◄ Powróć

Fjord Trio Torun Eriksen, Susan Weinert, Martin Weinert / Gorzów Jazz Celebrations

POD NASZYM PATRONATEM 
 
 10 marzec 19:32
Jazz Club Pod Filarami

Fjord Trio:
Torun Eriksen – śpiew,
Susan Weinert – gitara,
Martin Weinert – bas.

 

Torun Eriksen

Norweska wokalistka o charakterystycznym, rozpoznawalnym głosie, ma coraz większą widownię na norweskiej i światowej scenie muzycznej. Jej karierę zapoczątkował debiut płytowy „Glittercard” wydany w słynnej wytwórni Jazzland Recordings Bugge Wesseltofta w 2003 r. Bugge Wesseltoft był producentem tego albumu, podobnie jak kolejnego „Prayers and Observations” z 2005 r. Przez ostatnie dwa lata Torun koncertowała z niemiecką gitarzystką jazzową Susan Weinert, z którą nagrała album Fjord w 2015 roku. Obecnie pracuje w duecie z uznaną artystką ECM, Julią Hülsmann, w Gorzowie wystąpi jednak właśnie z Susan Weinert.

Susan Weinert

Kiedy Mike Mainieri (zespół Steps Ahead) usłyszał po raz pierwszy grającą na gitarze Susan Weinert, nie mógł uwierzyć, że kobieta może tak potężnie grać i ad hoc wynajął ją na tournée ze swoim zespołem. Była później jeszcze wielokrotnie zapraszana do współpracy przez amerykańskich artystów, jednak praca nad własnymi projektami zawsze zajmowała najważniejsze miejsce. Do tej pory wydała co najmniej 12 albumów na całym świecie. Stosuje szeroką gamę stylów, spektrum muzyczne obejmuje cały zakres od emocjonalnych ballad wykonanych na gitarze akustycznej, aż po energiczny jazz-funk-rock grany na gitarze elektrycznej. Uwielbia eksperymentować, swobodnie wzbogacając brzmienie wykorzystując wirtualne efekty dźwiękowe. Najważniejszym partnerem muzycznym i życiowym jest bez wątpienia basista Martin Weinert, prywatnie mąż Susan, którego również zobaczymy i usłyszymy w Gorzowie.


Addresul. Jagiełły 7, Gorzów Wielkopolski
 
 

Dostępne terminy

 • 10 marzec 19:32

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS