◄ Powróć

Kacper Smoliński - Era Jazzu Prize 2018

 
 
 12 kwiecień 20:00
Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu

Tegorocznym laureatem Nagrody Ery Jazzu jest poznański muzyk i kompozytor Kacper Smoliński. Jest jedynym Polakiem oraz jednym z niewielu muzyków w Europie studiujących jazzową harmonijkę chromatyczną. Jest wszechstronnie wykształconym artystą oraz studentem Akademii Muzycznej w Poznaniu (w zakresie harmonijki jazzowej oraz kompozycji i aranżacji w klasie Krzesimira Dębskiego) oraz reżyserii dźwięku UAM w klasie Piotra Madziara. W Instytucie Jazzu w Berlinie kształci się pod okiem wybitnych muzyków, takich jak Peter Weniger, Kurt Rosenwinkel, Greg Cohen, Hendrik Meurkens, Geoffroy de Masure, Gerard Presencer.

"Kacper Smoliński jest ewenementem w dzisiejszym jazzie - rekomenduje laureata Dionizy Piątkowski, szef Ery Jazzu. To znamienne, że najważniejszymi muzykami jazzu, którzy zdecydowali się na kreacje oraz ekspozycję swojej sztuki poprzez grę na harmonijce wirtuozami okazali się muzycy europejscy, a nie - jakby się wydawać mogło - rasowi jazzmani amerykańscy. Brzmi to paradoksalnie, ale geniuszem tego instrumentu był belgijski jazzman Toots Thielemens, teraz faworytem jest szwajcarski instrumentalista Grégoire Maret. Jestem pewien, że do tego znamienitego, wąskiego grona wirtuozów tego wspaniałego instrumentu dołącza Kacper Smoliński".

Młody wirtuoz z Poznania ma w swoim dorobku doskonałe koncerty realizowane głównie w ramach specjalnych projektów Poznań Jazz Philharmonic Orchestra. To wraz z orkiestrą pilotowaną przez Piotra Scholza (laureata nagrody Era Jazzu w 2017 roku) zrealizował doskonały album "Suite The Road", wziął udział w koncercie wybitnego francuskiego skrzypka i legendy jazzu, Jean Luc Ponty’ego. Doskonale przyjmowane są także jego projekty i kompozycje realizowane wraz z zespołem Weezdob Collective (w tym koncertowy album "Live at Radio Katowice") oraz ekskluzywny projekt "Mów spokojniej" Włodka Pawlika i Adama Zagajewskiego. Wraz z Poznań Jazz Philharmonic Orchestra zrealizował "Nokturn" Piotra Scholza z pionierskim wykorzystaniem harmonijki basowej w jazzie. Kacper Smoliński jest przed wszystkim instrumentalistą jazzowym to nieustannie poszukuje nowych sposobów na pogłębianie swoich umiejętności, także wykraczając poza granice jazzu.

Kacper Smoliński jest uczestnikiem wielu festiwali oraz laureatem wielu przeglądów i konkursów m.in.: International Tarnów Jazz Contest, Harmonica Bridge Festival, World Harmonica Championship w Trossingen, RCK Pro Jazz Festival, Bielska Zadymka Jazzowa, Czech Jazz Contest, Ogólnopolski Przegląd Zespołów Jazzowych i Bluesowych Gdyńskiego Sax Clubu, Jazz Juniors, Krokus Jazz Festiwal, Jazz nad Odrą, Jazz Fruit, Blue Note Jazz Competition; jest stałym rezydentem słynnych Workshop Jazz Institut Berlin oraz koncertów realizowanych z amerykańskim wokalistą Vinx’em, niemiecką formacją Mo’ Blow oraz licznych projektów z autorskim zespołem.

Koncert KACPER SMOLIŃSKI jest częścią koncertu galowego Tingvall TRIO - Nordic Sounds, Jazzy Night

Partnerem Strategicznym Ery Jazzu jest Aquanet S.A.
Projekt realizowany jest przy współpracy Miasta Poznań.

Bilety: Ticketmaster, Bilety24, CIM, EMPiK


Strona WWWhttps://www.facebook.com/events/2070076369942890/
Addresul. Św. Marcin 80/82, 61-809 Poznań
 
 

Dostępne terminy

 • 12 kwiecień 20:00

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS