News

Summer Jazz Festival w Krakowie

Obrazek tytułowy

Summer Jazz Festival w Krakowie (wcześniej: Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy pod Baranami), podczas swojej 23.edycji między 24 czerwca a 5 sierpnia 2018 przedstawi z okazji 100.lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości specjalny okolicznościowy program pt. „Złota Setka 100 Polskiego Jazzu”. Podczas festiwalu odbędzie się ok. 100 koncertów, na których zostanie zaprezentowanych 100 czołowych polskich solistów i zespołów jazzowych.

Koncerty „Złotej Setki 100 Polskiego Jazzu” będą odbywały się głównie w znanych krakowskich klubach: Piwnica pod Baranami, Harris Piano Jazz Bar, Piec Art, U Muniaka, Pod Jaszczurami i Alchemia, a także w Filharmonii Krakowskiej (Solo Piano Weekend). Dodatkowymi stałymi pozycjami będą dwie wielkie imprezy plenerowe - Niedziela Nowoorleańska i towarzysząca festiwalowi Noc Jazzu (łącznie ok. 20 koncertów).

Najmłodsze pokolenie jazzowe zaprezentuje się w klubie Pracownia pod Baranami (Scena Młodych). Największe legendy i sławy wystąpią w Muzeum Manngha.

Summer Jazz Festival Kraków
organizator Fundacja My Polish Heart

Piwnica Pod Baranami:

24.06 Terry_Mencel_Herman
25.06 Laboratorium
26.06 Hanna Banaszak Recital
27.06 Andrzej Jagodziński Trio
28.06 Grażyna Auguścik & Jarosław Bester
29.06 Marek Bałata - Piotr Matusik
30.06 Andrzej Dąbrowski & Karolak Trio
1.07 Old Metropolitan Band
2.07 JBBO & Stanley Breckenridge
3.07 Jan Ptaszyn Wróblewski Kwartet
4.07 High Definition & Igor Boxx - „Dziady”
5.07 Andrzej Olejniczak & Vladislav Sendecki
6.07 Jorgos Skolias & Dominik Wania
7.07 Krzysztof Ścierański International Trio
8.07 Marek Napiórkowski Trio feat. Andrzej Olejniczak
9.07 Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski
10.07 Maciej Obara & Dominik Wania
11.07 Friends - Karolak/Baron/Napiórkowski/Dębski/Czerwiński
12.07 Wojciech Karolak Trio
13.07 Pasquale Stafano & Gianni Iorio
14.07 ACM Trio & Peter Lipa
15.07 Trio RSJA & Piotr Baron
16.07 Lora Szafran & Bogdan Hołownia
17.07 Stanisław Sojka Recital
18.07 Jose Torres & Maciej Sikała - Q Ya Vy
19.07 Krzysztof Popek Fresh Air: Nagórski/Jonkisz/Niedziela/Zielak
20.07 Atom String Quartet
21.07 Kazimierz Jonkisz Energy
22.07 Danuta Błażejczyk Tribute to Danuta Rinn
23.07 Krzesimir Dębski & Adam Palma
24.07 Włodzimierz Nahorny Trio
25.07 Henryk Miśkiewicz Trio ‘’Lirycs’’
26.07 MaBaSo - Maseli/Barański/Soltis
27.07 Boba Jazz Band
28.07 Anthimos Apostolis & Piotr Schmidt Electric Project
29.07 Wojciech Myrczek & Paweł Tomaszewski
30.07 Aga Zaryan & Michał Tokaj
31.07 Józef Skrzek/Puma Piasecki/Michał Dziewiński – ‘’Stories’’
1.08 Adam Bałdych & Paweł Tomaszewski
2.08 Adam Bałdych Quartet
3.08 Grzech Piotrowski Project

Bilety: ticketmaster.pl, eventim.pl, InfoKraków ul.św. Jana 2, ul. Karmelicka 52/1 (-10%).

Klub Piec Art:

1.07. RGG Trio
2.07. Dominik Wania solo
3.07. Marian Pawlik Quartet
4.07. Tubis Trio
5.07. Leszek Kułakowski Ensamble Picollo
6.07. Mateusz Pałka Trio
7.07. Basque Trio feat. Andrzej Olejniczak (Hiszpania)
8.07. Marek Walarowski Trio
9.07. Vehemence Quartet
10.07. Mateusz Gawęda Trio
11.07. Kasia Pietrzko Trio
12.07. Aga Derlak Trio
13.07. Traditional Club Revival (Słowacja)

Bilety w cenie 30 zł.
Bilety: ticketmaster.pl, InfoKraków ul. św. Jana 2, ul. Karmelicka 52/1 (-10%).

Harris Piano Jazz Bar:

24.06. Kuba Płużek Quartet
25.06. New Bone
26.06. Ida Zalewska Trio
27.06. Jam session
28.06. NSI Quartet
29.06. Kajetan Galas Organ Spot
30.06. Orchestra Dedicated – Groborz & Cronies
1.07. Karen Edwards Trio (USA)
2.07. Karen Edwards Trio (USA)
3.07. Adam Kawończyk Kwartet
4.07. Jam session
5.07. Piotr Wojtasik Quartet
6.07. Basque Trio feat. Andrzej Olejniczak (Hiszpania)
7.07. Strzelczyk, Rodowicz, Erenc „Chopin na strunach”
8.07. Piotr Baron Quartet
9.07. Dayna Stephens - Michał Barański Quartet (USA/Polska)
10.07. Jam session
11.07. AMC Trio & Peter Lipa (Słowacja)
12.07. Traditional Club Revival (Słowacja)
13.07. Ben van den Dungen Quartet (Holandia)
14.07. Noc Jazzu - Max Klezmer Band
15.07. Rose Ellis & Daan Kleijn (USA/ Holandia)
16.07. Poliana Vieira - Wojtek Justyna International Ensamble (Portugalia/Polska/Holandia)
17.07. Jacek Pelc - Maciej Sikała ‘’Band on the Road’’
18.07. Jam session
19.07. Adam Czerwiński Trio
20.07. Jerzy Małek Quintet
21.07. Mateusz Smoczyński Quintet
22.07. Stanisław Słowiński Quintet
23.07. Eskaubei & Tomasz Nowak Quartet
24.07. Keith Thompson Trio (Wielka Brytania)
25.07. Jam session
26.07. Marek Stryszowski ‘’Electric Shepard’’
27.07. Michał Wierba ‘’Body Language” Trio
28.07. Adam Szabas Kowalewski Trio
29.07. Jam Experiment (Wielka Brytania)
30.07. Jam session
31.07. Igor Osypov Trio (Ukraina)
1.08. Szymon Mika feat. Ziv Ravitz (Polska/Izrael)
2.08. Łukasz Kokoszko Quartet
3.08. Zbyszek Lewandowski PG Trio
4.08. Dominik Bukowski Quartet
5.08. Funk de Nite

Cena 40 zł. Bilety:ticketmaster.pl, InfoKraków ul. św. Jana 2, ul. Karmelicka 52/1 (-10%).

Klub Alchemia:

06.07 Mikołaj Trzaska & Rafał Mazur
09.07 Jacek Kochan musiConspiracy
16.07 Piotr Orzechowski - Kuba Więcek
19.07 Oleś Brothers – Antoni Gralak
24.07 Grzegorz Karnas
31.07 Bartosz Dworak „ Sandwich On the Floor”

Godz. 20:00, cena 40 zł

MUZEUM MANGGHA:

29.06. Zbigniew Namysłowski Quintet
2.07. Jan Ptaszyn Wróblewski Sextet
5.07. Michał Urbaniak
13.07. Włodek Pawlik Trio
20.07. Leszek Możdżer Solo
23.07. Tomasz Stańko Project
31.07. Urszula Dudziak
5.08. Adam Makowicz

KONCERTY GWIAZD:

27.06. godz. 19:00 Alfredo Rodriguez Trio, Muzeum Manggha
28.06. godz. 19:00 Charles Lloyd & The Marvels & Bill Frisell, Kijów.Centrum
8.07. godz. 19:00 Take 6, Auditorium Maximum UJ
12.07. godz. 19:00 Pharoah Sanders The Icon, Kijów.Centrum

Bilety: ticketmaster.pl, eventim.pl, biletywkrakowie.pl, goout.net, InfoKraków ul.św. Jana 2, ul. Karmelicka 52/1 (-10%).

Młoda Scena Alternatywna, Pracownia pod Baranami, 20:00 wstęp wolny:

28.06. Water In My Cave
5.07. Fabryka Zabawek
12.07. Director’s Cat
19.07. IrekPałac Sextet
26.07. Pola Chobot & Adam Baran
3.08. Drabek-Konieczkowicz-Kaźmierski Trio

Tagi w artykule:

polecane

19 października

godz: 19:00

Tubis Trio

12on14 Jazz Club

Warszawa

19 października

godz: 20:00

XVII Krokus Jazz Festiwal

Jeleniogórskie Centrum Kultury

Jelenia Góra

19 października

godz: 20:00

Conner Youngblood

BARdzo Bardzo

Warszawa

19 października

godz: 21:30

Tubis Trio

12on14 Jazz Club

Warszawa

20 października

XVII Podlasie Jazz Festiwal

Aula AWF

Biała Podlaska

20 października

PalmJazz Festival 2018

Centrum Kultury JAZOVIA

Gliwice

newsletter