16 lutego ukazało się wznowienie wydanego w 1970 roku instrumentalnego albumu Włodzimierza Nahornego zatytułowanego Jej portret. Na płycie znalazły się kompozycje: Tomasza Ochalskiego, Tomasza Stańko, Krzysztofa Sadowskiego, Tadeusza Nalepy i Andrzeja Zielińskiego (covery „Powiedzieliśmy już wszystko” i „Cała jesteś w skowronkach”). W rejestracji materiału Nohornemu, który grał na saksofonie, flecie, fortepianie, a nawet klawesynie akompaniuje zespół instrumentalny pod kierunkiem Jana Ptaszyna-Wróblewskiego (w składzie m.in. Marek Bliziński na gitarze).
Wśród bonusów jest studyjna wersja kompozycji Nahornego „Namiastka” zarejestrowana przez efemeryczny Zespół Perkusyjny Jerzego Bartza, nagrania z Big-Bandem Polskiego Radia oraz Studiem M-2. W dołączonej do płyty książeczce po raz pierwszy opublikowano fotografie Marka Karewicza z sesji zdjęciowej na okładkę płyty.
Płyta wzięła tytuł od jednego z utworów – „Jej portret”. Tekst autorstwa Jonasza Kofty powstał później i dopiero ta wersja w wykonaniu Bogusława Meca zyskała rozgłos i nagrodę w Opolu.
Utwory:
- Jej portret
- Powiedzieliśmy już wszystko
- Cała jesteś w skowronkach
- Melodia z filmu „Dziura w ziemi”
- Taki dzień
- Mówiły mu
- Niech pan mi nie odsłania wnętrza
- Wrócę do ciebie
- Jest Warszawa
- Obok nas
- Właśnie tego dnia
- Trzymając się za ręce
Bonusy: - Zapomniany emigrant
- Waltz nr 29
- Namiastka
- Swing dla Włodka
- Melodia dla Zofii
-
Zacząć jeszcze raz
Skład:
Włodzimierz Nahorny – fortepian, saksofon altowy, flet, klawesyn
Zespół instrumentalny, dyr. Jan Ptaszyn-Wróblewski (1-12),
Zespół Rozrywkowy Rozgłośni Gdańskiej, dyr. Jan Tomaszewski (13),
Studio M-2, dyr. Stefan Rachoń (14), Zespół Perkusyjny Jerzego Bartza (15), Studio Jazzowe Polskiego Radia, dyr. Bogusław Klimczuk (16),
Big-Band Polskiego Radia, dyr. Bogusław Klimczuk (17),
Orkiestra Polskiego Radia, dyr. Stefan Rachoń (18)