Aga Zaryan / Jacob Collier
◄ Powróć

Aga Zaryan / Jacob Collier

 
 
  3 grudzień 18:00
Teatr Wielki - Opera Narodowa   |   Warszawa, Polska

AGA ZARYAN "NOWE POKOLENIA"
JACOB COLLIER
EUROPEAN JAZZ SEXTET
MŁODA POLSKA FILHARMONIA

Tegoroczna edycja BMW JAZZ CLUB - NOWE POKOLENIA to spotkanie młodych liderów, którzy w świat muzyki wnoszą nową jakość i wyznaczają dalsze kierunki jej rozwoju. 
Koncert będzie premierą projektu muzycznego Agi Zaryan powstałego specjalnie na potrzeby tego wydarzenia artystycznego. Na scenach BMW JAZZ CLUB artystka wystąpi w podwójnej roli: wokalistki i dyrektor artystycznej wydarzenia.

Ambicją Agi Zaryan, jest stworzenie wydarzenia o niepowtarzalnym charakterze dzięki połączeniu młodzieńczej energii, wirtuozerii oraz innowacyjnego podejścia do muzyki. Dlatego do udziału we wspólnym koncercie Aga Zaryan zaprosiła najciekawsze talenty młodego pokolenia; multiinstrumentalistę Jacoba Colliera, dwa wyjątkowe składy orkiestrowe: Młodą Polską Filharmonię oraz Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej a także zespół doborowych muzyków jazzowych. Słuchaczy czeka uczta muzyczna inspirowana brzmieniami jazzu oraz nowymi technologiami. A wszystko to w towarzystwie dystyngowanych aranżacji orkiestrowych. 

Jacob Collier, multiinstrumentalista, który rozwija się pod opieką samego Quincy Jones’a to największe objawienie w muzyce jazzowej ostatnich lat. W wieku 23 lat jest już dwukrotnym laureatem nagrody Grammy. Przez wielu postrzegany jest jako następca Prince’a. 

Zaproszone przez Agę Zaryan składy orkiestrowe to dwa niepowtarzalne zespoły, które łączy jeden mianownik. To reprezentacja najzdolniejszych polskich muzyków klasycznych młodego pokolenia, które pod czujnym okiem pedagogów zdobywa doświadczenia oraz serca publiczności aby w przyszłości zająć miejsce liderów. 

Za aranżacje orkiestrowe przygotowane specjalnie na tegoroczną edycję BMW Jazz Club odpowiedzialny jest Michał Tokaj, pianista jazzowy oraz kompozytor, dwukrotny laureat nagrody Fryderyk. 

Aga Zaryan “… kiedy pierwszy raz usłyszałam Jacoba Colliera zrozumiałam, że jest muzycznym objawieniem. Jego bezgraniczna muzykalność, entuzjazm oraz radość tworzenia czynią z niego muzycznego wizjonera. Młoda Polska Filharmonia to światowej klasy młodzi muzycy, którzy grają z pasją… “


Strona WWWhttps://www.facebook.com/events/155923625148136/
AddresPlac Teatralny 1, 00-950 Warszawa
 

Mapa


 

Dostępne terminy

 • 3 grudzień 18:00

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS