◄ Powróć

ARTUR DUTKIEWICZ TRIO: Dobry Wieczór Jazz

POD NASZYM PATRONATEM 
 
 26 maj 19:34
Teatr Muzyczny ROMA

Artur Dutkiewicz Trio tworzą znakomici muzycy: Artur Dutkiewicz (fortepian), Andrzej Święs (kontrabas) i Łukasz Żyta (perkusja). Trio posiada swój niezwykle wyrazisty i rozpoznawalny styl. Krytycy bezsprzecznie uznają formację za jeden z najlepszych polskich zespołów jazzowych. Trio koncertowało m.in. w Australii, Nowej Zelandii, Chinach, Indonezji, Niemczech, Rosji, Włoszech, Turcji, Azerbejdżanie i Kanadzie. Płyty „Hendrix Piano” i „Prana” zostały znakomicie przyjęte przez krytyków i słuchaczy. Ich najnowsza płyta "Traveller" zawiera kompozycje lidera formacji, Artura Dutkiewicza. Jest wewnętrzną podróżą po różnych wzajemnie dopełniających się nastrojach. Duży ładunek emocjonalny ekspresyjnych wątków, elementy polskiej muzyki ludowej oraz światowej łączą się tu z głębią przekazu. Całość jest silnie osadzona w korzeniach improwizacji jazzowej. Trudno nie zgodzić się z Markiem Duszą (Magazyn Audio), który opisuje krążek jako "totalny jazz genialnych muzyków i jedną z najlepszych płyt ostatnich miesięcy i to w skali światowej."

Artur Dutkiewicz, założyciel formacji, doskonale znany pianista i "ambasador polskiego jazzu” (Jazz Forum Magazine 12/2012); występował z koncertami w ponad 100 krajach świata, rozsławiając polską kulturę za granicami kraju.  Muzyka Artura Dutkiewicza jest nie tylko echem jego licznych światowych tournee ale przede wszystkim podróżą w głąb siebie, na najdłuższej drodze życia: z głowy do serca. Jako pierwszy polski muzyk jazzowy miał swój recital na MIDEM w Cannes w 1988r. Koncertował ze znakomitymi muzykami jazzowymi i bluesowymi m.in.: z Tomaszem Szukalskim, Tadeuszem Nalepą, Zbigniewem Namysłowskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Urszulą Dudziak, Grażyną Auguścik, Deborah Brown, Lorą Szafran, Michelle Hendrics czy Carlosem Johnsonem. Występował również na dziesiątkach festiwali muzycznych na całym świecie m.in.: Jazz Jamboree – Warsaw, Munster Jazz Festival, Northsea Jazz Festival – Haga, Copenhagen Jazz Festival, Festival Opera De Paris, Sziget Festival – Budapest, Int. Jazz Pianists Festival – Kalisz, Jazz Plaza – Havana, Polish Film Festival – Los Angeles, Glasgow Jazz Festival, Duesseldorf Jazz Rally, World Culture Festival – Berlin, Notturni in Palestro Festival – Mediolan, BJ Ninegates Jazz Festival – Pekin, Utsav Int. Jazz Festival - New Delhi, Melbourne Int. Jazz Festival.


 
 

Dostępne terminy

 • 26 maj 19:34

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS