Urodził się puzonista i bandleader Tommy Dorsey, wraz z bratem Jimmym jedną z najpopularniejszych orkiestr amerykańskich - Dorseys Wild Canaries.
1905 - urodził się puzonista i bandleader Tommy Dorsey. Brat Jimmy’ego Dorsey'a. W świat muzyki wprowadził go ojciec, nauczyciel muzyki. Zaczynał od trąbki, ale szybko zdecydował się na grę na puzonie. W latach młodzieńczych grał w orkiestrze ojca. Grywał w różnych formacjach, często w towarzystwie brata, z którym także stał na czele Dorseys Novelty Six, później przemianowanej na Dorseys Wild Canaries. Zespół, który stał się jedną z najpopularniejszych orkiestr amerykańskich, z którą śpiewali m.in. Frank Sinatra, Jo Stafford, Connie Haines oraz grupa wokalna The Pied Pipers. Orkiestra wylansowała wiele przebojów m.in. “Boogie-Woogie”, “Marie”, “I’ll Never Smile Again”, “I’m Getting Sentimental Over You”. Mimo popularności, ambicji i czasem wręcz aroganckiej pewności siebie, Tommy Dorsey miał dość krytyczny stosunek do swoich talentów instrumentalnych, choć na wielu wczesnych nagraniach demonstruje duże umiejętności i wyczucie stylu. Był wybitnym technikiem i nie ma wątpliwości, że doprowadził grę na puzonie do wyżyn perfekcji. Jego wygładzony styl idealnie wypadał w balladach, a część z jego solówek zarejestrowanych na płytach uznawanych jest za wręcz wzorcowe. Zmarł 26 listopada 1956 r.
1951 - urodził się pianista Kenny Werner. Jego pierwszym nagraniem była wydana w 1977 roku płyta ze standardami autorstwa Bixa Beiderbecke, Duke'a Ellingtona, Jamesa P. Johnsona i George'a Gershwina. W tym samym roku na zaproszenie Charlesa Mingusa zagrał na krążku Something Like a Bird. Swój pierwszy autorski album zatytułówany Beyond the Forest of Mirkwood wydał w 1981 roku. W latach 80. koncertował m.in. z Archiem Sheppem i the Mel Lewis Orchestra. W tej i nastepnej dekadzie do grona współpracowników Wernera należeli także John Abercrombie, Joe Henderson, Tom Harrell i Chico Freeman. W latach 90. nagrał dla wytwórni Concord trzy bardzo cenione albumy: Maybeck Recital Hall Series, Vol. 34, Concord Duo Series, Vol. 10, i Live at Visiones.
1964 - urodził się saksofonista Vincent Herring. Należy do światowej czołówki alcistów jazzowych. Jako dojrzały muzyk przeniósł się w 1983 r. do Nowego Jorku, gdzie od razu trafił do formacji takich tuzów jazzu, jak Lionel Hampton, David Murray, Horace Silver, Art Blakey. Światową sławę zdobył grając w zespole wielkiego trębacza Nata Adderley’a (1987-1993). Lista muzyków, z którymi współpracował jest bardzo długa i obejmuje m.in. takie sławy, jak: Dizzy Gillespie, Art Blakey and The Jazz Messengers, The Mingus Big Band, Freddie Hubbard, Jack deJohnette, Larry Coryell, Nancy Wilson, Roy Hargrove, Carla Bley, Phil Woods, David Murray, Horace Silver. Brzmienie saksofonu Vincenta Herringa krytycy porównują do wielkiego Cannonballa Adderley’a, co dla saksofonisty altowego jest największym wyróżnieniem. Od lat 90. prowadzi własne zespoły i nagrywa autorskie płyty. Dyskografia Vincenta Herringa to 12 autorskich albumów oraz ponad 200 płyt nagranych z innymi artystami. Po ponad pięcioletnim tourne Earth Jazz, które zdominowane było brzmieniem elektrycznym, Vincent Herring powraca do akustycznego projektu Ends and Means. Tym razem saksofonista zaprosił do współpracy fenomenalnego pianistę młodego pokolenia – Danny Grissetta.
2012 - zmarł perkusista Pete La Roca, urodził się 7 kwietnia 1938 r.