◄ Powróć

Recital Hanny Banaszak /Jazz w Łazienkach Królewskich

POD NASZYM PATRONATEM 
 
 16 marzec 19:00
Muzeum Łazienki Królewskie

Recital wokalisty jazzowej Hanny Banaszak, która 16 marca 2018 r. o godz. 19.00 wystąpi w Teatrze Królewskim. Koncert odbędzie się w ramach cyklu „Jazz w Łazienkach Królewskich”.

Artystce towarzyszyć będą: Jacek Szwaj (fortepian), Zbigniew Wrombel (kontrabas), Andrzej Mazurek (instrumenty perkusyjne) oraz Krzysztof Przybyłowicz (perkusja).

***
Hanna Banaszak swoją karierę artystyczną rozpoczęła pod koniec lat 70. Współpracowała ze współczesnymi poetami i kompozytorami, m.in. Jerzym Wasowskim, Andrzejem Trzaskowskim, Jonaszem Koftą, Jeremim Przyborą i Jerzym "Duduś" Matuszkiewiczem. Nadal współdziała z czołówką polskich twórców, m.in. Jerzym Satanowskim, Janem "Kanty" Pawluśkiewiczem, Januszem Stroblem, Zbigniewem Preisnerem i Józefem Baranem. Wystąpiła w kilku filmach m.in. „Słona róża”,„Przeklęta ziemia”. Użyczyła swego głosu postaci Hanki Ordonówny w filmie „Miłość ci wszystko wybaczy” (1981), zaśpiewała arię z „Stabat Mater” w filmie Witolda Leszczyńskiego „Siekierezada” (1985). Swoją interpretacją uwspółcześnia poezję Jana Kochanowskiego. Wykonuje wiersze J. Brodskiego, W. Szymborskiej, J. Kaczmarskiego. Zmierzyła się wokalnie z muzyką Mozarta, Vivaldiego, Mangione, Metheny-ego, Davis-a, Gershwina i Ellingtona

***
Bilety na marcowy koncert (120 zł - normalny, 90 zł - ulgowy) są do nabycia w kasach Łazienek Królewskich w Pałacu na Wyspie i w Starej Oranżerii. Można również zrobić rezerwację telefoniczną (22 50 60 183) i odebrać bilety w kasie w dniu wydarzenia.


Strona WWWhttps://www.facebook.com/events/427402254360140/
Addresul. Agrykola 1, 00-460 Warszawa
 
 

Dostępne terminy

 • 16 marzec 19:00

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS