ImproMazurki - recital fortepianowy Artura Dutkiewicza
◄ Powróć

ImproMazurki - recital fortepianowy Artura Dutkiewicza

POD NASZYM PATRONATEM 
 
 11 sierpień 20:00
Stawy Brustmana

Wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i odbędzie się w sali koncertowej "pod gołym niebem" - nad Stawami Brustmana. 

W programie koncertu znajdą się Mazurki - autorskie kompozycje Artura Dutkiewicza, łączące jazz z polską muzyką ludową i klasyczną oraz utwory Ignacego Jana Paderewskiego w jazzowych interpretacjach na fortepian solo.

Artur Dutkiewicz wybitny pianista jazzowy i kompozytor. Nazywany "Ambasadorem polskiego jazzu" (Jazz Forum Magazine). Koncertował w ponad 60 krajach świata. Pochodzi z Pińczowa. Jest absolwentem Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie uzyskał dyplom z wyróżnieniem w klasie kompozycji i aranżacji w 1982 r. Laureat konkursów: Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Improwizacji Jazzowej w Katowicach, "Jazz nad Odrą”, "Jazz Jantar". Finalista Thelonious Monk International Competition w Waszyngtonie.

Jako pierwszy polski muzyk jazzowy miał swój recital na MIDEM w Cannes w 1988 r. Występował na dziesiątkach festiwali muzycznych na całym świecie m.in.: Jazz Jamboree - Warsaw, Munster Jazz Festival, Northsea Jazz Festival - Haga, Copenhagen Jazz Festival, Festival Opera De Paris, Sziget Festival - Budapest, Int. Jazz Plaza Festival - Havana, Polish Film Festival - Los Angeles, Glasgow Jazz Festival, Duesseldorf Jazz Rally, World Culture Festival - Berlin, Notturni in Palestro Festival – Mediolan, BJ Ninegates Jazz Festival - Pekin, Utsav Int. Jazz Festival - New Delhi, Melbourne Int. Jazz Festival.

Artur Dutkiewicz prowadzi od wielu lat własny zespół Artur Dutkiewicz Trio oraz wykonuje recitale solowe. Ostatnie albumy "Hendrix Piano", "Prana", "Traveller" wydane w trio oraz "Mazurki" - solo, zostały znakomicie przyjęte przez słuchaczy i krytyków. 


Strona WWWhttps://www.facebook.com/events/207290266634666/
AddresWilliama Szekspira, 01-913 Warszawa
 
 

Dostępne terminy

 • 11 sierpień 20:00

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS