◄ Powróć

Joanna Knitter - Blues & Folk Connection /Młody Jazz 3-miasta

 
 
 11 sierpień 18:00
Muzeum Sopotu   |   Sopot, Polska

Joanna Knitter - Blues & Folk Connection (Joanna Knitter – voc, Krzysztof Paul – g, Artur Jurek – p, Paweł Urowski – db, Piotr Góra – dr)

Blues & Folk Connection to projekt czerpiący z tradycji muzyki amerykańskiej początku XX wieku, jednak nie unikający poszukiwań wśród stylów˝i brzmień bardziej współczesnych. W skład zespołu wchodzą muzycy o diametralnie różnych osobowościach, pochodzący z innych kultur muzycznych - zakorzeniony w bluesie perkusista Piotr Góra, jazzowy kontrabasista Paweł Urowski, wszechstronny i wszechobecny pianista Artur Jurek oraz grający slidem gitarzysta Krzysztof Paul, ciagnący zespół bardziej w stronę rocka. Te osobowości spina liderka, wokalistka Joanna Knitter.

Grupa w swoim dorobku, poza świetnie przyjętą przez fanów oraz dziennikarzy muzycznych płytą „Cruel, Cruel World”  (m.in. 3 miejsce w kategorii Płyta Bluesowa Roku w ankiecie prowadzonej przez dziennikarzy i czytelników czasopisma Twój Blues), ma także kilka wyróżnień (I nagroda na międzynarodowym festiwalu Blues Alive w Czechach, I nagroda na międzynarodowym festiwalu Rawa Blues). W czerwcu 2017 roku ukazała się druga płyta zespołu, "Hard, Hard Times".

Na koncertach muzycy pozwalają sobie na odejście od ustalonych form oraz dużą dozę improwizacji, co sprawia, iż każdy ich występ jest inny i ukazuje inną, niejednokrotnie zupełnie nową jakość zespołu. Jeśli ktoś nie wierzy, że w prostych, folkowych utworach można przemycić sporą dozę jazzu, powinien posłuchać tego, co robi Joanna Knitter Blues & Folk Connection.Cykl czterech koncertów młodych muzyków z Trójmiasta w ogrodach Muzeum Miasta Sopotu

Muzeum Miasta Sopotu po sukcesie ubiegłorocznej wystawy „Ale Jazz – Historia sopockich festiwali jazzowych 1956 - 1957” postanowiło kontynuować swój flirt z jazzem, organizując tego lata cykl czterech koncertów pt. „Młody Jazz 3-miasta”. Jego celem jest promowanie najciekawszych muzyków jazzowych, jacy pojawili się w ostatnim okresie na Wybrzeżu.


AddresKsięcia Józefa Poniatowskiego 8, Sopot, Polska
 

Mapa


 

Dostępne terminy

 • 11 sierpień 18:00

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS