News

Kanał telewizyjny JAZZ w sieci Vectra!

Obrazek tytułowy

We wtorek, 20 lutego 2018 roku ruszy nowy kanał telewizyjny JAZZ! Jazz ma być telewizją, której ramówka niemal w całości będzie się składać z muzyki jazzowej. Ten gatunek będzie wypełniał 80 proc. czasu antenowego części muzycznej stacji. Po 10 proc. przypadnie na muzykę współczesną oraz improwizowaną. W części publicystycznej nowej stacji znajdą się wywiady, programy edukacyjne, techniczne, wydawnicze i warsztaty.

(...) Rozległa tematyka programów oscylować będzie wokoło muzyki, sztuki i kultury. W przygotowaniu są audycje o muzykologii i instrumentalistyce których forma będzie inteligentna i przystępna. Spodziewać się należy relacji z koncertów i festiwali, spotkań z prominentnymi postaciami polskiego i zagranicznego jazzu, i wielu wielu innych - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Agnieszka Bania, szefowa kanału.

KRRiT udzieliła nadawcy 10-letnią koncesję na emisję programu. Wygasa ona 19 października 2027 roku. Na początku nadawania stacja będzie dostępna wyłącznie w sieci Vectra. Aktualnie trwają również rozmowy z innymi operatorami na temat włączenia Jazz do swoich ofert.

Nadawcą Jazz jest należąca do Agnieszki Bani firma Berenikafilm, która istnieje od 2011 roku. Dotychczas zajmowała się ona m.in.: filmowaniem koncertów oraz handlem detalicznym.

Węcej informacji na temat kanału na stronie JAZZ Television >>>

Tagi w artykule:

polecane

19 października

godz: 19:00

Tubis Trio

12on14 Jazz Club

Warszawa

19 października

godz: 20:00

XVII Krokus Jazz Festiwal

Jeleniogórskie Centrum Kultury

Jelenia Góra

19 października

godz: 20:00

Conner Youngblood

BARdzo Bardzo

Warszawa

19 października

godz: 21:30

Tubis Trio

12on14 Jazz Club

Warszawa

20 października

XVII Podlasie Jazz Festiwal

Aula AWF

Biała Podlaska

20 października

PalmJazz Festival 2018

Centrum Kultury JAZOVIA

Gliwice

newsletter