News

Jazz w Łazienkach!

Obrazek tytułowy

Wygląda na to, że jazz zawitał na stałe w Łazienkach Królewskich! Przed nami trzy koncerty (16.02, 16.03 i 13.04) w ramach drugiej edycji cyklu "Jazz w Łazienkach Królewskich", który odbywa się w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii. Patronat nad koncertami objął Włodek Pawlik.

Najbliższe koncerty:

Koncert muzyki z filmu "Rewers", 16 lutego, godz. 19.00
W ramach koncertu Włodek Pawlik (fortepian), Paweł Pańta (kontrabas), Cezary Konrad (perkusja) oraz gościnnie Robert Murakowski (trąbka) wykonają utwory ze ścieżki dźwiękowej do słynnego filmu Borysa Lankosza "Rewers".

(...) Soundtrack operuje na wielu płaszczyznach estetycznych, od nawiązań do muzyki jazzowej w konwencji lat 50. i 60., łączącej elementy quasi-klasyczne, aż po rockowe. Jest to bardzo bogata ścieżka dźwiękowa, naturalnie oddająca moje podejście do muzyki - podkreśla Włodek Pawlik. - Co ważne, nie jest ona wyraźnym odzwierciedleniem miejsca i czasu akcji filmowych zdarzeń. Jest jednym ze środków uwalniających fabułę z gorsetu socrealistycznej rzeczywistości. Urok tego filmu polega na tym, że w pewnym momencie następuje ucieczka od realizmu do wyrafinowanej abstrakcji. Jest to absolutnie fantastyczna rzecz, jeśli można pozwolić sobie na taką autonomię i różnorodność w warstwie dźwiękowej - dodaje kompozytor.

Bilety na koncert muzyki z filmu "Rewers" (120 zł - normalny, 90 zł - ulgowy) są do nabycia w kasach Łazienek Królewskich w Pałacu na Wyspie i Starej Oranżerii. Można również zrobić rezerwację telefoniczną (22 50 60 183) i odebrać bilety w kasie w dniu wydarzenia.

więcej informacji na stronie Muzeum Łazienki Królewskie >>>

16 marca o godz. 19.00 wystąpi Hanna Banaszak. Artystce towarzyszyć będą: Jacek Szwaj (fortepian), Zbigniew Wrombel (kontrabas), Andrzej Mazurek (instrumenty perkusyjne) oraz Krzysztof Przybyłowicz (perkusja).

13 kwietnia o godz. 19.00 recital fortepianowy Włodka Pawlika, który zagra utwory ze swojego solowego albumu "Songs Without Words". Na płycie tej znakomity pianista, kompozytor i laureat nagrody Grammy sięgnął do swoich ulubionych standardów muzyki jazzowej i popularnej, które przetworzył w pełne wyrafinowania fortepianowe improwizacje. Niezwykła muzyczna wędrówka obejmuje 13 utworów, w tym m.in. "Blowing in the wind" Dylana, "Imagine" Lennona oraz standardy jazzowe "What a Wonderful World", "Body and Soul" czy "My Funny Valentine".

Bilety na marcowy i kwietniowy koncert pojawią się wkrótce w sprzedaży. Informacja o tym podana zostanie na stronie internetowej Muzeum.

Tagi w artykule:

polecane

19 października

godz: 19:00

Tubis Trio

12on14 Jazz Club

Warszawa

19 października

godz: 20:00

XVII Krokus Jazz Festiwal

Jeleniogórskie Centrum Kultury

Jelenia Góra

19 października

godz: 20:00

Conner Youngblood

BARdzo Bardzo

Warszawa

19 października

godz: 21:30

Tubis Trio

12on14 Jazz Club

Warszawa

20 października

XVII Podlasie Jazz Festiwal

Aula AWF

Biała Podlaska

20 października

PalmJazz Festival 2018

Centrum Kultury JAZOVIA

Gliwice

newsletter