News

Rusza projekt PolishJAZZ

Obrazek tytułowy

28 maja, pierwszą audycją pt. "Kanon Polskiego Jazzu" prowadzoną przez dziennikarza Rafała Garszczyńskiego w RadioJAZZ.FM zainaugurowany został projekt realizowany przez Fundację Popularyzacji Muzyki Jazzowej EuroJAZZ pt.: "PolishJAZZ: 100 audycji radiowych, gazeta, koncert, wystawa". Projekt potrwa do połowy listopada i jest finansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury z programu Interwencje 2018.

W ramach projektu w RadioJAZZ.FM zostanie wyemitowanych 100 kilkunastminutowych audycji poświęconych historycznie najważniejszym polskim płytom jazzowym wydawanym na przestrzeni ostatnich 60-lat. Audycje będą emitowane od poniedziałku do piątku o godz. 14:45. Audycje będą także dostępne na platformie podcastowej radia.

Link do strony radia: www.radiojazz.fm/player

W lipcu zostanie wydana specjalna, papierowa edycja gazety PolishJazzPRESS. Gazeta będzie zawierała artykuły na temat historii polskiej muzyki jazzowej, recenzje płyt, wywiady z artystami. Będzie dystrybuowana w miejscach kultury w całej Polsce.

Zwieńczeniem projektu będzie bezpłatny koncert jazzowy, promujący młodych polskich muzyków oraz wystawa okładek JazzPRESSu. Koncert i wystawa odbędą się w październiku 2018 roku w Warszawie.

Na start, audycje dotyczyły płyt: Marek Bliziński „Wave” oraz String Connection "Workoholic". Kolejne już w kolejny poniedziałek.

Recenzja Marek Bliziński „Wave” >>

Recenzja String Connection "Workoholic" >>

Recenzja Mieczysław Kosz "Reminiscence" >>

polecane

19 października

godz: 19:00

Tubis Trio

12on14 Jazz Club

Warszawa

19 października

godz: 20:00

XVII Krokus Jazz Festiwal

Jeleniogórskie Centrum Kultury

Jelenia Góra

19 października

godz: 20:00

Conner Youngblood

BARdzo Bardzo

Warszawa

19 października

godz: 21:30

Tubis Trio

12on14 Jazz Club

Warszawa

20 października

XVII Podlasie Jazz Festiwal

Aula AWF

Biała Podlaska

20 października

PalmJazz Festival 2018

Centrum Kultury JAZOVIA

Gliwice

newsletter