Koncert Koncerty - Patronat

14 BYDGOSZCZ JAZZ FESTIVAL

Bydgoszcz

Obrazek tytułowy

14 BYDGOSZCZ JAZZ FESTIVAL

PROGRAM:

ŚWIATOWE KONCERTY GWIAZD Miejsce: Opera Nova w Bydgoszczy
Data 16.10.2016

Alfredo Rodriguez Trio

  • Alfredo Rodriguez - piano – Cuba
  • Reinier Elizarde Ruano - bass _- Cuba
  • Michael Oliveira - drums–Hiszpania

ALFREDO RODRIGUEZ - Pianista, Kompozytor urodzony w 1985 roku. Alfredo Rodriguez jest starszym z dwóch synów Alfredo Rodrígueza profesjonalnego piosenkarza i kompozytora romantycznych piosenek i prezentera telewizyjnego . Studiował w klasie fortepianu w Konserwatorium Manuel Saumell, a następnie w Konserwatorium Muzycznym Amadeo Roldán jak również Instituto Superior de Arte , wszystko w Hawanie. W roku 2003 zdobył wyróżnienie w konkursie dla młodych muzyków jazzowych W 2006 roku Rodriguez został wybrany jako jeden z dwunastu pianistów z całego świata wykonać na Montreux Jazz Festival . Producent muzyczny Quincy Jones zauważył go na Festiwalu Jazzowym i zaproponował, aby z nim pracować. W 2007 roku założył pierwszy zespół: Alfredo Rodrigueza Trio, z Gastón Joya (kontrabas) i Michaela Olivera (perkusja). W 2009 roku Rodriguez towarzyszył ojcu jako członek zespołu koncertowego na trasie do Meksyku, gdy zdecydował się nie wracać na Kubę, opuścić swój kraj i rodzinę oraz poprosić o azyl polityczny na przejściu granicznym USA Nuevo Laredo . Przy wsparciu Jones'a zaczął swoją karierę muzyczną w Stanach Zjednoczonych. Rodríguez Występował na najwazniejszych festiwalach jazzowych na Świecie, m.in.: Playboy Jazz Festival , SXSWMusic Festival, Detroit Jazz Festival , Monterey Jazz Festival , Newport Jazz Festival , San Francisco Jazz Festival , Gilmore Festiwalu, Performing Arts Center , XVI Międzynarodowy Festiwal Open Air (Polska) Jazz Festiwal Vienne , Umbria Jazz Festival (Włochy), Montreux Jazz Festival (Szwajcaria), MawazineFestival (Maroko), Mundo Latino Festival (Brazylia), Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Szanghaju (Chiny ) , a także na wielu innych wydarzeniach artystycznych. Alfredo współpracował z artystami jazzowymi, takimi jak Wayne Shorter , Herbie Hancock , Patti Austin , James Ingram , McCoyTyner , EsperanzaSpalding , Richard Bona i Lionel Loueke .

YellowJackets

  • Bob Mintzer Sax , EwiUSA
  • Russel Ferrante - Keys&pianoUSA
  • Will Kennedy - drums USA
  • Dane Alderson – bassUSA

Yellowjackets – amerykański zespół jazzowo-rockowy. Grupa powstała w 1981 r. z inicjatywy gitarzysty Robbena Forda i początkowo wykonywała muzykę R&B. Po odejściu Forda i wstąpieniu do zespołu saksofonisty altowego Marca Russo Yellowjackets szybko zyskał miano jednej z najbardziej kreatywnych grup stylu fusion, tworząc muzykę nawiązującą do dokonań Joe Zawinula. Początkowo zespół nagrywał dla Warner Bros., a w 1986 r. zmienił wytwórnię płytową na MCA/GRP, pod jej szyldem wydając swoje najwyżej cenione albumy. Na początku lat 90. XX wieku ze składu ubył Marc Russo, rozpoczynając karierę solową, a jego następca –saksofonista i klarnecista Bob Mintzer – ukierunkował styl zespołu w stronę jazzu. W ciągu trwającej wiele lat kariery Yellowjackets dali się poznać jako znakomita grupa koncertowa. Zdobyli przychylność krytyki i jednocześnie odnieśli sukces komercyjny nagraniami gatunku fusion i pop-jazzu. I choć grupa ewoluuje zawsze w kierunku przebojowego pop-jazzu, to zanaczy swoją obecność na rynku jazzowym przede wszystkim doskonałym doborem kompozycji brawurowo granych przez perfekcyjnych solistów. W 1995 r. grupa ponownie zmieniła wytwórnię płytową, powracając do Warner Bros. W 2006 r. Yellowjackets obchodziło 25-lecie swojego istnienia, wydarzenie to uwiecznione zostało wydaniem koncertowej płyty Twenty-Five. Wiele spośród płyt grupy nominowanych było do Nagród Grammy, a dwie z nich nagrody te otrzymało: Shades (1986, w kategorii Best R&B Instrumental) oraz Politics (1988, w kategorii Best Contemporary Jazz recording). W 1986 r. dwa utwory Yellowjackets znalazły się na płycie z muzyką do filmu Star Trek IV: Powrót do Domu.

ŚWIATOWE KONCERTY GWIAZD
Miejsce: Eljazz Club w Bydgoszczy

Data 20.10.2016

VEIN feat. DAVE LIEBMAN

  • Michael Arbenz - fortepian - Szwajcaria
  • Thomas Lähns - bas - Szwajcaria
  • Florian Arbenz - perkusja - Szwajcaria
  • feat Dave Liebman - sax – USA

Od początku swojego istnienia VEIN trio regularnie zaprasza do współpracy gości specjalnych. Dzięki temu powstają projekty, które do życia zespołu wnoszą zupełnie nową jakość. Ze znakomitym amerykańskim saksofonistą DavemLiebman'em trio współpracuje od 2009 roku, współtworząc ciekawy, niekonwencjonalny kwartet. W projekcie spotyka się czterech muzyków, którzy mają świadomość tego, że brzmią razem naprawdę dobrze i dlatego nie boją się wrócić do przeszłości. Na przestrzeni lat trio Vein wypracowało niemal symbiotyczne zgranie. To zaplecze wspólnych muzycznych doświadczeń, zdumiewająca jedność konceptów i świetny warsztat każdego z muzyków zawsze doskonale sprawdza się w połączeniu z inspirującym stylem

DAVE LIEBMAN – amerykański saksofonista, swoją jazzową podróż zaczął mocnym wejściem w latach 70-tych. Pierwsze zespoły tworzył z Elvinem Jonesem, Milesem Davisem, ChickiemCoreą i innymi. W następnych dekadach umacniał swoją pozycję, którą potwierdzały kolejne nominacje do Grammy oraz prestiżowe wyróżnienia np. doktorat Honoris Causa Sibelius Academy (Helsinki), Order of Arts and Letters, przyznawany przez rząd Francji. Brał udział w nagraniu ponad 100 płyt.
Dziś 70-letni DaveLiebman sam uchodzi za jednego z najlepszych saksofonistów na świecie, co w co w 2011 r. zostało przypieczętowane prestiżową amerykańską nagrodą Master of Jazz.

ŚWIATOWE KONCERTY GWIAZD
Miejsce: Eljazz Club w Bydgoszczy
Data 26.10.2016

SCANDI BALTIC ENSEMBLE

 MerjeKägu - (EST) guitar - Estonia

 Marc Bernstein - (USA) –saxes - USA

 Raymond Lavik - (NOR) –drums - Norwegia

 Roman Ott - (GER) - tenor sax - Niemcy

 Anders Grop - (SWE) - doublebass - Szwecja

 Grzegorz Rogala - (POL) –trombone- Polska

Różnorodność kulturowych „korzeni”, jednak wiele wspólnych elementów. Najbardziej widocznymi są jazz oraz północno europejskie pochodzenie, które możnaby jeszcze bardziej zawęzić tworząc nowy region zwany „skandybałtyckim”. Tu przenikają się wpływy wikingów, gotów, bałtów i słowian.. choć nie tylko, gdyż ważnym „elementem” wzbogacającym ScandiBaltic Ensemble jest Marc Bernstein. To dziekan jazzu Południowo-duńskiego konserwatorium Muzycznego, będący „żywym mostem” między jazzową Ameryką i Europą. Nasza muzyka to nasze autorski kompozycje wyrażające nasze tożsamości połączone pragnieniem wspólnego grania jazzu.

