XV Festiwal Warszawa Singera
◄ Powróć

XV Festiwal Warszawa Singera

POD NASZYM PATRONATEM 
 
 25 sierpień 00:00
Warszawa
Okres od 25 sierpień 00:00 do 2 wrzesień 00:00

25 SIERPNIA 2018, sobota
godz. 12.00 „Amulety żydowskie” – warsztaty dla dzieci prowadzone przez Hannę Kossowską
Scena Letnia Teatru Żydowskiego, ul. Senatorska 35 | wstęp wolny

godz. 12.00-22.00 PROJEKT „WALICÓW” – w 75. rocznice Powstania w Getcie Warszawskim i śmierci poety getta – Władysława Szlengla
od godz. 12.00 Popołudniowy program w przestrzeni kamienic Waliców 10, 12 i 14:
– spacer po Woli
– performance artystyczny
– otwarcie wystawy „Waliców Project” prezentującej projekty rewitalizacji kamienicy Waliców 14 przygotowywane przez studentów architektury w Mediolanie i Warszawie.

od godz. 19.00 Wieczorny program artystyczny na skwerze u zbiegu ulic Waliców i Grzybowskiej:
– prapremiera koncertu napisanego do „Pieśni o zamordowanym żydowskim narodzie”  Icchaka Kacenelsona
– muzyczne widowisko o życiu Władysława Szlengla i historii warszawskiego getta w wykonaniu zespołu El Hameshorer |IL|
– występ kantora na zakończenie Hawdali.
We współpracy z Urzędem Dzielnicy Wola, Wolskim Centrum Kultury

godz. 12.30 „ABC literatury jidysz” – warsztaty prowadzone przez dr. Jacoba Weitznera
Księgarnia BookBook, ul. Hoża 29/31 | wstęp wolny

godz. 13.00 Opowiedz mi swoją historię: spotkanie z MARIANEM TURSKIM
Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9 | wstęp wolny; Prowadzenie: Remigiusz Grzela

godz. 14.00 „RAZEM Z BRAĆMI” – koncert SŁAWY PRZYBYLSKIEJ
Duża Scena Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138 | impreza biletowana, bilety do nabycia wkrótce
Wystąpią: Sława Przybylska (śpiew), Janusz Tylman (fortepian), Marek Wroński (skrzypce), Jan Krzyżanowski (prowadzenie)

godz. 16.00 Żydowski salon literacki: promocja książki „NOTES KRYSTYNY GUCEWICZ czyli Fołtyn w śmietanie”
Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9 | wstęp wolny
Prowadzenie: Remigiusz Grzela

godz. 19.00  „JAK W PRZEDWOJENNYM KABARECIE” – spektakl Teatru Żydowskiego w Warszawie
Duża Scena Teatru Żydowskiego, Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a| impreza biletowana, bilety do nabycia wkrótce
Scenariusz i reżyseria: Gołda Tencer, scenografia i kostiumy: Ewa Łaniecka, choreografia: Katarzyna Anna Małachowska, kierownictwo muzyczne: Teresa Wrońska

Obsada: Marcin Błaszak, Piotr Chomik, Monika Chrząstowska, Ewa Dąbrowska, Ewa Greś, Genady Iskhakov, Ryszard Kluge, Grzegorz Kulikowski, Paulina Lombarowicz, Małgorzata Majewska, Sylwia Najah, Katarzyna Post, Joanna Przybyłowska, Henryk Rajfer, Rafał Rutowicz, Joanna Rzączyńska, Wanda Siemaszko, Monika Soszka, Barbara Szeliga, Alina Świdowska, Gołda Tencer, Małgorzata Trybalska, Wojciech Wiliński, Ernestyna Winnicka, Marek Węglarski, Maciej Winkler, Piotr Wiszniowski

Impreza towarzysząca, czas trwania 2 godz., 1 przerwa, spektakl w języku polskim

godz. 20.30 Singer Jazz Festival: koncert JAZZ BAND MŁYNARSKI – MASECKI
Duża Scena Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138 | impreza biletowana, bilety do nabycia wkrótce
Wystąpią: Jan Emil Młynarski (śpiew, bandżola), Marcin Masecki (pianino, aranżer, dyrektor muzyczny), Jerzy Rogiewicz (perkusja), Piotr Wróbel (suzafon), Tomasz Duda (saksofon), Jarosław Bothur (saksofon), Michał Fetler (saksofon)

godz. 22.00 „HAWDALA – zakończenie szabatu”
Synagoga im. Nożyków, ul. Twarda 6 | wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona
Ceremonię Hawdali poprowadzi Etel Szyc, tradycyjne pieśni szabatowe podczas koncertu kantoralnego zaprezentują: Yaakov Lemmer, Shulem Lemmer, Menachem Brostowski (akompaniament), z towarzyszeniem chóru Kolot Israel pod dyrekcją Yakova Rotnera

Mężczyzn obowiązują nakrycia głowy, miejsca nie są numerowane

26 SIERPNIA 2018, niedziela

godz. 11.00-18.45 „Oblicza Jidyszkajt” – dzień otwarty Centrum Kultury Jidysz
Centrum Kultury Jidysz, ul. Andersa 15 |wstęp wolny

W programie:

godz. 11.00-12.00 Warsztaty dla dzieci 3-8 lat: „Śladami pana Singera” – wycieczka po Warszawie inspirowana książką „Warszawiacy” Małgorzaty Ruszkowskiej (Wydawnictwo Dwie Siostry). Prowadzenie: Anna Pietruszka-Dróżdż i Sylwia Markowska. Liczba miejsc ograniczona, zapisy pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

godz. 12.00-12.45 Pokazowa lekcja języka jidysz prowadzona przez Martynę Steckiewicz

godz. 13.00-13.45 Pokazowa lekcja języka hebrajskiego prowadzona przez Reginę Gromacką

godz. 14.00-15.00 Warsztaty piosenki jidysz poprowadzone przez Teresę Wrońską

godz. 15.15-16.30 Spotkanie wokół książki Michaela Chabona „Związek żydowskich policjantów”. Goście: Adam Lipszyc, Karolina Szymaniak. Prowadzenie: Mariusz Czubaj

godz. 16.45-18.45 Spacer śladami bohaterów projektu „Zichrojnes – wspomnienia”, spotkanie pod Centrum Kultury Jidysz. Prowadzenie: Waldemar Propkop, przewodnik miejski

godz. 11.00 „OSTATNI SYN” – spektakl Teatru Żydowskiego w Warszawie
Scena Kameralna Teatru Żydowskiego, ul. Senatorska 35 | impreza biletowana, bilety do nabycia wkrótce

Reżyseria: Przemysław Jaszczak, scenariusz: Magda Fertacz, scenografia: Marika Wojciechowska, muzyka: Piotr Klimek, asystent kompozytora: Tomasz Lewandowski, projekcje: Aleksandra Ołdak
Obsada: Mateusz Trzmiel (gościnnie), Małgorzata Majewska, Sylwia Najah, Izabella Rzeszowska, Monika Soszka, Grzegorz Kulikowski, Paulina Lombarowicz
Impreza towarzysząca, czas trwania ok. 1 godz., spektakl dla dzieci od 9 roku życia

godz. 11.00 Spacer edukacyjny: „Impresja o Dzielnicy Północnej”
Miejsce zbiórki: przed pomnikiem Bohaterów Getta, ul. Zamenhofa/al. Sendlerowej
Oprowadza: Agnieszka Kajczyk
Uwaga: liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , w tytule wiadomości prosimy wpisać: spacer 26 sierpnia.
Impreza towarzysząca zorganizowana przez Żydowski Instytut Historyczny

godz. 11.00 Spacer  „Śladami Cadyków” po Cmentarzu Żydowskim na Okopowej
Oprowadza: Przemysław Isroel Szpilman, dyrektor Cmentarza
Cmentarz Żydowski, ul. Okopowa 49/51, Wstęp wolny

godz. 12.00 „Dziecko w tradycji żydowskiej” – wykład Moniki Krajewskiej
Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9 | wstęp wolny

godz. 14.00 „OSTATNI SYN” – spektakl Teatru Żydowskiego w Warszawie
Scena Kameralna Teatru Żydowskiego, ul. Senatorska 35 | impreza biletowana, bilety do nabycia wkrótce

Reżyseria: Przemysław Jaszczak, scenariusz: Magda Fertacz, scenografia: Marika Wojciechowska, muzyka: Piotr Klimek, asystent kompozytora: Tomasz Lewandowski, projekcje: Aleksandra Ołdak

Obsada: Mateusz Trzmiel (gościnnie), Małgorzata Majewska, Sylwia Najah, Izabella Rzeszowska, Monika Soszka, Grzegorz Kulikowski, Paulina Lombarowicz

Impreza towarzysząca, czas trwania ok. 1 godz., spektakl dla dzieci od 9 roku życia

godz. 14.00 „CANTO DEL MONDO” – koncert JASMIN & JANNIS
Scena Kameralna Teatru Żydowskiego, ul. Senatorska 35 | impreza biletowana, bilety do nabycia wkrótce
Wystąpią: Jasmin Meiri-Brauer (śpiew), Jannis Raptis (gitara)
We współpracy z Austriackim Forum Kultury

godz. 14.00 „Powązki Wojskowe – Powązki żydowskie” – spacer do miejsc spoczynku wybitnych postaci polsko-żydowskiej kultury prowadzony przez Rafała Dajbora
Miejsce zbiórki: plac przed Domem Przedpogrzebowym (za bramą Cmentarza Wojskowego, ul. Powązkowska 43/45)
Czas spaceru: ok. 2 godz.

godz. 14.30 Koncert artystów Teatru Żydowskiego w Warszawie: Monika Chrząstowska & Henryk Rajfer, przy fortepianie: Teresa Wrońska
Scena Letnia Teatru Żydowskiego, ul. Senatorska 35 |wstęp wolny

godz. 15.00 Warsztaty języka hebrajskiego dla młodzieży i dorosłych poprowadzi Magdalena Sommer
Fundacja im. prof. Mojżesza Schorra, ul. Twarda 6 | wstęp wolny
We współpracy z Fundacją im. prof. Mojżesza Schorra

 
godz. 15.00 „Magia i demonologia żydowska” – wykład Hanny Kossowskiej
Barka Wynurzenie, Bulwar Bohdana Grzymały-Siedleckiego | wstęp wolny

godz. 16.00 „HANA’S SUITCASE” – spektakl Teatru Nephesh z Izraela
Duża Scena Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138 | impreza biletowana, bilety do nabycia wkrótce

Tekst: Emil Sher, na podstawie książki Carol Levine, reżyseria: Howard Rypp, dramaturgia: Beatriz Hal, projekty sceniczne: Merav Danon, muzyka: Yuval Mesner, choreografia: Marina BelTov, światła: Ori Morag, wideo: Rami Katzav, dyrektor techniczny: Noam Toplian

Obsada: Ma’ayan Weinstock, Nadia Kutcher, Ami Weinberg, Talia Dor, Roni Dotan, Yonatan Schwartz, Yoli Seker

Spektakl w języku jidysz z tłumaczeniem na język polski

godz. 16.00 Singer Jazz Festival: Opowiedz mi swoją historię – spotkanie i warsztaty z Kennethem Dahlem Knudsenem |DK|
Scena Letnia Teatru Żydowskiego, ul. Senatorska 35 | wstęp wolny
Prowadzenie: Adam Baruch

godz. 16:00 „RE-GENERATION. Życie Żydowskie w Polsce/Jewish Life in Poland” – oprowadzanie po wystawie czasowej z Teresą Śmiechowską, współkuratorką
Miejsce: ŻIH, ul. Tłomackie 3/5, Warszawa
Impreza towarzysząca zorganizowana przez Żydowski Instytut Historyczny

godz. 16.30  Wernisaż wystawy Harry‘ego Webera – „Wiedeń dziś. Współczesny żydowski Wiedeń na fotografiach”
Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9 | wstęp wolny
We współpracy z Austriackim Forum Kultury

godz. 16.30 „WIERA GRAN” – spektakl Teatru Żydowskiego w Warszawie
Duża Scena Teatru Żydowskiego, Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a | impreza biletowana, bilety do nabycia wkrótce

Tekst: Weronika Murek, scenariusz sceniczny: Weronika Murek, Jędrzej Piaskowski, reżyseria: Jędrzej Piaskowski, scenografia i światło: Aleksandr Prowaliński, kostiumy: 1683 Atelier, muzyka: Michał Lis, Bartosz Ignor, Piotr Lis, ruch sceniczny i choreografia: Katarzyna Sikora, asystentka reżysera: Katarzyna Post, asystentka scenografa: Jonna Antoniewicz, asystentka choreografki:Katarzyna Gorczyca, przygotowanie wokalne: Teresa Wrońska

Obsada: Marcin Błaszak, Piotr Chomik, Monika Chrząstowska, Ewa Dąbrowska, Joanna Rzączyńska, Małgorzata Trybalska
Impreza towarzysząca, czas trwania 1 godz. 20 min, bez przerw, spektakl w języku polskim

godz. 17.00 Koncert DAVIDA BROZY |IL|
Łazienki Królewskie – Pałac na Wyspie, ul. Agrykoli 1 | wstęp wolny
We współpracy z Ambasadą Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz Ambasadą Izraela w Polsce

godz. 19.00 UROCZYSTE OTWARCIE FESTIWALU: „THE LEMMERS” – koncert kantoralny z udziałem YAAKOVA „YANKY” LEMMERA |US|, SHULEMA LEMMERA |US|, MENACHEMA BRISTOWSKIEGO |IL| oraz chóru KOLOT ISRAEL |IL| pod dyrekcją YAKOVA ROTNERA |IL|
Synagoga im. Nożyków, ul. Twarda 6 | impreza częściowo biletowana oraz za zaproszeniami po potwierdzeniu obecności, bilety do nabycia wkrótce
Prowadzenie: Dawid Szurmiej
Mężczyzn obowiązują nakrycia głowy, miejsca nie są numerowane, liczba miejsc ograniczona

 

27 SIERPNIA 2018, poniedziałek

godz. 11.00-16.00 Dzień otwarty Uniwersytetu Trzeciego Wieku Teatru Żydowskiego – Centrum Kultury Jidysz
Centrum Kultury Jidysz, ul. Andersa 15 |wstęp wolny

W programie:

godz. 11.00-12.00 „Zichrojnes” [Wspomnienia] – premiera filmu stworzonego przez uczniów Technikum Kinematograficzno-Komputerowe im. K. Kieślowskiego i LXXXI LO im. A. Fredry w Warszawie. O projekcie opowie koordynatorka Katarzyna Batarowska

godz. 12.00-13.00 Lekcja tańca ludowego prowadzona przez Agatę Sierecką-Dudek

godz. 13.00-14.00 „Zodiak” – artystyczne zajęcia plastyczne prowadzone przez Annę Marię Czubaczyńską

godz. 14.00-15.00 „Kuchnia żydowska” – krótka opowieść o śledziu wraz z degustacją wariacji na jego temat. Prowadzenie: Anna Maria Czubaczyńska, prezentacja: Katarzyna Batarowska

godz. 15.00-16.00 Pokaz tańca izraelskiego i nauka podstawowych kroków w wykonaniu zespołu tancerek UTW, prowadzonego na co dzień przez Monikę Leszczyńską z zespołu „Sunit”

godz. 17.00 „Jeśli cię zapomnę, Jeruzalem…” – warsztaty plastyczne Moniki Krajewskiej
Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9 |wstęp wolny

godz. 17.30 Wykład w ramach Klubu Miłośników Kultury Żydowskiej
Menora InfoPunkt, wejście przez Charlotte Menora, Pl. Grzybowski 2 | wstęp wolny

godz. 18.00 „GIMPEL THE FOOL” – spektakl Teatru Nephesh z Izraela, wg opowiadania I.B. Singera „Gimpel głupek”
Scena Kameralna Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138 | impreza biletowana, bilety do nabycia wkrótce
Adaptacja sceniczna i reżyseria: Howard Rypp, muzyka: Idan Yitzhayek; Występuje: Dori Engel; Spektakl w języku jidysz z tłumaczeniem na język polski

godz. 18.00 „O naturze aniołów” – wykład Hanny Kossowskiej
Księgarnia BookBook, ul. Hoża 29/31 | wstęp wolny

godz. 18:00 „ŻIH. Na spotkaniu dwóch światów” – cyfrowe uzupełnienie wystawy stałej „Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu”.
Spotkanie poprowadzi kierownik Działu Digitalizacji ŻIH, Krzysztof Czajka-Kalinowski
Miejsce: ŻIH, ul. Tłomackie 3/5, Warszawa
Impreza towarzysząca zorganizowana przez Żydowski Instytut Historyczny

godz. 19.00 „MIASTECZKO KASRYLEWKA” wg Szolema Alejchema – spektakl Teatru Żydowskiego w Warszawie

Scena Kameralna Teatru Żydowskiego, ul. Senatorska 35 | impreza biletowana, bilety do nabycia wkrótce

Reżyseria: Shmuel Atzmon-Wircer, tłumaczenie: Aleksandra Król, adaptacja: Elijahu Goldenberg, scenografia i kostiumy: Ewa Łaniecka, opracowanie muzyczne: Teresa Wrońska, konsultacje jidysz: Jacob Weitzner, asystentka reżysera: Monika Soszka

Obsada: Shmuel Atzmon-Wircer, Henryk Rajfer, Jerzy Walczak

Impreza towarzysząca, czas trwania 1 godz. 20 min, bez przerwy, spektakl w języku jidysz z tłumaczeniem na język polski

 

godz. 19.00 Otwarcie Singer Jazz Festival: „TRANSGRESSION” – koncert OLEŚ BROTHERS |PL| & THEO JÖRGENSMANN |D|

Synagoga im. Nożyków, ul. Twarda 6 | impreza biletowana, bilety do nabycia wkrótce

Wystąpią: Theo Jörgensmann (klarnet), Marcin Oleś (kontrabas), Bartłomiej Oleś (perkusja)

Mężczyzn obowiązują nakrycia głowy, miejsca nie są numerowane

godz. 19.00 „WIERA GRAN” – spektakl Teatru Żydowskiego w Warszawie

Duża Scena Teatru Żydowskiego, Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a | impreza biletowana

Tekst: Weronika Murek, scenariusz sceniczny: Weronika Murek, Jędrzej Piaskowski, reżyseria: Jędrzej Piaskowski, scenografia i światło: Aleksandr Prowaliński, kostiumy: 1683 Atelier, muzyka: Michał Lis, Bartosz Ignor, Piotr Lis, ruch sceniczny i choreografia: Katarzyna Sikora, asystentka reżysera: Katarzyna Post, asystentka scenografa: Jonna Antoniewicz, asystentka choreografki:Katarzyna Gorczyca, przygotowanie wokalne: Teresa Wrońska

Obsada: Marcin Błaszak, Piotr Chomik, Monika Chrząstowska, Ewa Dąbrowska, Joanna Rzączyńska, Małgorzata Trybalska

Impreza towarzysząca, czas trwania 1 godz. 20 min, bez przerw, spektakl w języku polskim

godz. 19.30 Żydowski salon literacki

Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9 | wstęp wolny

Prowadzenie: Remigiusz Grzela

 

godz. 20.00 Singer Jazz Festival: koncert – KENNETH DAHL KNUDSEN „TÉTÉ”

Duża Scena Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138 | impreza biletowana, bilety do nabycia wkrótce

Międzynarodowy kwintet w składzie: Uri Gurvich |IL/US| (saksofon), Brian Massaka |CD/PL| (gitara), Gautier Toux |FR| (fortepian), Rodolfo Zuniga |CR/US| (perkusja) oraz lider zespołu i kompozytor Kenneth Dahl Knudsen |DK| (kontrabas)

28 SIERPNIA 2018, wtorek

godz. 17.00 Singer Jazz Festival: „Opowiedz mi swoją historię” – spotkanie Theo Jörgensmannem |D|

Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9 | wstęp wolny

Prowadzenie: Adam Baruch

godz. 17.30 „BEI MIR BISTU SHEIN” – dramat muzyczny przeplatany najlepszymi hitami Barry Sisters, Teatr Yiddishpiel z Izraela

Scena Kameralna Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138 | impreza biletowana

Autor sztuki, reżyser: Lihi Barzel-Melamed, tłumaczenie na jidysz: Arye Blinder, dramaturgia: Tomer Cohen, aranżacja muzyczna: Oren Sela, choreografia: Lihi Barzel-Melamed, światła: Misha Chernyavsky

Obsada: Anat Atzmon, Monica Wardimon, Ofer Golan

godz. 17.30 Wykład w ramach Klubu Miłośników Kultury Żydowskiej

Menora InfoPunkt, wejście przez Charlotte Menora, Pl. Grzybowski 2 | wstęp wolny

 godz. 18.00 Przystanek poezja

Kieliszki na Próżnej, ul. Próżna 12 | wstęp wolny

godz. 18.00 Spacer edukacyjny: „Śladami żydowskich pisarzy”

Oprowadza: dr Agnieszka Żółkiewska

Miejsce zbiórki: przed budynkiem Żydowskiego Instytutu Historycznego, ul. Tłomackie 3/5.

Uwaga: liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , w tytule wiadomości prosimy wpisać: spacer 28 sierpnia.

Impreza towarzysząca zorganizowana przez Żydowski Instytut Historyczny

godz. 18.30 „MIASTECZKO KASRYLEWKA” wg Szolema Alejchema – spektakl Teatru Żydowskiego w Warszawie

Scena Kameralna Teatru Żydowskiego, ul. Senatorska 35 | impreza biletowana, bilety do nabycia wkrótce

Reżyseria: Shmuel Atzmon-Wircer, tłumaczenie: Aleksandra Król, adaptacja: Elijahu Goldenberg, scenografia i kostiumy: Ewa Łaniecka, opracowanie muzyczne: Teresa Wrońska, konsultacje jidysz: Jacob Weitzner, asystentka reżysera: Monika Soszka

Obsada: Shmuel Atzmon-Wircer, Henryk Rajfer, Jerzy Walczak

Impreza towarzysząca, czas trwania 1 godz. 20 min, bez przerwy, spektakl w języku jidysz z tłumaczeniem na język polski

 

godz. 19.00 „Losy emigrantów marcowych – młodsza generacja” – wykład Andrzeja Krakowskiego

Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9 | wstęp wolny

 

godz. 20.00 Muzyka ze skarbnicy żydowskiej: koncert WoWaKin Trio |PL|

Scena Letnia Teatru Żydowskiego, ul. Senatorska 35 | wstęp wolny

Wystąpią: Paula Kinaszewska (wokal, skrzypce), Mateusz Wachowiak (akordeon), Bartłomiej Woźniak (gitara)

 

godz. 20.30 Singer Jazz Festival: „PIANO.PL” – koncert DOROTY MIŚKIEWICZ z udziałem:WŁODZIMIERZA NAHORNEGO, MARCINA WASILEWSKIEGO i PIOTRA ORZECHOWSKIEGO oraz zespołuATOM STRING QUARTET

Duża Scena Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138 | impreza biletowana, bilety do nabycia wkrótce

Wystąpią: Dorota Miśkiewicz (wokal), Włodzimierz Nahorny (fortepian), Marcin Wasilewski(fortepian), Piotr Orzechowski „Pianohooligan” (fortepian) oraz Atom String Quartet w składzie: Dawid Lubowicz (skrzypce), Mateusz Smoczyński (skrzypce), Michał Zaborski (altówka), Krzysztof Lenczowski (wiolonczela)

 

godz. 21.00 Singer Jazz Festival: koncert Theo Jörgensmann |D| & Sundial Trio |PL|

Klub Harenda – Piwnica pod Harendą, ul. Krakowskie Przedmieście 4/6 | wstęp wolny

Wystąpią: Theo Jörgensmann (klarnet), Wojciech Jachna (trąbka), Grzegorz Tarwid (fortepian), Albert Karch (perkusja)



29 SIERPNIA 2018, środa

godz. 17.00 Pokaz filmu dokumentalnego „Gerechte Unter Den Völkern Ella Lingens – Die Macht Der Entscheidung” [Sprawiedliwa Wśród Narodów Świata — Potęga decyzji], reż. Mena Scheuba-Tempfer (Austria 2015, 47 min)

Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9 | wstęp wolny

We współpracy z Austriackim Forum Kultury

 

 godz. 17.30 Wykład w ramach Klubu Miłośników Kultury Żydowskiej

Menora InfoPunkt, wejście przez Charlotte Menora, Pl. Grzybowski 2 | wstęp wolny

 

godz. 18.00-19.00 Wydarzenia wokół Bejt Tfila – Domu modlitwy w Żydowskim Instytucie Historycznym

godz. 17.00 Wykład: „Tora. Pergaminowy fundament judaizmu”, dr Paweł Fijałkowski

godz. 18.00 Oprowadzanie kuratorskie po ekspozycji z Michałem Krasickim

Miejsce: Żydowski Instytut Historyczny, ul. Tłomackie 3/5

Uwaga: liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , w tytule wiadomości prosimy wpisać: wydarzenia wokół Bejt Tfila.

Impreza towarzysząca zorganizowana przez Żydowski Instytut Historyczny

 

godz. 18.30 „IDA KAMIŃSKA” – spektakl Teatru Żydowskiego w Warszawie

Scena Kameralna Teatru Żydowskiego, ul. Senatorska 35 | impreza biletowana

Scenariusz i reżyseria: Gołda Tencer, autor sztuki „Mój teatr”: Henryk Grynberg, muzyka: Paweł Szamburski, scenografia i kostiumy: Izabela Chełkowska

Wystąpi: Joanna Szczepkowska, muzyka na żywo: Maurycy Idzikowski, Radek Polakowski, Paweł Szamburski

Impreza towarzysząca, czas trwania 1 godz. 20 min, bez przerwy, spektakl w języku polskim

 

godz. 19.00 Żydowski salon literacki

Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9 | wstęp wolny

Prowadzenie: Remigiusz Grzela

 

godz. 19.00 „JEWISH LIFE, PORTRAITS OF THE PAST” – koncert MAZIKDUO |ES|

Kościół i Klasztor Franciszkanów-Reformatorów, ul. Senatorska 31 | impreza biletowana

Wystąpią: Tolo Genestar (klarnet), Marc Sumsi (fortepian)

 

godz. 19.00 „SZABASOWA DZIEWCZYNA” [The convertible girl] Daniela Simona – spektakl Teatru Żydowskiego w Warszawie

Duża Scena Teatru Żydowskiego, Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a | impreza biletowana

Reżyseria: Marcin Sławiński, przekład: Janusz Tencer, scenografia: Wojciech Stefaniak, kostiumy: Agnieszka Kaczyńska, asystent reżysera: Ernestyna Winnicka

