VARS & KAPER / Kaczmarczyk & Miśkiewicz
◄ Powróć

VARS & KAPER / Kaczmarczyk & Miśkiewicz

POD NASZYM PATRONATEM 
 
  3 grudzień 19:30
ICE Kraków Congress Centre

Koncertem Vars & Kaper – DeconstructiON rozpocznie się tegoroczna edycja Jazz Juniors International Exchange. 
3 grudnia na scenie Centrum Kongresowego ICE Kraków wystąpi trio Pawła Kaczmarczyka wraz z wokalistką Dorotą Miśkiewicz. 

Być może jazzu już nie ma i pozostała po prostu muzyka improwizowana, inspirowana wpływami naszych czasów i historii? Być może tam trzeba szukać Świętego Grala kreacji? Gdzieś pomiędzy tym, co nas stworzyło i tym, co tworzymy? „Vars & Kaper – DeconstructiON” to nie tylko połączenie korzeni polskiego jazzu, głęboko tkwiących w muzyce filmowej dwóch wielkich kompozytorów: Henryka Warsa i Bronisława Kapera, często interpretowanych przez takich gigantów, jak John Coltrane czy Miles Davis, z muzyką tu i teraz. To nie tylko wpadające w ucho piękne, słowiańskie melodie narysowane współczesną kreską. To także szukanie części wspólnej pomiędzy DJ-em i aurą akustycznego trio. Miejsce, gdzie współczesny groove i motoryka trio fortepianowego nie walczą ze sobą o lepsze jutro, ale tworzą naturalny pomost między tym, co stare i tym, co współczesne. Jak Ying i Yang. Wielka równowaga Mocy. Bronisław Kaper i Henryk Wars to jedni z pierwszych Polaków, którzy postawili swoje stopy w Hollywood i współtworzyli sukces amerykańskiego kina Złotej Epoki Hollywood. Ich kompozycje zabrzmiały w ponad dwustu amerykańskich produkcjach od lat 30. do 60. Choć przyczynili się bezspornie do rozwoju amerykańskiego filmu, nazwiska te w samej Polsce nie są szerzej znane. Także fani Milesa Davisa i Johna Coltrane mogą być zaskoczeni, że słynne jazzowe standardy „On Green Dolphin Street” i „Invitation” napisał Bronisław Kaper, a polscy fani piosenek międzywojennych: „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Zimny Drań”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą” z trudem wymieniają nazwisko autora tych przedwojennych hitów: Henryka Warsa. Kaper na zawsze zapisał się w historii polskiej kinematografii. Jako pierwszy Polak, w 1953 roku zdobył Nagrodę Akademii za najlepszą muzykę w filmie „Lili”. Utalentowany polski pianista jazzowy i improwizator - Paweł Kaczmarczyk wraz z założoną przez siebie utytułowaną formacja Audiofeeling Trio wziął na warsztat zapomniany repertuar mistrzów hollywoodzkich soundtracków i poddał je twórczej eksperymentalnej dekonstrukcji. Ten nowy, niebanalny szlif to spotkanie dwóch stylistyk i zderzenie metody komponowania na żywo z klasycznym dla złotej epoki Hollywood językiem. 


Podczas koncertu inaugurującego tegoroczną edycję Jazz Juniors International Exchange w projekcie tym Pawłowi Kaczmarczykowi gościnnie towarzyszyć będzie znakomita polska wokalistka Dorota Miśkiewicz. 

3 grudnia w sali teatralnej Centrum Kongresowego ICE Kraków zespół zagra w składzie: 
Paweł Kaczmarczyk – fortepian, Kuba Dworak – kontrabas, Dawid Fortuna – perkusja, Mr Krime - gramofony oraz gościnnie Dorota Miśkiewicz – śpiew. 

Koncert Vars & Kaper – DeconstructiON to oficjalna inauguracja programu Jazz Juniors International Exchange. W jego ramach odbędą się premierowe showcase'y, przesłuchania konkursowe oraz koncerty towarzyszące. Udział w nich zapowiedziały zespoły z Włoch, Węgier, Niemiec, Belgii, Rosji oraz Polski. 

Szczegółowy program: www.hitchonmusic.com 

Bilety: 40 i 50 PLN
eventim.pl 
oraz punkty InfoKraków (ul. św. Jana 2, Pawilon Wyspiańskiego)


Strona WWWhttps://www.facebook.com/events/166415187286463/
AddresMarii Konopnickiej 17, 30-302 Kraków
 
 

Dostępne terminy

 • 3 grudzień 19:30

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS