News

Międzynarodowy Konkurs Muzyki Improwizowanej „Jazzowe Skrzydła”

Obrazek tytułowy

12on14 Jazz Club, który 3 kwietnia 2018r wznawia swoją działalność ogłosił Międzynarodowy Konkurs Muzyki Improwizowanej „Jazzowe Skrzydła”.

Termin pierwszej, letniej (będzie też zimowa!) edycji konkursu rozpoczyna się 1 lutego 2018 roku. Termin nadsyłania zgłoszeń zaś upływa 15 marca. Organizator (spółka Vera Maremma Toscana, wyłączny właściciel i operator 12on14 Jazz Club) poinformuje Zespół o zakwalifikowaniu do konkursu najpóźniej do dnia 30 marca 2018 roku.

Nieodpłatne przesłuchania zakwalifikowanych kandydatów będą prowadzone przez dwa miesiące w każdą środę, w okresie od 11 kwietnia 2018 roku do 30 maja 2018 roku włącznie. Koncert Laureatów I-szej edycji (letniej) Konkursu odbędzie się 16 czerwca 2018 roku.

W każdej kategorii Konkursu wybierany jest tylko jeden zwycięzca, który otrzymuje tytuł Laureata Międzynarodowego Konkursu Muzyki Improwizowanej „Jazzowe Skrzydła”. W konkursie nie są przyznawane nagrody drugiego stopnia ani wyróżnienia. Dla laureatów przeznaczono wysokie nagrody pieniężne i rzeczowe wręczane w czasie Koncertu Finałowego.

Laureatów wyłoni Jury w składzie: Adam Baruch, Adam Domagała, Maciej Karłowski, Maciej Krawiec i Włodzimierz Nahorny.

Konkurs „Jazzowe Skrzydła” jest konkursem otwartym dla wszystkich zespołów jazzowych polskich i zagranicznych, których dorobek fonograficzny sygnowany nazwą własną zespołu, na dzień złożenia aplikacji nie przekracza łącznie liczby 2 (dwóch) albumów wprowadzonych do dystrybucji ogólnokrajowej na tradycyjnym nośniku fonograficznym.

Dla przyjęcia aplikującego zespołu do zmagań konkursowych Organizator nie stosuje jakiejkolwiek cezury wiekowej wobec żadnego z Artystów stanowiących skład zespołu. Aplikujący zespół powinien być zawiązany w prezentowanym kształcie osobowym na co najmniej pół roku przed datą złożenia aplikacji i powinien mieć za sobą udokumentowane w treści aplikacji doświadczenie koncertowe.

Pozostałe informacje i formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie Organizatora >>>

Tagi w artykule:

Powiązane artykuły

polecane

19 października

godz: 19:00

Tubis Trio

12on14 Jazz Club

Warszawa

19 października

godz: 20:00

XVII Krokus Jazz Festiwal

Jeleniogórskie Centrum Kultury

Jelenia Góra

19 października

godz: 20:00

Conner Youngblood

BARdzo Bardzo

Warszawa

19 października

godz: 21:30

Tubis Trio

12on14 Jazz Club

Warszawa

20 października

XVII Podlasie Jazz Festiwal

Aula AWF

Biała Podlaska

20 października

PalmJazz Festival 2018

Centrum Kultury JAZOVIA

Gliwice

newsletter