnienie wypracowanych wcześniej koncepcji artystycznych. Tym razem muzycy postanowili rozszerzyć formułę jazzowego, akustycznego kwartetu bez fortepianu i do nagrania części utworów zaprosili niezwykłego gościa – Dominika Wanię, znakomitego, utytułowanego pianistę, o wielkiej erudycji i nieskrępowanej wyobraźni. W muzyce NSI Quartet odnajdziemy szeroki wachlarz muzycznych inspiracji: od klasycznego jazzu lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych, przez muzykę Ameryki Łacińskiej, wpływy pochodzące ze współczesnej muzyki tanecznej, aż po improwizowane dialogi z pogranicza muzyki etnicznej i awangardy. Jak mówią o sobie sami: „To, co słychać w naszej muzyce, to inspiracje ubrane we własne przemyślenia i własny język”. Energiczne, mocne granie, pełne improwizacyjnej swobody i wzajemnej interakcji, choć nie pozbawione chwil pozwalających złapać oddech i znaleźć zapomnienie w urzekających, nastrojowych melodiach, to bez wątpienia najbardziej charakterystyczne cechy stylu NSI Quartet. Jest to muzyka pełna niespotykanych barw i odcieni. Nie sposób przejść obok niej obojętnie.
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :
Zespół został doceniony w następujących konkursach jazzowych, wygrywając: 36. Jazz Juniors (2012), V Azoty Tarnów International Jazz Contest (2012), 39. Klucz Do Kariery w ramach Gorzów Jazz Celebrations (2013) oraz 50. Jubileuszową Edycję Konkursu na Indywidualność Jazzową „Jazz Nad Odrą” (2014). 
Muzycy wystąpili również na znaczących festiwalach, m.in.: Bielska Zadymka Jazzowa (2013), Młyn Jazz Festiwal (2013), 6th Grupa Azoty Jazz Contest Tarnów (2013), Jazz Juniors (2013), Gorzów Jazz Celebrations (2014), Festiwal Jazzowy w Piwnicy pod Baranami (2014), Hanza Jazz Festiwal (2014), Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie (2015), Letni Festiwal Jazzowy w Krakowie (2015), Festiwal Strefa Ciszy (2015), Festiwal Jazz w Ruinach (2015), Festiwal JAZZtochowa (2015), Jazz Nad Odrą (2015).
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :


Strona WWWhttps://www.facebook.com/events/283573115435897/?fref=ts
Addresul. Św. Tomasza 31, 31-051 Kraków
 
 

Dostępne terminy

 • 23 czerwiec 20:00

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS