◄ Powróć

Sophia Grand Club - Koncert premierowy

POD NASZYM PATRONATEM 
 
  2 marzec 20:00
Teatr Maska Rzeszów   |   Rzeszów, Polska

Estrada Rzeszowska i Afro Vibe zapraszają na premierowy koncert Sophia Grand Club z materiałem z płyty "4 a.m.".

Sophia Grand Club, to nowy zespół współtworzony przez uznanego wirtuoza kontrabasu Vitolda Reka wraz z Kubą Płużkiem, Bartłomiejem Prucnalem, Maxem Olszewskim i raperem Eskaubei.

2 marca w Teatrze Maska zespół zaprezentuje premierowy materiał z płyty "4 a.m.", która tego samego dnia ma swoją oficjalną premierę. 


SOPHIA GRAND CLUB

Eskaubei - rap, spoken word
Kuba Płużek - instr. klawiszowe
Vitold Rek - kontrabas
Bartłomiej Prucnal - saksofony
Max Olszewski - perkusja

prowadzenie - Elżbieta Lewicka

Sophia Grand Club, to nowy zespół na scenie muzycznej, który zawiązał się i znalazł wspólny muzyczny język w niepowtarzalnych warunkach bieszczadzkiej Zagrody Magija, z której atmosfery twórcze siły z powodzeniem czerpali już m.in. Lao Che, Pink Freud czy Pablopavo i Ludziki.

To zespół, w którym świetnie funkcjonują: doświadczenie, wirtuozeria i szerokie horyzonty legendy kontrabasu Vitolda Reka z młodzieńczą werwą i nietuzinkowymi umiejętnościami kompozycyjnymi i pianistycznymi wielkiej nadziei polskiego jazzu Kuby Płużka i świetną, różnorodną grą perkusisty Maxa Olszewskiego. Wszystko to okraszone znakomitymi solowymi popisami Bartłomieja Prucnala (saksofon altowy i sopranowy) i osobistymi, emocjonalnymi tekstami rapera Eskaubei, który do swojego swingującego i frazującego rapu dołożył elementy spoken word.

Tak powstał materiał stworzony podczas kilku dni prób a następnie częściowo zarejestrowany w modrzewiowej chacie Zagrody Magija, a następnie w studio Polskiego Radia Rzeszów. Słuchacz odnajdzie w tej muzyce osadzone w rytmie rasowe jazzowe kompozycje pełne improwizacji i rapowanych tekstów, jak również utwory w formule open z free jazzowymi, noise-owymi odjazdami. Potężny, "śpiewny" ton kontrabasu Vitolda Reka powraca na polską scenę!

bilety: 20 PLN - do nabycia od 13 lutego w siedzibie Estrady Rzeszowskiej oraz online na www.niezla-sztuka.pl


Strona WWWhttps://www.facebook.com/events/168784053757436/
AddresAdama Mickiewicza 13, 35-064 Rzeszów, Polska
 

Mapa


 

Dostępne terminy

 • 2 marzec 20:00

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS