Nawłoć wystąpi 11 czerwca w krakowskim Harrisie.
Nawłoć świętuje swój pierwszy singiel z płyty Na skraju miasta .11.06.2026 na scenie Harris Piano Jazz Bar grupa zagra nie tylko Cumulonimbusa, lecz cały materiał z nadchodzącej płyty długogrającej i nie tylko!
Nawłoć to krakowski kwintet wykonujący indie jazz w składzie: Kaja Szwarnóg (wokal i syntezatory), Kiryl Matsenka (saksofon), Maja Kuzińska (flet poprzeczny), Marcin Gontarz (gitara basowa) i Mikołaj Rodzaj (perkusja). Grupa oscyluje między tym, co syntetyczne i organiczne, ściśle zaprojektowane oraz improwizowane, starannie konstruując ramy, które następnie opuszcza. Podobnie jak roślina, będąca inspiracją dla nazwy, prezentuje naturalne odstępstwa od widocznej geometrycznej reguły. Zespół wykonuje wyłącznie swój autorski materiał z tekstami w języku polskim.