◄ Powróć

Jan Garbarek - Jarocin Festiwal

 
 
 12 lipiec 20:30
Rynek w Jarocinie   |   Kalisz, Polska

Norweski saksofonista i kompozytor Jan Garbarek 12 lipca zagra unikalny koncert otwierający tegoroczny Jarocin Festiwal. Jego brzmienie stało się jego niewątpliwym znakiem firmowym, które od pewnego już czasu przybiera inny wymiar, niż to, co jest powszechnie rozumiane jako jazz. Za sprawą niezliczonych nagrań, koncertów w najważniejszych salach koncertowych na całym świecie, wieloletniej współpracy z Keithem Jarrettem i bezprecedensowej współpracy z Hilliard Ensemble popularność tego wyjątkowego saksofonisty sięga przestrzeni wszystkich gatunków muzycznych oraz granic.

Janowi Garbarkowi na jarocińskiej scenie będzie towarzyszył niemiecki pianista Rainer Brüninghaus, brazylijski basista Yuri Daniel oraz hinduski mistrz perkusji Trilok Gurtu. 

Jarociński koncert Jana Garbarka będzie jego muzycznym powrotem w rodzinne strony. Czesław Garbarek, ojciec wybitnego saksofonisty, pochodzi z podjarocińskiego Osieka, skąd w czasie II wojny światowej został wywieziony do Norwegii na przymusowe roboty. Po wojnie nie wrócił do Polski. W 1947 r. urodził się Jan, z którym Czesław kilkukrotnie bywał w Jarocinie. W 1964 r., siedemnastoletni wówczas Jan, swój pierwszy koncert zagrał na… weselu swojej kuzynki Jadwigi w rodzinnym domu Garbarków. Pani Jadwiga do dziś mieszka w Jarocinie, a wiele jarocińskich anegdot związanych z kuzynem spisała w książce "Jadwisia".

Otwierający Jarocin Festiwal koncert Jana Garbarka odbędzie się pod patronatem Burmistrza Jarocina w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Bilety na koncert w cenie 99 zł do nabycia pod linkiem: https://www.biletomat.pl/koncerty/jan-garbarek-group-6708/

Dla posiadaczy trzydniowego karnetu JF, bilet na występ jazzmana w promocyjnej cenie 50 zł. Szczegóły na stronie https://jarocinfestiwal.pl/bilety
Strona WWWhttps://www.facebook.com/events/185320868902384/
AddresPark 3, 63-210 Jarocin, Kalisz, Poland
 

Mapa


 

Dostępne terminy

 • 12 lipiec 20:30

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS