◄ Powróć

Hypnotic Brass Ensemble /Szczecin Music Fest 2018

 
 
 11 maj 20:00
Kolumba 4 - szczeciński loft kultury   |   Szczecin, Polska

Wzorzec pozytywnej energii i pierwotnej siły muzyki, porwą do zabawy nawet najbardziej opornych! Hypnotic Brass Ensemble to najbardziej niesamowity i roztańczony kolektyw rodzinny grający na instrumentach dętych! Są braćmi, synami trębacza Phila Cohrana, współracownika legendarnej Sun Ra Arkestra.

Zaczynali w rodzinnym Chicago jako Phil Cohran Youth Ensemble, grali głównie na ulicach i w stacjach metra. Ich sława szybko dotarła do szerokiej publiczności i … branży muzycznej. Ich urokowi nie mogli się oprzeć i zaprosili do wspólnych nagrań i koncertów: Erykah Badu, Prince, Mos Def, Wu Tang Clan, De la Soul, a Damon Albarn (ze słynnych grup Blur i Gorillaz) postanowił nie tylko zapraszać ich na wspólne koncerty, ale też wydawać ich płyty i promować gdzie tylko można.

Opisywanie ich koncertów mija się z celem, a spotykane często określenia, takie jak: „huragan”, „sztorm” czy „tornado”, nawet w części nie oddają tego, co dzieje się zarówno na scenie, jak i wśród publiczności. Nie bez powodu HBE znani są jako „The Bad Boys of Jazz”.

Jeśli współcześnie są jakieś koncertowe pewniaki, to z pewnością należą do nich Hypnotic Brass Ensemble. Bracia Cochrane z Chicago udowadniają, że jazz to muzyka ciągle żywa i atrakcyjna, a jeśli doprawić ją obficie funkiem, soulem i hip-hopem otrzymamy piorunującą mieszankę! 

Płytowy debiut HBE miał miejsce w 2004 roku, mimo młodego wieku powoli stają się klasykami. Ich najpopularniejszy utwór „War”, trafił na ścieżkę dźwiękową kinowego hitu „Igrzyska Śmierci”, ale w głębi ducha cały czas czują się niepokorną i zwariowaną kapelą uliczną!
Uwielbiają koncerty klubowe, ale potrafią rozgrzać też publiczność wielkich imprez – grali na głównych scenach największych plenerowych festiwali, m.in. Glastonbury i Roskilde dla 100-tysięcznej publiczności!

Więcej informacji na http://www.szczecinmusicfest.pl/ 
______________________________________________________
Bilety już w sprzedaży na http://www.bilety.fm/ oraz na http://www.eventim.pl/ oraz w salonach Empik, Media Markt i Saturn w całym kraju.

Pierwsza pula biletów w promocyjnej cenie 49 PLN!!!


Strona WWWhttps://www.facebook.com/events/175226066587102/
AddresKolumba 4, 70-035 Szczecin, Polska
 

Mapa


 

Dostępne terminy

 • 11 maj 20:00

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS