◄ Powróć

Tubis Trio "The Truth" - trasa

POD NASZYM PATRONATEM 
 
 21 październik 00:00
Okres od 10 październik 00:00 do 22 październik 00:00

Trasa:

10.10 - Filharmonia Łódzka - początek trasy - SALA KONCERTOWA - ŁÓDŹ
11.10 - Prom Kultury Saską Kępa - Warszawa
12.10 - Old Timers Garage - Katowice
13.10 - Folwark Stara Winiarnia - Mszana Dolna
14.10 - Harris Piano Jazz Bar - Kraków
15.10 - Vertigo Jazz Club - Wrocław
16.10 - Klub A'propos - Wałbrzych
17.10 - OKiR - Grodków
18.10 - CKK Jordanki - Toruń
19.10 - Blue Note w Poznaniu
20.10 - Hydro(za)gadka - Zielona Góra
21.10 - Jazz Club Pod Filarami - Gorzów WLKP
22.10 - Kościół - Kaszczor


Tubis Trio
Docenione przez krytyków trio jazzowe tworzą od 2008 roku Maciej Tubis (fortepian), Paweł Puszczało (kontrabas) oraz Przemek Pacan (perkusja). Zespół wykonuje autorskie kompozycje, których styl nakreśla improwizacja zaczerpnięta z jazzu, ale otwarta na szersze horyzonty. Jak mówi pianista Maciej Tubis: „Słowo jazz zbyt ogranicza i szufladkuje.” W ten sposób powstają utwory z melodyjnymi tematami , ale nieprzewidywalnymi formami. Klasycyzujące polifonie przechodzą w rockowe ostinata. Trio inspiracje czerpie z szeroko pojętej muzyki, czasami sięgając nawet po tematy muzyki pop, ale przerobione z największym kunsztem artystycznym. W ten sposób nawiązując do zespołów takich jak The Bad Plus czy E.S.T. Tubis Trio zaskakuje publiczność świeżością z jaką podchodzi do każdego koncertu. Zawsze dając 100% ekspresji, która jest najważniejsza w tym zespole i którą publiczność zawsze w pełni od muzyków odbiera. Cytując jednego ze słuchaczy „Podobało mi się! Ale to chyba nie był jazz? Bo ja jazzu to nie lubię!”. Trio wydało płytę „Live In Luxembourg”, która w 2009 roku została wybrana jedną z najlepszych płyt jazzowych na świecie według brytyjskiego magazynu Jazzwise. Po licznych występach zespół rozpoczął 2012 rok od entuzjastycznie przyjętego koncertu na żywo w radiowej Trójce otrzymując rekomendację: „Trójkowy Znak Jakości”. Kompozycje z koncertów z tego roku mają być zarejestrowane na pierwszej studyjnej płycie zespołu. 

Tubis Trio – The Truth
Album zawiera dziesięć kompozycji Macieja Tubisa, które wyróżniają się dużą melodyjnością, wymykając się typowo jazzowej estetyce. Jednak improwizacja jest najważniejszą częścią tej muzyki, definiującą jednocześnie stylistykę. Jak twierdzi lider zespołu: „Żadnej chłodnej kalkulacji. Żywa reakcja publiczności na naszych koncertach to potwierdza. Chcemy naszą radością z muzykowania podzielić się z innymi. Jazz, nie jazz. Nie ma znaczenia. Liczy się tylko prawda”.

The Truth jest debiutem tria w holenderskiej wytwórni Challenge Records. Premiera 8 września. 

 


 
 

Dostępne terminy

 • od 10 październik do 22 październik

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS