News

Pomoc dla Eryka Kulma!

Obrazek tytułowy

Polska Fundacja Muzyczna uruchomiła zbiórkę na rzecz wybitnego perkusisty Eryka Kulma, który cierpi na nowotwór, a terapia jest bardzo kosztowna.

Pieniądze można wpłacać na konto Fundacji:
Eryk Kulm - 35 1140 1977 0000 2634 0600 1015

Polskie Stowarzyszenie Jazzowe oraz Polska Fundacja Muzyczna przygotowują wraz z Polskim Radiem koncert charytatywny, którego beneficjentem będzie Eryk Kulm. Wktórce zostanie podany termin koncertu.

Eryk Kulm to wybitny perkusista wyrosły ze środowiska gdańskich jazzmanów. Na ogólnopolskiej scenie jazzowej pojawił się z zespołem Jazz Carriers w 1974 roku, a już w następnym roku wyjechał do kolebki jazzu – USA. Tam w słynnej Berklee College of Music kształcił się oraz szlifował swe umiejętności grając z wieloma znakomitymi amerykańskimi muzykami jazzowymi. Pobyt w USA ukształtował charakter tego perkusisty i kiedy po 15 latach wrócił do kraju, z miejsca zasilił zespół Zbyszka Namysłowskiego.

Po kilkunastu miesiącach sam powołał grupę, której nazwa przylgnie na zawsze do jego nazwiska - Quintessence. Momentalnie zespół ten wyrósł na niezwykle ważny i istotny element naszej jazzowej sceny końca XX w. Muzycy występujący w grupie Eryka Kulma to top polskiego jazzu: Henryk Miśkiewicz, Leszek Możdżer, Piotr Wojtasik, Maciej Sikała, Wojciech Karolak, Jacek i Wojtek Niedzielowie, Robert Majewski, Andrzej Jagodziński, Piotr Baron i inni.

Debiutancka płyta „Birthday” uznana została płytą 1992 roku, a Eryk Kulm – najlepszym polskim perkusistą jazzowym.

Tagi w artykule:

Powiązane artykuły

polecane

20 października

XVII Podlasie Jazz Festiwal

Aula AWF

Biała Podlaska

20 października

PalmJazz Festival 2018

Centrum Kultury JAZOVIA

Gliwice

20 października

godz: 19:00

Coherence Quartet

12on14 Jazz Club

20 października

godz: 19:00

Stanisław Słowiński Septet na Bukovinie

Centrum Kongresowym ICE

Kraków

20 października

godz: 21:30

Coherence Quartet

12on14 Jazz Club

21 października

16 Bydgoszcz Jazz Festival

Bydgoszcz

newsletter