Obsada: Piotr Chomik (Policjant/Goniec/Jonasz Steinberg), Sylwia Najah (Krystyna), Henryk Rajfer(Rabin Rotszyld), Dawid Szurmiej (Policjant/Goniec/Jonasz Steinberg), Marek Ślosarski (Ron Goldman), Ernestyna Winnicka (Pani Goldman), Maciej Winkler (Rabin Silwerman), Wojciech Wiliński (Rabin Hahn)

 

godz. 19.30 „ONLY FOOLS ARE SAD” [Tylko głupcy się smucą] Dana Almagora – spektakl Teatru Yiddshpiel z Izraela

Duża Scena Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138 | impreza biletowana, bilety do nabycia wkrótce

Autor: Dan Almagor, reżyseria i adaptacja: Shuki Vagner, kierownictwo muzyczne i aranże: Michal Solomon, tłumaczenie: Lora Sahar, scenografia, kostiumy i efekty wideo: Andrea Lubina, projekt świateł: Misha Chernyavsky, tłumaczenie symultaniczne: Lora Sahar

Obsada: Anat Atzmon, Andrei Kashkar, Rotem Meller, Dotan Amrani, Miri Regendorfer, Yonatan Rozen, Niv Shafir, Irma Stephanov

Spektakl w języku jidysz z tłumaczeniem na język polski

 

godz. 20.30 Muzyka ze skarbnicy żydowskiej: „Z tancbudy Szai Magnata Hava Nagila, czyli radujmy się” – koncert JANKEL BAND |PL|

Scena Letnia Teatru Żydowskiego, ul. Senatorska 35 | wstęp wolny

Wystąpią: Robert Stefański (klarnet), Piotr Przybył (skrzypce), Krzysztof Kociszewski (gitara), Radosław Wróbel (gitara basowa)

 

godz. 21.00 Singer Jazz Festival: koncert Theo Jörgensmann |D| & E M 3 |PL|

Klub Harenda – Piwnica pod Harendą, ul. Krakowskie Przedmieście 4/6 |wstęp wolny

Wystąpią: Theo Jörgensmann (klarnet) oraz E M 3 w składzie: Emil Miszk (trąbka), Adam Żuchowski (kontrabas), Sławomir Koryzno (perkusja)



30 SIERPNIA 2018, czwartek

godz. 10.00-17.00 SESJA POPULARNONAUKOWA

Centrum Kultury Jidysz, ul. Andersa 15 | wstęp wolny

 

godz. 16.30 Opowiedz mi swoją historię: „Dzigan & Schumacher Forever” [Nieśmiertelni Dżigan i Szumacher] – spotkanie ze Shmuelem Atzmonem-Wircerem, z gościnnym udziałem Anat Atzmon

Scena Kameralna Teatru Żydowskiego, ul. Senatorska 35 | wstęp wolny

 

godz. 17.00 „GDZIE JEST MÓJ HOMEL?” – spektakl Tadeusza Kwinty wg Ilii Erenburga

Scena Kameralna Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138 | impreza biletowana, bilety do nabycia wkrótce

Wystąpi: Tadeusz Kwinta, teksty songów: Elżbieta Kuryło, muzyka: Andrzej Zarycki

 

godz. 17.00 Spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu w Polsce

Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9 | wstęp wolny

Prowadzenie: Joanna Sobolewska-Pyz, Aleksandra Leliwa-Kopystyńska

 

 

godz. 17.30 Opowiedz mi swoją historię: spotkanie z Lorinem Sklambergiem |US|

Scena Letnia Teatru Żydowskiego, ul. Senatorska 35 | wstęp wolny

 

godz. 17.30 Wykład w ramach Klubu Miłośników Kultury Żydowskiej

Menora InfoPunkt, wejście przez Charlotte Menora, Pl. Grzybowski 2 | wstęp wolny

 

godz. 18.00 Spacer edukacyjny: „Historycy, pisarki i listonosz – członkowie konspiracyjnej grupy Oneg Szabat w przestrzeni getta warszawy”

Miejsce zbiórki: przed budynkiem Żydowskiego Instytutu Historycznego, ul. Tłomackie 3/5

Oprowadza: Olga Szymańska

Uwaga: liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , w tytule wiadomości prosimy wpisać: spacer 30 sierpnia.

Impreza towarzysząca zorganizowana przez Żydowski Instytut Historyczny

 

godz. 18.00 Singer Jazz Festival: RGG |PL| feat. VERNERI POHJOLA |FI|

Synagoga im. Nożyków, ul. Twarda 6 | impreza biletowana, bilety do nabycia wkrótce

Wystąpią: Łukasz Ojdana (fortepian), Maciej Garbowski (kontrabas), Krzysztof Gradziuk (perkusja), Verneri Pohjola (trąbka)

Mężczyzn obowiązują nakrycia głowy, miejsca nie są numerowane

 

godz. 19.00 „KILKA OBCYCH SŁÓW PO POLSKU” – spektakl Teatru Żydowskiego realizowany we współpracy z Teatrem Polskim w Warszawie

Teatr Polski, ul. Karasia 2 | impreza biletowana

Reżyseria: Anna Smolar, tekst i dramaturgia: Michał Buszewicz, scenografia: Anna Met, kostiumy: Marta Kuliga, muzyka: Jan Duszyński, światła i video: Rafał Paradowski, montaż video: Rafał Listopad, choreografia: Paweł Sakowicz, asystentka reżyserki: Alicja Kobielarz, asystentka scenografki i kostiumografki: Maria Duda

Obsada: Grażyna Barszczewska, Marcin Błaszak, Katarzyna Herman (gościnnie), Barbara Kurzaj,Marta Kurzak, Rafał Rutowicz, Joanna Rzączyńska, Paweł Sakowicz (gościnnie), Małgorzata Trybalska, Jerzy Walczak, Marek Węglarski

Impreza towarzysząca, czas trwania 2 godz., bez przerwy, spektakl w języku polskim

 

godz. 19.30 Jidysz na trawie: koncert POLINA & LORIN DUO |UK/US|

Scena Letnia Teatru Żydowskiego, ul. Senatorska 35 | wstęp wolny

Wystąpią: Lorin Sklamberg (wokal, gitara, akordeon, fortepian), Polina Skovoroda-Shepherd (wokal, fortepian)

 

godz. 19.30 „Losy emigrantów marcowych – starsza generacja” – wykład Andrzeja Krakowskiego

Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9 | wstęp wolny

 

godz. 20.00 Koncert: MARCIN WYROSTEK & CORAZON |PL

Duża Scena Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138 | impreza biletowana, bilety do nabycia wkrótce

W składzie: Marcin Jajkiewicz (wokal), Marcin Wyrostek (akordeon), Mateusz Adamczyk (skrzypce), Daniel Popiałkiewicz (gitara), Agnieszka Haase-Rendchen (fortepian), Piotr Zaufal (bas), Krzysztof Nowakowski (instrumenty perkusyjne)

 

godz. 21.00 Singer Jazz Festival: koncert Theo Jörgensmann |D| & Stanisław Słowiński Trio |PL|

Klub Harenda – Piwnica pod Harendą, ul. Krakowskie Przedmieście 4/6 | wstęp wolny

Wystąpią: Theo Jörgensmann (klarnet) oraz Stanisław Słowiński (skrzypce), Justyn Małodobry (kontrabas), Dawid Fortuna (perkusja)



31 SIERPNIA 2018, piątek

godz. 16.00 W kuchni mamy Soni – Gołda Tencer i jej goście

Scena Kameralna Teatru Żydowskiego, ul. Senatorska 35 | wstęp wolny

 

godz. 16.30 Spotkanie z przedstawicielami władz Polskiego Towarzystwa Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata

Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9 | wstęp wolny

 

godz. 16.30 Wykład oraz spotkanie z członkami Stowarzyszenia Drugie Pokolenie – Potomkowie Ocalałych z Holokaustu

Menora InfoPunkt, wejście przez Charlotte Menora, Pl. Grzybowski 2 | wstęp wolny

 We współpracy ze Stowarzyszeniem Drugie Pokolenie – Potomkowie Ocalałych z Holokaustu

godz. 16.30-18.00 Spacer muzyczny ulicami Warszawy z zespołem Jinta-la-Mvta |JP|

Wystąpią: Wataru Okuma (klarnet, instrumenty dęte), Miwazow (chin-dong, bębny, wokal), Yoshiaki Sato, Gideon Juckes, Fumi Watanabe

We współpracy ze Stowarzyszeniem MY

 

godz. 17.00 Jidysz na trawie: koncert – SKLAMBERG & THE SHEPHERDS TRIO |US/UK|

Scena Letnia Teatru Żydowskiego, ul. Senatorska 35 | wstęp wolny

Wystąpią: Lorin Sklamberg (wokal, gitara, akordeon, fortepian), Polina Shepherd (wokal, fortepian), Merlin Shepherd (klarnet)

 

godz. 18.00 Singer Jazz Festival: spotkanie Vernerim Pohjolą |FI|

Scena Letnia Teatru Żydowskiego, ul. Senatorska 35 | wstęp wolny

Prowadzenie: Adam Baruch

 

godz. 18.00 „Szabat Szalom”: świąteczny wieczór poprowadzi Gołda Tencer – gospodyni Festiwalu Warszawa Singera

Skwer przy Placu Grzybowskim | wstęp wolny

 

godz. 18.15 Koncert zespołu KLEZMERSI

Piwnica na Wójtowskiej , ul. Zakroczymska 11, wejście od ul. Wójtowskiej | impreza biletowana

Wystąpią: Damian Orłowski (skrzypce), Robert Kuśmierski (akordeon), Michał Lamża (kontrabas),Robert Smoderek (klarnet)

Uwaga: bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie Piwnicy. Sprzedaż biletów na koncert od godziny 17.30. Zasady rezerwacji biletów na stronie www.scenapw.sdk.pl

 

godz. 19.00 Żydowski Salon Literacki: „Książki z dobrej półki” – promocja książki Włodzimierza Paszyńskiego

Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9 | wstęp wolny

Prowadzenie: Remigiusz Grzela

 

godz. 20.00 Spotkanie zespołem Jinta-la-Mvta |JP| w składzie: Wataru Okuma, Miwazow, Yoshiaki Sato, Gideon Juckes, Fumi Watanabe

Scena Letnia Teatru Żydowskiego, ul. Senatorska 35 | wstęp wolny

 

godz. 20.30 „JERZY PETERSBURSKI, WŁADYSŁAW SZPILMAN. Nowe pokolenie Polska 100” – koncert ORKIESTRA ADRIA z udziałem LALI CZAPLICKIEJ i JERZEGO PETERSBURSKIEGO JR.

Duża Scena Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138 | impreza biletowana

Wystąpią: Lala Czaplicka (wokal), Anna Wandtke (skrzypce), Grzegorz Lalek (skrzypce, banjo),Jerzy Petersburski jr (fortepian), Piotr Malicki (gitara), Piotr Kopietz (akordeon, bandoneon), Grzech Piotrowski (saksofony), Robert Murakowski (trąbka), Jacek Namysłowski (puzon), Cezary Konrad (perkusja), Sebastian Wypych (kontrabas, kierownictwo artystyczne)

 

godz. 20.30 Koncert zespołu KLEZMERSI

Piwnica na Wójtowskiej , ul. Zakroczymska 11, wejście od ul. Wójtowskiej | impreza biletowana

Wystąpią: Damian Orłowski (skrzypce), Robert Kuśmierski (akordeon), Michał Lamża (kontrabas), Robert Smoderek (klarnet)

Uwaga: bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie Piwnicy. Sprzedaż biletów na koncert od godziny 17.30. Zasady rezerwacji biletów na stronie www.scenapw.sdk.pl

 

godz. 21.00 Singer Jazz Festival: „Tirateci fuori” koncert Riccardo Zannelliego |IT|

Klub Harenda – Piwnica pod Harendą, ul. Krakowskie Przedmieście 4/6 | wstęp wolny

Wystąpią: Riccardo Zannelli (keyboard, wokal), Lisa Bassotto (perkusja), Giorgio Veneri (gitara),Nicola Tariello (trąbka)



1 WRZEŚNIA 2018, sobota

Przez dwa ostatnie dni festiwalu na placu Grzybowskim i ulicy Próżnej znów pojawią się instalacje artystyczne, uliczne stragany i kramy z pamiątkami. W tym kolorowym miejscu wszyscy będą mogli na chwilę przenieść się do świata, który tak malowniczo opisywał I.B. Singer. Zapraszamy w podróż do przedwojennej żydowskiej Warszawy, na niepowtarzalny w swym klimacie Jarmark Singera.

godz. 12.00 Poranek poetycki – Zamkowe Spotkanie Literackie: „Wyjątkowy adres: Tłomackie 13. Zapomniane karty żydowskiej Warszawy”

Café Zamek, Zamek Królewski w Warszawie, Plac Zamkowy 4 | wejście na podstawie bonu konsumpcyjnego 10 zł

Prowadzenie: Daniel Artymowski

Oprawa muzyczna: Joanna Stefańska-Matraszek (sopran), Janusz Tylman (fortepian)

We współpracy z Pracownią Działań Muzealnych Zamku Królewskiego w Warszawie

 

godz. 12.00 Spacer po dawnym żydowskim Lesznie z Janem Jagielskim

Miejsce zbiórki: przed budynkiem Żydowskiego Instytutu Historycznego, ul. Tłomackie 3/5 (obok Błękitnego Wieżowca)

 

godz. 12.30 Singer Jazz Festival: Opowiedz mi swoją historię – spotkanie z Dominique’m Pifarély’m |FR|

Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9 | wstęp wolny

Prowadzenie: Adam Baruch

 

godz. 13.00 Warsztaty piosenki żydowskiej prowadzone przez Teresę Wrońską

Menora InfoPunkt, wejście przez Charlotte Menora, Pl. Grzybowski 2 | wstęp wolny

 

godz. 14.30 „DO POLSKI” – spektakl Sławomira Hollanda wg Abrahama Suckewera

Scena Kameralna Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138 | impreza biletowana, bilety do nabycia wkrótce

Wystąpi: Sławomir Holland, muzyka: Michał Górczyński

 

godz. 15.00 Żydowski salon literacki: Mistrzowie czytają – MACIEJ STUHR

Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9 | wstęp wolny

 

godz. 15.00 Wykład Andrzeja Szumowskiego

Menora InfoPunkt, wejście przez Charlotte Menora, Pl. Grzybowski 2 | wstęp wolny

 

godz. 16.00 Jidysz na trawie – koncert: POLINA & MERLIN DUO |US/UK|

Scena Letnia Teatru Żydowskiego, ul. Senatorska 35 | wstęp wolny

Wystąpią: Polina Shepherd (wokal, fortepian), Merlin Shepherd (klarnet)

 

godz. 16.30 Przystanek poezja

Restauracja Florentin, ul. Smolna 40 | wstęp wolny

 

godz. 17.00 Singer Jazz Festival: „WOMAN IN BLACK” – koncert SASHA STRUNIN & GARY GUTHMAN QUARTET |PL/US|

Duża Scena Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138 | impreza biletowana

Wystąpią: Sasha Strunin (wokal), Gary Guthman (trąbka), Piotr Wrombel (fortepian), Paweł Pańta (kontrabas), Cezary Konrad (perkusja)

 

godz. 17.00 Żydowski salon literacki: „Podwójne życie reporterki. Fallaci, Torańska” – promocja książki Remigiusza Grzeli

Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9 | wstęp wolny

 

godz. 18.30 NOC KLEZMERÓW: koncert BUM BUM ORKeSTAR & Warsaw Friends |PL| | NIFTY’S |AT| | JINTA-LA-MVTA |JP|

Koncert plenerowy na Placu Grzybowskim | wstęp wolny

Wystąpią:

BUM BUM ORKESTAR w składzie (specjalnie na tę okazję): Oliwier Andruszczenko (klarnety, saksofon, duduk, prowadzenie), Mateusz Wachowiak (akordeon, śpiew), Damian Marat (trąbka, flugehorn), Bartosz Stępień (sakshorn tenorowy, instrumenty perkusyjne), Piotr Janiec (tuba), Mateusz Sieradzan (tapan, instrumenty perkusyjne, elektronika), Piotr Koźbielski (instrumenty perkusyjne), Tomasz Kłoś (ambient, elektronika), Maurycy Ra (wokal, beatbox) oraz Międzypokoleniowy Klub Piosenkowy STAYnia

NIFTY’S w składzie: Fabian Pollack (gitara), Michael Bruckner (gitara), Dominik Grünbühel (gitara basowa, MC), Valentin Duit (perkusja), Alexander Kranabetter (trąbka);

JINTA-LA-MVTA |JP| w składzie: Wataru Okuma (klarnet, instrumenty dęte), Miwazow (chin-dong, bębny, wokal), Yoshiaki Sato, Gideon Juckes, Fumi Watanabe

 

godz. 19.00 „SZOSZA” na podstawie powieści I.B. Singera – spektakl Teatru Żydowskiego w Warszawie

Duża Scena Teatru Żydowskiego, Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a | impreza biletowana

Scenariusz i reżyseria: Karolina Kirsz, przekład: Szymon Sal, scenografia, kostiumy: Aleksandra Szempruch, muzyka: Bartłomiej Woźniak, reżyseria świateł: Monika Sidor, projekcje multimedialne: Agata Olczak-Wałachowska, asystentka reżyserki: Paulina Lombarowicz, choreografia: Paulina Lombarowicz, ruch sceniczny: Ryszard Kluge

Obsada: Monika Chrząstowska (Dora), Ewa Dąbrowska (Cela), Waldemar Gawlik (Zelig), Ewa Greś (Betty), Ryszard Kluge (Moryc), Grzegorz Kulikowski (Sam), Paulina Lombarowicz (Postać),Małgorzata Majewska (Szosza), Izabella Rzeszowska (Tekla), Rafał Rutowicz (Fryzjer), Joanna Rzączyńska (Girlsa), Wanda Siemaszko (Girlsa)

Impreza towarzysząca. Czas trwania 2 godz., spektakl bez przerwy

 

godz. 19.15 Spektakl „ZUPA RYBNA W ODESSIE”

Piwnica na Wójtowskiej , ul. Zakroczymska 11, wejście od ul. Wójtowskiej | impreza biletowana

Reżyseria: Julia Mark, scenariusz: Szymon Bogacz, ruch sceniczny: Piotr Świtalski

Występuje: Sebastian Ryś

Uwaga: bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie Piwnicy. Sprzedaż biletów na koncert od godziny 18.15. Zasady rezerwacji biletów na stronie www.scenapw.sdk.pl

 

godz. 21.00 Singer Jazz Festival: „Tirateci fuori” koncert Riccardo Zannelliego

Klub Harenda – Piwnica pod Harendą, ul. Krakowskie Przedmieście 4/6 | wstęp wolny

Wystąpią: Riccardo Zannelli (wokal, keyboard, elektronika), Giorgio Veneri (gitara), Cinzia Zanellato (wokal), Lisa Bassotto (perkusja), Massimiliano Filosi (saksofon)



2 WRZEŚNIA 2018, niedziela

Przez dwa ostatnie dni festiwalu na placu Grzybowskim i ulicy Próżnej znów pojawią się instalacje artystyczne, uliczne stragany i kramy z pamiątkami. W tym kolorowym miejscu wszyscy będą mogli na chwilę przenieść się do świata, który tak malowniczo opisywał I.B. Singer. Zapraszamy w podróż do przedwojennej żydowskiej Warszawy, na niepowtarzalny w swym klimacie Jarmark Singera.

 

godz. 11.00 Zwiedzanie Synagogi im. Nożyków z Bolesławem Zającem

Synagoga im. Nożyków, ul. Twarda 6

Mężczyzn obowiązują nakrycia głowy

 

godz. 11.00 „Animalistka w zoologu” – artystyczno-historyczny spacer poświęcony rzeźbiarce Magdalenie Gross prowadzony przez Katarzynę Chudyńską-Szuchnik/WarsOff

Miejsce spotkania: wejście do ZOO od ul. Ratuszowej

Obowiązują bilety wstępu do ZOO wykupione indywidualnie oraz bilet wstępu do willi kupiony na miejscu  w cenie 5 zł. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe od 25 sierpnia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

godz. 11.00 Spacer edukacyjny: „Śladami Ireny Sendlerowej”

Miejsce zbiórki: przed budynkiem Żydowskiego Instytutu Historycznego, ul. Tłomackie 3/5

Oprowadza: Olga Szymańska

Uwaga: liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , w tytule wiadomości prosimy wpisać: spacer 2 września

 

 

godz. 12.30 Spacer po ul. Próżnej z Jagną Koftą oraz zwiedzanie budynku Le Palais przy ul. Próżnej 7/9 z architektem Wojciechem Popławskim

Miejsce zbiórki: przy fontannie na Placu Grzybowskim

Spacer dla zamkniętej grupy uczestników – maksymalnie 25 osób.

Zapisy od 6 sierpnia w Biurze Festiwalowym Fundacji Shalom, ul. Senatorska 35

We współpracy z TRIUVA Kapitalverwaltungsgesellschaft mbH – właścicielem budynku Le Palais

 

 

godz. 13.00 KONCERT: JINTA-LA-MVTA |JP| | POLINA & MERLIN DUO |UK|

Duża Scena Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138 | impreza biletowana, bilety do nabycia wkrótce

Wystąpią: Polina Shepherd (wokal, fortepian), Merlin Shepherd (klarnet) oraz JINTA-LA-MVTA w składzie: Wataru Okuma (klarnet, instrumenty dęte), Miwazow (chin-dong, bębny, wokal), Yoshiaki Sato, Gideon Juckes, Fumi Watanabe

 

godz. 13.00 Żydowski salon literacki: Mistrzowie czytają

Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9 | wstęp wolny

 

godz. 13.00 „ABC języka jidysz” – warsztaty prowadzone przez dr. Jacoba Weitznera

Menora InfoPunkt, wejście przez Charlotte Menora, Pl. Grzybowski 2 | wstęp wolny

 

godz. 14.00 „Ja chciałem uprzedzić, że nie lubię przesady” – utwory kabaretowe międzywojnia w wykonaniu artystów Teatru Żydowskiego w Warszawie

Scena Letnia Teatru Żydowskiego, ul. Senatorska 35 | wstęp wolny

Wystąpią: Barbara Szeliga, Joanna Przybyłowska, Marek Węglarski, Henryk Rajfer, przy fortepianie: Teresa Wrońska

 

godz. 14.30 Przystanek poezja

Restauracja Pasadena, Pl. Grzybowski 2 | wstęp wolny

 

godz. 14.30 Warsztaty języka hebrajskiego dla młodzieży i dorosłych poprowadzi Magdalena Sommer

Fundacją im. prof. Mojżesza Schorra, ul. Twarda 6 | wstęp wolny

We współpracy z Fundacją im. prof. Mojżesza Schorra

 

godz. 15.00 Koncert muzyki klasycznej: MENDELSSOHN i WEINBERG | MISTRZOWSKIE INTERPRETACJE | DUDA, PATYRA, CHORZELSKI, SIENIAWSKI

Synagoga im. Nożyków, ul. Twarda 6 | impreza biletowana, bilety do nabycia wkrótce

Mężczyzn obowiązują nakrycia głowy, miejsca nie są numerowane

 

godz. 15.00 „Śladami pisarzy żydowskich” – spacer po Grzybowie z Janem Jagielskim

Miejsce zbiórki: wejście do Kościoła Wszystkich Świętych, Plac Grzybowski 3/5

 

godz. 15.00 Opowiedz mi swoją historię: spotkanie z Zygmuntem Rolatem

Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9 | wstęp wolny

Prowadzenie: Remigiusz Grzela

 

godz. 16.00 „GINCZANKA. CHODŹMY STĄD” – spektakl Teatru Żydowskiego w Warszawie

Scena Kameralna Teatru Żydowskiego, ul. Senatorska 35 | wstęp wolny

Reżyseria i adaptacja: Krzysztof Popiołek, scenografia: Anna Wołoszczuk, kostiumy: Piotr Popiołek, wideo: Krzysztof Popiołek, kompozytor: Dominika Świątek

Obsada: Ewa Dąbrowska, 

Obsada dodatkowa: Dziewczynka – Zofia Młyńska / Sonia Vinyavskaya, muzyka na żywo – Andrzej Perkman

Impreza towarzysząca, czas trwania 50 min, bez przerwy, spektakl w języku polskim

 

godz. 16:00 „Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu” oprowadzanie po wystawie stałej z prof. Pawłem Śpiewakiem, kuratorem

Uwaga: liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , w tytule wiadomości prosimy wpisać: oprowadzanie 2 września.

Impreza towarzysząca zorganizowana przez Żydowski Instytut Historyczny

 

godz. 16.00 Spacer po ul. Próżnej z Jagną Koftą oraz zwiedzanie budynku Le Palais przy ul. Próżnej 7/9 z architektem Wojciechem Popławskim

Miejsce zbiórki: przy fontannie na Placu Grzybowskim

Spacer dla zamkniętej grupy uczestników – maksymalnie 25 osób.

Zapisy od 6 sierpnia w Biurze Festiwalowym Fundacji Shalom, ul. Senatorska 35

We współpracy z TRIUVA Kapitalverwaltungsgesellschaft mbH – właścicielem budynku Le Palais

 

godz. 16.00 Spotkanie z maszgijachem: „Pogadanka o kaszrucie – teoria i praktyka”

Restauracja Koszerna Galil, ul. Zielna 37 | wstęp wolny

 

godz. 17.00 Singer Jazz Festival – VIOLIN SUMMIT: DOMINIQUE PIFARÉLY |FR| | ADAM BAŁDYCH |PL| | MATEUSZ SMOCZYŃSKI |PL| | RGG TRIO |PL| w składzie: ŁUKASZ OJDANA, MACIEJ GARBOWSKI, KRZYSZTOF GRADZIUK

Duża scena Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138 | impreza biletowana, bilety do nabycia wkrótce

 

godz. 18.00 Sto pytań do rabina: spotkanie z Michaelem Schudrichem, naczelnym rabinem Polski

Synagoga im. Nożyków, ul. Twarda 6 | wstęp wolny

Mężczyzn obowiązują nakrycia głowy

 

godz. 19.30 KONCERT FINAŁOWY: ARA MALIKIAN |ES|

Koncert plenerowy na Placu Grzybowskim | wstęp wolny

Prowadzenie: Dawid Szurmiej

 

godz. 22.00 „Kołysanka dla pamięci”

Pomnik Bohaterów Getta, ulica Anielewicza, róg ulicy Zamenhofa

Uwaga: Godzina rozpoczęcia spotkania jest uzależniona od czasu zakończenia koncertu finałowego




Strona WWWhttp://www.festiwalsingera.pl
 
 

Dostępne terminy

  • od 25 sierpień do 2 wrzesień

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

  • RadioJAZZ.FM
  • Fundacja EuroJAZZ
  • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
  • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

  • Redakcja miesięcznika
  • Piotr Wickowski:
    JazzPRESS
    Bemowskie Centrum Kultury
    ul. Górczewska 201
    01-459 Warszawa

  • Marketing i reklama
  • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS