◄ Powróć

Aga Zaryan. Pokaz filmu "Better Luck Next Time. Film o Andrzej Trzaskowskim" / Made in JAZZ

POD NASZYM PATRONATEM 
 
  8 kwiecień 18:30
Dom Kultury KADR   |   Warszawa, Polska

Dom Kultury KADR i Fundacja EuroJAZZ zapraszają do udziału w cyklu Made in JAZZ.  Cykl ten nie ma wyłącznie charakteru jazzowych koncertów, ale będzie również  popularyzował jazz, między innymi przez propagowanie jego historii w Polsce oraz wkładu polskich muzyków w światowy jazz. „Made in JAZZ” to nie tylko koncerty gwiazd, ale także seanse filmowe. 
W tym roku zostaną zaprezentowane dokumenty w reżyserii Andrzeja Wasylewskiego: „Better Luck Next Time" oraz serial „Jazzowe dzieje Polaków". Natomiast w części koncertowej na scenie Kadru pojawią się: Aga Zaryan, String Connection, Sławek Jaskułke Sextet oraz Kuba Więcek Quartet.


8 kwietnia 2018r, godz. 18.30
AGA ZARYAN śpiewa LADY DAY
Pokaz filmu -  dokument "Better Luck Next Time. Film o Andrzeju Trzaskowskim", reż. A. WasylewskiDom Kultury KADRul. P. Gintrowskiego 32, WarszawaCena biletu: 20 zł

AGA ZARYAN śpiewa LADY DAY
Aga Zaryan przygotowała program złożony wyłącznie z utworów z repertuaru Billie Holiday. W repertuarze znajdują się utwory swingowe, ballady i bluesy, m.in. "Comes Love", "You've Changed", " Speak Low", "Fine and Mellow", "What a Little Moonlight Can Do", "Lady Sings the Blues". W programie nie zabraknie najmocniejszego w przekazie protest songu "Strange Fruit".

Billie Holiday była wzorem dla kolejnych pokoleń wokalistek. Podziwiały ją Sarah Vaughn, Carmen McRae i wiele innych. Również dla Agi Zaryan twórczość Lady Day jest bardzo ważna. Lata mijają, a blask Billie Holiday wciąż mieni się wieloma odcieniami.
Aga Zaryan -  rozpoznawalna w świecie wokalistka jazzowa. Przybliża współczesnej publiczności to, co najlepsze w historii jazzu, kontynuując tradycję takich artystów jak Shirley Horn, Carmen McRea i Joni Mitchell. Wyróżnia ją specyficzny styl i podejście do śpiewania z charakterystyczną lekkością frazowania oraz ciepłym matowym tonem głosu.Wokalistce udało się połączyć ambitne cele artystyczne z umiejętnością dotarcia do szerszej publiczności, co zaowocowało nagraniem wielu albumów, w tym złotego, platynowych i multiplatynowych. Aga Zaryan jest pierwszą oraz jedyną polską artystką, której płyty ukazują się w legendarnej wytwórni jazzowej Blue Note Records z Manhattanu.
Michał Tokaj - pianista, kompozytor, pedagog. Należy do ścisłej czołówki polskich pianistów. Współpracował i nagrywał między innymi z Tomaszem Stańko, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Januszem Muniakiem, Tomaszem Szukalskim, Ewą Bem, Henrykiem Miśkiewiczem, Piotrem Wojtasikiem, Piotrem Baronem, Zbigniewem Namysłowskim, Bennie Maupinem,.
Sławomir Kurkiewicz - kontrabasista. Członek zespołu Tomasza Stańki, a obecnie Marcin Wasilewski Trio, które jeszcze jako Simple Acoustic Trio rozpoczęło nagrywanie płyt dla prestiżowej wytwórni ECM. Ma na koncie współpracę m.in. z legendarnym Manu Katché.
Robert Majewski - czołowy jazzowy trębacz i kompozytor. Autor kilku płyt, w tym nagrodzonej nagrodą Fryderyk za Jazzowy Album Roku „My One And Only Love” nagranej z udziałem Bobo Stensona, Palle Danielssona i Joey’a Barona. Tworzył również muzykę teatralną i filmową, współpracując m.in. ze Zbigniewem Preisnerem, Krzesimirem Dębskim i Jerzym Satanowskim.

Film dokumentalny "Better Luck Next Time. Film o Andrzej Trzaskowskim"

Muzyczny film dokumentalny o Andrzeju Trzaskowskim (52 min), 2015r
Andrzej Wasylewski – scenariusz, reżyseria, zdjęcia, produkcja 
Fragmenty koncertu zespołu Jana "Ptaszyna" Wróblewskiego są przyczynkiem do przedstawienia postaci wybitnego pianisty i kompozytora, Andrzeja Trzaskowskiego.


Strona WWWhttp://www.dkkadr.waw.pl
AddresPrzemysława Gintrowskiego, Warszawa, Polska
 

Mapa


 

Dostępne terminy

 • 8 kwiecień 18:30

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS