For tune - Maseli
Koneser to ja
Koncert

13 Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej Kody

12 maja

12.05.2021 - 15.05.2021

18:00

ON LINE

Obrazek tytułowy

Prezentujemy program 13 Festiwalu Tradycji i Awangardy Muzycznej Kody. Tegoroczna edycja z hasłem „Przywoływanie” zajmie się refleksjami, a także inspiracją pomiędzy formami muzyki dawnej i nowej. Obecne staną się muzyczności historyczne i etniczne inspirowane renesansem, barokiem, tradycją polską oraz gatunkami muzyki współczesnej - improwizowanej, variete, tanecznej i medytacyjnej, zaangażowanej i terapeutycznej.

PROGRAM 12.05.2021 / ŚRODA

  • Godz. 18:00 / Sala Widowiskowa / Centrum Kultury w Lublinie / ul. Peowiaków 12

Wykonawcy: Adam STRUG

Program: PIEŚNI MIŁOSNE PUSZCZY ZIELONEJ

  • Godz. 20:00 / Pawilon KODY / Plac przed Centrum Kultury w Lublinie / ul. Peowiaków 12

Wykonawcy: Carola SCHAAL - performance, klarnet, kompozycja Heinrich HORWITZ - performance / choreografia / dramaturgia Rosa WERNECKE - live-video, projekt oświetlenia

Program: ENCOUNTER / premiera nowej wersji

  • Godz. 22:00 / PASMO SNU / Sala Czarna / Centrum Kultury w Lublinie / ul. Peowiaków 12

Wykonawcy: Ewa LIEBCHEN - flet Emilia SITARZ - fortepian Hubert ZEMLER - instrumenty perkusyjne

Program: Morton FELDMAN - Why patterns?naflet, dzwonkiifortepian

13.05.2021 / CZWARTEK

  • Godz. 19:00 / Sala Widowiskowa / Centrum Kultury w Lublinie / ul. Peowiaków 12

Wykonawcy: Gośka ISPHORDING - klawesyn, elektronika Kuba KRZEWIŃSKI - live electronics Pierre JODLOWSKI - live electronics

Program: Hugo MORALES MURGUIA - Plektron Paweł HENDRICH - Dulabilis II / prawykonanie
Cezary DUCHNOWSKI - Sequenza II Kuba KRZEWIŃSKI - Incorporate 2 / prawykonanie polskie
Karol NEPELSKI - Variations on global crowd Pierre JODLOWSKI - Lesson in anatomy

  • Godz. 21:00 / PASMO SNU / Sala Czarna / Centrum Kultury w Lublinie / ul. Peowiaków 12

Wykonawcy: Ewa LIEBCHEN - flet Emilia SITARZ - fortepian Hubert ZEMLER - instrumenty perkusyjne Łucja SZABLEWSKA - sopran

Program: Henryk Mikołaj GÓRECKI - Goodnight op. 63 na sopran, flet altowy, 3 tam-tamy i fortepian Henryk Mikołaj GÓRECKI - Kołysanka op. 9 na fortepian / prawykonanie (dzięki uprzejmości Boosey& Hawks)

14.05.2021 / PIĄTEK

  • Godz. 19:00 / Sala Widowiskowa / Centrum Kultury w Lublinie / ul. Peowiaków 12

Wykonawcy: Ania KARPOWICZ - flet, live electronics Michał BEREZA - projekcja dźwięku Natalia KITAMIKADO - kostium, scenografia

Program: TOVA / premiera koncertowa Marta ŚNIADY - 4 rituals of women’s happiness 2.0 na flet solo, elektronikę i wideo Nina FUKUOKA - 残生 (zansei) na flet solo, elektronikę i wideo Aleksandra KACA - Inner na flet solo, elektronikę i wideo Teoniki ROŻYNEK - Scream na flet solo, elektronikę i wideo

  • Godz. 21:00 / PASMO SNU / Sala Czarna / Centrum Kultury w Lublinie / ul. Peowiaków 12

Wykonawcy: Emil MISZK - trąbka Kuba SOKOŁOWSKI - fortepian Hubert ZEMLER - instrumenty perkusyjne Jerzy ROGIEWICZ - instrumenty perkusyjne Miłosz PĘKALA - instrumenty perkusyjne

Program: Emil MISZK, Kuba SOKOŁOWSKI, Hubert ZEMLER, Jerzy ROGIEWICZ, Miłosz PĘKALA - JAGD (kompozycja zbiorowa) / prawykonanie Barbara Kinga MAJEWSKA - koncepcja

15.05.2021 / SOBOTA

  • Godz. 18:00 / Sala Widowiskowa / Centrum Kultury w Lublinie / ul. Peowiaków 12

Wykonawcy: Małgorzata WALENTYNOWICZ - fortepian Krzysztof WOŁEK - live electronics Jakub BABCZYŃSKI - ilustracje

Program: Luc FERRARI - Collection de petites pièces ou 36 Enfilades pour piano et magnétophone Krzysztof WOŁEK - Flat Surfaces / prawykonanie

  • Godz. 20:00 / Kościół Ewangelicko-Augsburski Świętej Trójcy w Lublinie / ul. Ewangelicka 1

Wykonawcy: VOXNOVA ITALIA Alessandro TAMIOZZO- tenor Oliviero GIORGIUTTI - baryton Nicholas ISHERWOOD - bas

Program: SCELSI, BYZANTIUM, THE ALCHEMISTS / premierapolska Byzantine Alleluia from the Roman Rite (8th Century AD) Michael MAIER - 5 Fugues from AtalantaFugiens (1618) Nicholas ISHERWOOD - Ave Praeclara ANONIM -Bogurodzica Veronika KRAUSAS - Regarding the Experiments of MariumProphetissima Giacinto SCELSI - Wo Ma Giacinto SCELSI - 3 Songs of Capricorn Giacinto SCELSI - Le Grand Sanctuaire Giacinto SCELSI - 3 Latin Prayers (Ave Maria, Pater Noster, Alleluia)

  • Godz. 22:00 / NOC TRADYCJI / Wirydarz / Centrum Kultury w Lublinie / ul. Peowiaków 12

Wykonawcy RADICAL POLISH ANSAMBL Maciej FILIPCZUK - skrzypce, kierownictwo muzyczne Emilia BOLIBRZUCH - skrzypce Łucja SIEDLIK - skrzypce Maria STĘPIEŃ - skrzypce Mateusz KOWALSKI - skrzypce Marcin LORENC - skrzypce Piotr GWADERA - perkusja (dżaz)

Program: RPA - RAZ NA LUDOWO / premiera

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO ZMIAN W PROGRAMIE FESTIWALU. Streaming wszystkich wydarzeń Festiwalu KODY www.kody-festiwal.pl

12 maja

12.05.2021 - 15.05.2021

18:00

ON LINE

polecane

Strona JazzPRESS wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Polityka cookies i klauzula informacyjna RODO