PROGRAM FESTIWALU DRUM FEST
2.10.2015 Piątek
Jordan Rudess – elektroniczne instrumenty klawiszowe
koncert z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Opolskiej
- Filharmonia Opolska, godz 19:00
3.10.2015 Sobota
DRUM SPIRIT – przemarsz perkusyjnej orkiestry marszowej,
- Ozimek, trasa: ul. Hutnicza, ul. Częstochowska, ul. Dłuskiego
od Mostu Żelaznego do Domu Kultury, godz 10:00
DRUM SPIRIT – przemarsz perkusyjnej orkiestry marszowej,
- Dobrzeń Wielki, trasa: ul. Reymonta, ul. Wspólna, ul. Irysowa
od Domu Kultury do Parku przy Urzędzie, godz 13:00
DRUM SPIRIT – przemarsz perkusyjnej orkiestry marszowej,
- Opole, trasa: pl. Kopernika, ul. Osmańczyka, Rynek, ul. Krakowska
od Centrum Handlowego, godz 16:00
Chelsea Levine – warsztaty talerzy marszowych
- Filharmonia Opolska godz. 16:30
Jordan Rudess – recital solowy
i DRUM SPIRIT – pokaz perkusyjnej orkiestry marszowej,
- Filharmonia Opolska, godz 19:00
04.10.2015 Niedziela
DRUM SPIRIT – przemarsz perkusyjnej orkiestry marszowej,
- Gliwice - Rynek godz 12:00
DRUM SPIRIT – przemarsz perkusyjnej orkiestry marszowej,
- Chorzów, trasa: ul. Wolności i ul. Sienkiewicza - od kościoła do CHCK, godz 15:00
Chelsea Levine – warsztaty talerzy marszowych,
- Chorzowskie Centrum Kultury, godz 16:00
DRUM SPIRIT – pokaz perkusyjnej orkiestry marszowej,
- Chorzowskie Centrum Kultury, godz 18:00
8.10.2015 Czwartek
CALIFORNIA GUITAR TRIO (Paul Richards, Bert Lams, Hideyo Moriya) – koncert gitarowy,
- Filharmonia Opolska, godz 19:00
9.10.2015 Piątek
THUNDER DUO (Gabor Dornyei & Kornel Horvath) – koncert duetu perkusyjnego,
- Opole – Państwowa Szkoła Muzyczna, godz 19:00
CALIFORNIA GUITAR TRIO (Paul Richards, Bert Lams, Hideyo Moriya) – koncert gitarowy,
- Chorzowskie Centrum Kultury , godz 19:00
10.10.2015 Sobota
Konkurs Gry na Zestawie Perkusyjnym – Young Drum Hero,
- Opole – Państwowa Szkoła Muzyczna, godz 9:00
Piotr Pniak – wykład i warsztaty „Nowoczesny perkusista w studio”
- Opole – Państwowa Szkoła Muzyczna, godz 16:00
Tobias Ralph & Julie Slick – recital „Drums & Bass”,
- Gliwice – Klub Studencki Spirala, Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko, godz 19:00
STICK MEN (Tony Levin, Pat Mastelotto, Markus Reuter) – koncert progresywnego rocka, Taktoprawda – support,
- Opole, domEXPO, godz 19:00
11.10.2015 Niedziela
Konkurs Gry na Zestawie Perkusyjnym – Young Drum Hero,
- Opole – Państwowa Szkoła Muzyczna, godz 9:00
John Tempesta – warsztaty perkusyjne,
- Opole – Państwowa Szkoła Muzyczna, godz 16:00
Tobias Ralph & Julie Slick – recital „Drums & Bass”,
- Opole – Państwowa Szkoła Muzyczna, godz 18:00
Grzegorz Kapołka TRIO (Grzegorz Kapołka, Dariusz Ziółek, Ireneusz Głyk) – koncert,
- Krapkowice – Dom Kultury, godz 19:00,
STICK MEN (Tony Levin, Pat Mastelotto, Markus Reuter) – koncert progresywnego rocka,
- Wrocław – Zaklęte Rewiry, godz 19:00
16.10.2015 Piątek
MUSICAL BOX – Genesis Tribute Band – Selling England by the Pound – widowisko muzyczne,
- Opole – Centrum Wystawienniczo-Kongresowe godz 19:00
Rick Latham – warsztaty perkusyjne,
- Wrocław – Salon Muzyczny Ragtime, godz 18:00
17.10.2015 Sobota
Warsztaty gry na bębnach afrykańskich z zespołem FOLIBA i zaproszonymi gośćmi
- Opole – Państwowa Szkoła Muzyczna, godz 16:00
FOLIBA & Ablaye Badji & Thomas Guei – afrykański koncert etniczny,
- Opole - Państwowa Szkoła Muzyczna, godz 19:00
Rick Latham – warsztaty perkusyjne,
- Gliwice – Klub Spirala w Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko, godz 16:00
Rick Latham TRIO (Nicola Sorato, Rick Latham, Ruggero Robin) - koncert,
- Gliwice – Klub Spirala w Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko, godz 19:00
18.10.2015 Niedziela
Grzegorz Kapołka Trio (Grzegorz Kapołka, Dariusz Ziółek, Ireneusz Głyk) – koncert bluesowy
i Benny Greb z zespołem Moving Parts – koncert
- Opole – Państwowa Szkoła Muzyczna, godz 18:00
22.10.2015 Czwartek
Adam Skrzypek, Dariusz Kaliszuk, Anders Astrand – koncert jazzowy
- Opole - Filharmonia Opolska, godz 19:01
23.10.2015 Piątek
Międzynarodowy Konkurs Marimbowy i Wibrafonowy,
- Opole – Państwowa Szkoła Muzyczna, godz 9:00
Koncert symfoniczny: Katarzyna Myćka – marimba, Pius Cheung – marimba,
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej,
- Opole - Filharmonia Opolska, godz 19:00
24.10.2015 Sobota
Międzynarodowy Konkurs Marimbowy i Wibrafonowy,
- Opole – Państwowa Szkoła Muzyczna, godz 9:00
Katarzyny Myćka oraz Pius Cheung – recital marimbowy,
- Opole – Państwowa Szkoła Muzyczna, godz 17:00
Terry Bozzio – recital na największym zestawie perkusyjnym na świecie,
- Opole - Filharmonia Opolska, godz 19:00
TEAMwork Percussion – koncert kwartetu perkusyjnego,
- Gliwice – Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko, godz 18:00
25.10.2015 Niedziela
Międzynarodowy Konkurs Marimbowy i Wibrafonowy,
- Opole – Państwowa Szkoła Muzyczna, godz 9:00
TEAMwork Percussion – koncert kwartetu perkusyjnego,
- Krapkowice – Dom Kultury, godz 18:00
Terry Bozzio – recital na największym zestawie perkusyjnym na świecie,
- Tychy – Teatr Mały, godz 18:30
TONY MACALPINE BAND (Tony MacAlpine, Aquiles Priester, Bjorn Englen) – koncert progresywnego rocka,
Rooster Band – support
- Opole – Filharmonia Opolska godz 19:00
26.10.2015 Poniedziałek
TONY MACALPINE BAND (Tony MacAlpine, Aquiles Priester, Bjorn Englen) – koncert progresywnego rocka,
- Tychy – Teatr Mały, godz 18:30 bilety 40/50zł
Steve Smith – warsztaty perkusyjne,
- Opole – Filharmonia Opolska godz 16:00
Steve Smith & VITAL INFIRMATION – NEW YORK CITY Edition (Steve Smith, Mark Soskin, Andy Fusco, Vinny Valentino, Baron Browne) – koncert jazzowy,
- Opole - Filharmonia Opolska godz 19:00
DEAN BROWN GROUP (Dean Brown, Marvin Smitty Smith, Linley Marthe, Bernard Maseli, Mateusz Pliniewicz) – koncert jazzowy
- Wałbrzych - Teatr Lalki i Aktora, godz 19:00
27.10.2015 Wtorek
Marvin „Smitty” Smith – warsztaty perkusyjne
- Opole – Państwowa Szkoła Muzyczna godz 16:00 bilety 5/10 zł
DEAN BROWN GROUP (Dean Brown, Marvin Smitty Smith, Linley Marthe, Bernard Maseli, Mateusz Pliniewicz) – koncert jazzowy
- Opole - Państwowa Szkoła Muzyczna godz 19:00
28.10.2015 Środa
DEAN BROWN GROUP (Dean Brown, Marvin Smitty Smith, Linley Marthe, Bernard Maseli, Mateusz Pliniewicz) – koncert jazzowy,
- Gliwice – Klub Spirala w Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko godz 19:00
15.11.2015 Niedziela
STEVE GADD BAND (Steve Gadd, Larry Goldings, Jimmy Johnson, Michael Landau, Walt Fowler) – koncert jazzowy okazji 70 urodzin Steve'a Gadda
- Katowice – Filharmonia Śląska, godz 19:00