◄ Powróć

Michał Sołtan - Quality Jazz Live! vol.1

POD NASZYM PATRONATEM 
 
  1 październik 18:00
Quality Studio   |   Warszawa, Polska

Jazzowy koncert Michała Sołtana zainauguruje cykl sesji nagraniowych na żywo z udziałem publiczności w Quality Studio przy ul. Konwiktorskiej 7 w Warszawie.  Z usług studia, które powstało w 1956 r. korzystali m.in. Urszula Dudziak, Macy Gray, Brandford Marsalis, Mike Stern, Michał Urbaniak, Andrzej Jagodziński, Henryk Miśkiewicz, Gary Guthman, Mitch & Mitch, Konstantin Kostow, Mikołaj Trzaska, Marcin Masecki, Józef Skrzek i wielu innych. 

Raz w miesiącu, celem jest pokazanie doświadczonych muzyków jazzowych, zarejestrowanie i wydanie audio. Przy współpracy z wydawnictwem For Tune, pragniemy stworzyć jazzową bibliotekę z nagraniami, które pokażą istotny wkład w krzewieniu kultury muzycznej w Polsce i na Świecie. 

Koncerty będą odbywały się w wybrane niedziele w miesiącu. W najbliższy piątek po niedzieli odbędzie się retransmisja koncertu w RadioJAZZ.FM.

Po 12 koncertach, czyli 12 miesiącach, w warszawskim klubie Akwarium odbędzie się koncert promujący wydawnictwo z udziałem muzyków, którzy brali udział w sesjach.

W każdym wydarzeniu artystom towarzyszy żywa publiczność. Z góry zakładamy, że limit zaproszeń i biletów będzie uzależniony od wielkości nagrywanego zespołu.

Maksymalna ilość miejsc siedzących: 40
BILET: 50 zł
W sprawie biletów prosimy dzwonić pod numer 606 472 401


Michał Sołtan – Quality Jazz Live! Vol. 1
Koncert, tuż po sesjach nagraniowych na debiutancką płytę "MaloGranie", nakładem wydawnictwa For Tune 

Skład zespołu:

Michał Sołtan - voc, g
Rafał Dubicki - tp
Miłosz Oleniecki - p
Miłosz Oleniecki- db
Marcin Jahr Drum Art- dr
& special guests

Michał Sołtan – gitarzysta, kompozytor, wokalista, multiinstrumentalista, edukator i performer. Związany twórczo z Warszawą i Sopotem. Członek Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego. Jest absolwentem Wydziału Jazzu Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Studiował Muzykologię na Uniwersytecie Warszawskim. Lider zespołu Imagination Quartet, z którym grał koncerty na festiwalach jazzowych w Chinach, Niemczech, Danii i Polsce, prezentując autorskie kompozycje. Z zespołem wydał dwie płyty „IQ” 2011 r. oraz „Mallada” 2015 r. Od 6 lat jest współtwórcą poniedziałkowych Funk & Jazz Jam Session w warszawskim klubie Harenda. W 2015 roku rozpoczął solowe eksperymenty z Loop Station. 
Od początku 2016 roku zorganizował ponad 30 warsztatów „Uwolnij muzykę”, oraz zagrał ponad 70 koncertów, na których można usłyszeć m.in. single „Pan Sowa” czy „Najlepiej”. Obydwa single można usłyszeć w wielu stacjach radiowych, m.in. Tok FM, Polskie Radio, Radio Gdańsk, Radio Dla Ciebie, RDN Małopolska i wielu innych. W tym eventy dla m.in. Deloitte, Mercedes, Plagiat.pl. Podczas interaktywnego koncertu, porywa słuchaczy na scenę i wtajemnicza w swój warsztat pracy. Zagrał supporty przed Melą Koteluk, Lao Che czy Smolik/Kev Fox, wziął udział w Must Be The Music 9 zdobywając 4xTAK, grał na festiwalach Tarnów Polskiej Piosenki, w Muzeum Polskiej Piosenki w Amfiteatrze w Opolu, Teatrze Szekspirowskim, Teatrze BOTO i wielu innych. 
W lutym 2017 powrócił z Imagination Quartet dając niezapomniany koncert w Klubie 12 on 14 w Warszawie. 
Wraz z Magdaleną Jankowską stworzył performance „MaloGranie”, podczas którego komponuje muzykę na żywo do malowanego obrazu. Pierwsze publiczne MaloGranie odbyło się w Teatrze BOTO 5 maja 2015, przy okazji oddania muralu „Mewy Origami”, zaprojektowanego i wykonanego własnoręcznie przez Magdalenę Jankowską. 
Pod koniec 2016 roku założył kanał „Muzyk w formie” na YT, poświęcony związkom muzyki, sztuki i sportu, na którym zaprasza do rozmowy, wspólnego muzykowania i trenowania znanych i mniej znanych twórców i ludzi kultury. 
Obecnie przygotowuje debiutancką płytę z czołówką polskich muzyków jazzowych: Rafał Dubicki, Michał Tomaszczyk, Maciej Kądziela, Marcin Kajper, Bartosz Smorągiewicz, Miłosz Oleniecki, Łukasz Makowski, Marcin Jahr, Tomasz Harry Waldowski, Maciej Dziedzic. Udział w debiutanckiej płycie zapowiedział Michał Urbaniak. Płyta ukaże się nakładem wydawnictwa For Tune. 
Jest zaangażowany w działania charytatywne i społeczne, jak pomoc niepełnosprawnym sportowcom, domom dziecka czy akcję uświadamiającą o FASD w ramach członkostwa w Rotary Club Warszawa-Żoliborz.

W ciągu muzycznego życia akompaniował, grał, współpracował lub współpracuje z artystami: Shannon Corey, Marta Podulka, Danuta Błażejczyk, Małgorzata Markiewicz, Ania Teliczan, Justyna Majkowska, Marta Zalewska, Katarzyna Dąbrowska, Katarzyna Krawczyk, Adam Lambert, Ireneusz Wojtczak, Maciej Moszyński, Michał Tomaszczyk, Ryszard Wojciul, Kuba Sienkiewicz (Elektryczne Gitary),Mateusz Krautwurst, Marcin Pendowski (Pendofsky, FISZ), Maciej Zwierzchowski (NIECHĘĆ), Tomek Torres (AFROMENTAL), Marek Stefankiewicz, Robert Obcowski, Adam Lewandowski, Tomasz “Harry” Waldowski (LEMON), Marcin Kajper (RAY WILSON), Robert Pludra (ALTERS), Paweł i Piotr Zalewscy (ALTERS, RITA PAX), Glenn Mayer (BLENDERS), Michał Tomaszczyk, Bartek Pietch (BIBOBIT), Piotr Remiszewski, ENEJ i z wieloma innymi.


Strona WWWhttps://www.facebook.com/events/2026802667552001/
AddresKonwiktorska 7, Warszawa, Polska
 

Mapa


 

Dostępne terminy

 • 1 październik 18:00

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS