◄ Powróć

Makoto Kuriya – Samuraj Jazz

 
 
 22 wrzesień 19:00
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

Japoński pianista jazzowy Makoto Kuriya z wizytą w Krakowie! Zapraszamy na pełną emocji muzyczną podróż do dalekiej Japonii wraz z "Makoto Kuriya - Samuraj Jazz”.

W pierwszej części koncertu pianista wykona własne kompozycje inspirowane tradycyjnymi japońskimi melodiami oraz znane wszystkim standardy jazzowe w nowych interpretacjach na fortepian solo. W drugiej części dołączą znakomici goście, utalentowani polscy muzycy młodego pokolenia: Piotr Południak kontrabas i Grzegorz Pałka perkusja.

Mecenas koncertu: Mitsubishi Motors

MAKOTO KURIYA, urodzony w Kobe, w Japonii absolwent amerykańskiej West Virginia University. Studiował również na Uniwersytecie w Pittsburghu, gdzie współpracował z Nathanem Davisem.

Lata 80. w większości spędził w Stanach Zjednoczonych, koncertując głównie z zespołem Chucka Mangione, dwukrotnego zdobywcy prestiżowej nagrody „Grammy”. Współpracował w tym czasie również z takimi artystami jak Donald Byrd, James Moody, Toots Thielmans i Curtis Fullet. W 2004 r. Kuriya zaprosił do współpracy Herbie’ego Hancocka, z którym wystąpił na Tokyo Jazz Festival. W 2011 r. z okazji 20-lecia debiutu płytowego wydał album „Art for Life”, do którego zaprosił 27 artystów. W 2013 r. zaproszony został do współtworzenia Makoto Kuriya & Sylwester Ostrowski Quintet, z którym nagrał płytę „Just Music”. Z zespołem tym wielokrotnie występował w Japonii i Polsce.

Aby uczcić 120-lecie relacji dyplomatycznych pomiędzy Japonią i Brazylią, zrealizował z brazylijską wokalistką Joyce Moreno trasę koncertową w Brazylii. Wydany wiosną 2016 r. nagrany w systemie DSD album zespołu Threesome „Cubic Magic” otrzymał nagrodę „Professional Music Recording Award of Japan” Japońskiego Stowarzyszenia Studiów Nagraniowych. Również nagrany w systemie DSD album „Accoustic Weather Report”, wydany latem 2016 r. przez wytwórnię Sony Records, okazał się być najlepiej sprzedającym się w 2016 r. albumem gatunku jazz & fusion na japońskim Amazonie.


Strona WWWhttps://www.facebook.com/events/219945952032418/
Addresul M. Konopnickiej 26, 30-302 Kraków
 
 

Dostępne terminy

 • 22 wrzesień 19:00

Powered by iCagenda

NAJNOWSZE WYDANIE

JazzPRESS

WIESZ O CIEKAWYM KONCERCIE?
NAPISZ DO NAS

ARCHIWUM

O NAS

 • RadioJAZZ.FM
 • Fundacja EuroJAZZ
 • JazzPRESS. Bezpłatny e-miesięcznik o jazzie i muzyce improwizowanej. Wydawcą JazzPRESSu i RadioJAZZ.FM jest Fundacja EuroJAZZ.
 • Zapraszamy do współpracy autorów, dziennikarzy - kontakt

KONTAKT

 • Redakcja miesięcznika
 • Piotr Wickowski:
  JazzPRESS
  Bemowskie Centrum Kultury
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa

 • Marketing i reklama
 • Agnieszka Holwek:
 

WSPIERAJĄ NAS