Merje Kägu – gitara (Estonia) Gitarzystka i kompozytorka Studiowała gitarę jazzową na estońskiej akademii muzycznej i jest absolwentką studiów z improwizacji naGoteborskiej akademii muzyczno-teatralnej. Występowała ze swoją autorską muzyką i współpracowała z inspirującymi muzykami w Szwecji, Danii, Norwegii, Finlandii, Szkocji… Sama mówi „ Granie muzyki to coś, co pobudza moją uwagę i ciekawość. Czuję że mnie inspiruje. Lubię tworzyć most między kompozycją, a improwizacją, tworząc dialog, który jest intymny, osobisty, w którym jest opowiedziana pewna historia. Gdzie słowa zawodzą, mówi muzyka. Muzyczna prawda jest czymś dynamicznym”.

Roman Ott – saksofon tenorowy (Niemcy) „… jest jednym z najlepszych i najbardziej interesujących berlińskich saksofonistów i kompozytorów, przez rok mieszkał w Baltimore, zdobył wiele wyróżnień za swoje umiejętności solistyczne i kompozycyjne. Studiował jazz w Essen i Berlinie (Niemcy), nagrał trzecią autorską płytę w wytwórniTraumtonrec. i Fresh Sound New Talent records z Kurtem Rosenwinklem. Teraz pracuje nad swoim kolejnym albumem dla "fresh sound rec.“ oraz pisze muzykę filmową i teatralną.” – (all about jazz NY.)

Raymond Storaunet Lavik – perkusja (Norwegia) “…(urodzony w 1990 roku w Bergen - Norwegia) perkusista mieszkający obecnie w Oslo. Ukonczył studia licencjackie na uniwersytecie w Stavanger, gdzie obecnie kończy studia magisterskie. W roku 2015/16 wyjechał na rok studiować w Danii na Duńskiej Narodowej Akademii Muzycznej, gdzie pobierał nauki, a następnie występował z takimi muzykami jak Marc Bernstein, Anders Mogensen i Martin Andersen. Przebywając w Stavanger I w Danii był jednym z najaktywniejszych i poszykiwanych perkusitów na scenie muzycznej. Koncertował w kraju I za granicą I jest znaną I poszukiwaną postacią na norweskiej scenie jazzowej. Był zaangażowany w liczne projekty z takimi muzykami jak Svein Olav Herstad, Tor Yttredal, Rolf Lislevand, Marc Bernstein, Claus Waidtløw, Christian Wallumrød, Lage Lund, Tore Johansen, Gisle Johansen, Erlend Skomsvoll.

Anders Grop – kontrabas (Szwecja) Urodzony w 1964 roku w Sztokholmie kontrabasista i kompozytor i pedagog Po ukończeniu Sztoholmskiego Instytutu pedagogiki muzycznej w 1995 roku, rozpoczął życie muzyka koncertującego. Występował na całym świecie z takimi zespołami jak SOS Big Band, Stockholms Storband, Latin The Mood, Cirrus, Lynx, Persone(Rock), Flintstones Big Band. W 2003 roku z Berlin Big-Band „zdobył” Jazz & Blues Award Berlin. Współpracował m.in. z Nilsem Landgrenem, Hayati Kafé, Ulfem Andersonem (ABBA), Paulem Youngiem Koncertował i koncertujez niezliczonymi teatrami

Marc Bernstein – saksofony, altowy i sopranowy (USA) - Światowej sławy saksofonista, kompozytor, nauczyciel. Absolwent słynnego Berklee College of Music. W swojej karierze zagrał u boku takich sław jak Branford Marsalis, Michael Brecker, Hal Galper, Billy Cobham, Dave Douglas i Joey Calderazzo. Występował w słynnych jazzowych składach Chico Hamilton's Band, Electric Quartet czy Kluvers Big Band, gdzie wspołpracował z Bobem Mintzerem, Billem Dobbinsem, Edem Neumeisterem, Larsem Janssonem, Dennisem Mackrelem czy Deborah Brown. O jego klasie i kunszcie świadczy fakt, iż koncertował w najsłynniejszych nowojorskich klubach: The Blue Note, Avery Fischer Hall, Sweet Basil, Mikells oraz Apollo Theater. Obecnie aktywnie koncertuje i inspiruje młodych adeptów jazzu jako rektor prestiżowego The Southern Danish Conservatory of Music w Odense.

Od czasu gdy opuścił Klüvers Big Band w 1996 wydał 8 albumów jako lider Jest „żywym mostem” między amerykańskim a europejskim jazzem. Współpracuje z najważniejszymi muzykami jazzowymi starego kontynentu: Sinne Eeg, Jacob Anderskov, czy Marc Ducret.

Grzegorz Rogala – puzon (Polska) Puzonista kompozytor, aranżer. Absolwent Jazz Institutu jazzowego w Berlinie. Stypendysta Berklee College of Music (Boston). Studiował u Jiggsa Whighama, Kierownika Big-Bandu BBC oraz Phila Wilsona. Otrzymał indywidualne wyróżnienie na festiwalu FAMA (2005 r.),jest laureatem festiwali: Nadzieje Warszawy i Berlin Jazz & Blues Award (z zespołem Kattorna – 2006 r.). Członek miedzynarodowego bigbandu European Colours Jazz Orchestra (2008 r). Laureat nagrody "Phil Wilson Award" (2009 r). Dyskografia: "Straying To The Moon" – Kattorna (2010). „Enthuzjazzm“ – PGR (2011), „Poezjazz” - PGR&Zilberman (2014).Lider wielu Projektów: m.in.: PGR. PGR&Zilberman, Inspired by Miles, 2+ , Oprócz. Koncertował na takich festiwalach jak: Festiwal Krzysztofa Komedy – Warszawa, Letnia Akademia Jazzu – Łódź, Ancona Summer Jazz – Włochy, Leipziger Jazz Tage – Niemcy, Sounds no Walls – Berlin/Niemcy, Flugery Lwowa – Ukraina, Od Nowa Jazz Festival – Toruń, Wystąpił m.in. z Włodkiem Pawlikiem, Cezarym Konradem, Maciejem Sikałą, Regisem Moliną Reynaldo, Rosario Guliani, Frankiem Parkerem, Davidem Friedmanem, Sagit Zilberman, Dwight’em Trible, Marc Bernstein.

MŁODZI NA START Miejsce: Eljazz Club w Bydgoszczy
Data 27.10.2016

Jachna - Cichocki - Urowski -Krawczyk

  • Wojciech Jachna -tp- Polska
  • Jacek Cichocki –piano - Polska
  • Paweł Urowski–bass - Polska
  • Mateusz Krawczyk - dr– Polska

Wojciech Jachna -jest absolwentemAkademiiMuzycznejim. F. Nowowiejskiego, orazhistoriinaUniwersytecieKazimierzaWielkiego w Bydgoszczy. Uczestniczył w nagraniach do prawie 20 płyt, Uznanytrębaczi sideman. W jegodorobkuznajdujesięprzeszło 20 albumów z różnymiwykonawcami, w tym z Contemporary Noise Sextet, Sing Sing Penelope, Innercity Ensemble, trójmiejskimiMordami, czyregaowymDubska. Wielelatwystępował u boku AndrzejaPrzybielskiego, zwanegoczęstojegonieoficjalnymnauczycielem. Obecnietworzywieleciekawychnowychskładów – Jachna/Buhl ( “Atropina”, “ Sythomathic” Requiem Rec.), Jachna/Tarwid/Karch ( Płyta „Sundial” For Tune 2014), Jachna/Wójciński ( „Night Talks” Jazzarium 2015 ) czyJachna/Cichocki/Urowski/Krawczyk ( „The Right Moment” Requiem Rec. 2015 ).

Jacek Cichocki - pianista, kompozytor, multiinstrumentalista.AbsolwentPolicealnegoStudiumJazzowego w WarszawieoraznaAkademiiMuzycznej w Katowicach. Zdobywcanagródnakonkursachjazzowych (m.in. Krokus Jazz Festiwal 2005,Tarnów jazz Contest 2008, Hanza Jazz Festiwal 2014). Nagrałszeregalbumówjakoczłonekzespołów: Blue Sounds, Enigmatik Quartet, Limboski Quartet.W roku 2014 uczestniczył w międzynardowymprojekcie The Improvised History Of The World. W wolnychchwilachżonglujetrzemapiłeczkami.

Paweł Urowski – Kontrabasista, gitarzystabasowy, kompozytor. AbsolwentAkademiiMuzycznejim.KarolaLipińskiego we WrocławiunaWydzialeInstrumentalnym. Zdobywcanagródikilkuwyróżnieńindywidualnych w konkursachjazzowych, takichjak m.in.EIM, Jazz Juniors czyKrokus Jazz Festiwal.Nagrał 12 płyt, w tym album nominowany do Fryderyka 2010, wydany w ramachformacjiDziki Jazz (Kamiński, Pater, Urowski, Gorzycki). Współpracował: Akineton, Ecstasy Project, Contemporary Noise Quintet, Maciej Fortuna, Jerzy Główczewski, BenteKahan, Carolyn Dorfman, ArturLesicki, Eric Allen. Współtworzyzespoły: WidePoint: Urowski, Lemańczyk, Wendt, Krawczyk; Marek Malinowski Kwartet, SzymonŁukowski Quartet, GoBand. Ostatniomożna go usłyszećnapłytach: Freeway Quintet "This is no ordinary Jazz” oraz „WidePoint” - Urowski, Lemańczyk, Wendt, Krawczyk.

Mateusz Krawczyk – ur. 19.10.1992 roku. Perkusista, student AkademiiMuzycznej w Bydgoszcz w klasieperkusji prof. PiotraBiskupskiego.AbsolwentSzkołyMuzycznej w Bydgoszczy w klasiemgrMirosławaŻyty. W 2010 rokulaureatOgólnopolskichprzesłuchań CEA w Warszawie, w 2011 rokupodczas XVI Big Band Festiwal w NowymTomyślujakoczłonekzespołu Jazz Big Band 75 z Bydgoszczyotrzymałpuchardlanajlepszegoinstrumentalistyfestiwalu. LaureatogólnopolskiegokonkursuMłodetalenty w kategoriizespołymuzyczne w 2010 i 2012 roku.Ostatniomożna go usłyszećnapłycie „WidePoint” - Urowski, Lemańczyk, Wendt, Krawczyk. Współpracuje z FilharmoniąPomorską w Bydgoszczy, FilharmoniąPłocką, OperąLeśną w Sopocie, SinfoniąIuventus.

Kwartet -Jachna/Cichocki/Urowski/Krawczyk, powstał w 2014 roku, iwykonujekompozycjeczłonkówzespołu, inspirowaneszerokopojętymjazzem. Materiałmuzycznyprzygotowanydlawytwórni Requiem Rec. pokazujemnogośćinspiracjiwszystkichczłonkówzespołu. Nawiązania do muzykiKrzysztofaKomedyczyPolskiejSzkołyFilmowej, ale takżeamerykańskiegojazzulat 60.Muzyka zainspirowanaszerokopojętym modern jazzem. Pokazujemnogośćinspiracjiczłonkówzespołu, m.in.:nawiązania do muzykiKrzysztofaKomedyczyPolskiejSzkołyFilmowej, ale takżeamerykańskiegojazzulat 60., iwszystkiego co siędzieje w akustycznejmuzyceimprowizowanej.

KONCERT MUZYKI KAMERALNEJ Miejsce: Eljazz Club w Bydgoszczy

Data 28.10.2016

Francesca Bertazzo Hart - Ilona Damiecka Quartet - międzynarodowy projekt Monk’s Midnight

  • Francesca Bertazzo Hart - gitara , wokal ,WŁochy
  • Ilona Damięcka - piano - Polska
  • Paweł Urowski - bas - Polska
  • Eric Alen - Drums USA

Wokalno-instrumentalny program poświęcony twórczości Theloniousa Monka, który na dniach ukaże się na płycie europejskiej wytwórni Hevhetia. Przygotowały go dwie swingujące panie: Włoszka, Francesca Bertazzo Hart i Polka, Ilona Damięcka, mające na koncie wspólny album CD/DVD „Fifth Side – International Ladies Jazz Band (2011). Towarzyszą im: amerykański perkusista, Eric Allen oraz kontrabasista Paweł Urowski.

Francesca Bartazzo Hart – jedna z najlepszych włoskich wokalistek i gitarzystek jazzowych. Absolwentka Instytutu C.P.M. w Mediolanie, która wiele lat mieszkała w Nowym Jorku. Śpiewała tam m.in. w Orkiestrze Ronald Westray prowadzonej przez Wyntona Marsalisa. Obecnie uczy jazzu w w Vicenzy, Weronie i Padwie. Dotychczas nagrała jedenaście płyt.

Ilona Damiecka – pianistka, wokalistka i kompozytorka. Absolwentka Wydziału Jazzu A.M. w Katowicach i laureatka Konkursu Kompozytorskiego im. Komedy w Słupsku. Pracowała m.in. z: Januszem Muniakiem, Piotrem Wojtasikiem, Maciejem Sikałą i Mieczysławem Szcześniakiem. W 2009 r. wydała swą pierwszą płytę „Hurry” (4* Jazz Forum).

Eric Allen – pochodzący z Seattle perkusista, który pracował m.in. z muzykami tej klasy co: Wallace Rooney, Illinois Jacquet, Lionel Hampton, Charlie Haden, James Moody, Carla Blay. Pomysłodawca i lider projektu „Illinois Jacquet in Memoriam”, który uznany został za jazzowe wydarzenie roku 2015.

Pawel Urowski – kontrabasista. Absolwent A.M. we Wrocławiu i laureat wielu nagród indywidualnych. Mimo młodego wieku nagrał już kilkanaście płyt, w tym, nominowany do Fryderyka, album „Dziki Jazz”. Współpracuje

ZADUSZKI JAZZOWE
Miejsce: Teatr Polski w Bydgoszczy
Data 01.11.2016

Krzysztof Kobyliński Ethnojazzorchestra

  • Krzysztof kobyliński - piano Polska
  • Reut Rivka Shabi - vocal - Izrael
  • Dima Gorelik - guit.
  • Tom Dayan - drums - Izrael
  • Edi Sanches – bas – Kolumbia
  • Orkiestra Smyczkowa Aukso Marka Mosia

Krzysztof Kobyliński Ethnojazzorchestra - Absolutnie nadzwyczajny projekt z udziałem międzynarodowego zespołu KK Pearls - Krzysztof Kobyliński (piano), Reut Rivka Shabi (voc), Dima Gorelik (g), Tom Dayan (dr) oraz Edi Sanchez (bg) a także smyczkowej Orkiestry Aukso Marka Mosia, jednej z czołowych orkiestr w Europie. Koncert, który za każdym razem jest inny, w zależności od atmosfery miejsca koncertu i tak ważnej dla artystów - publiczności. Podróż w czasie, niezapomniane doświadczenie, niesamowite emocje. Wielokulturowość wynikająca z różnych źródeł i korzeni artystów, znajduje doskonały wyraz z wykonywanej muzyce. Kompozycie lidera pozwalają muzykom na duże dawki improwizacji, w których odbijają się różnorodne wizje artystyczne. Konstelacja z orkiestrą smyczkową czyni koncert niezapomnianym.

L.A.Trio & Julian Jackson

  • Julian Jackson - harmonijka - Wielka Brytania
  • Bogdan Holownia - piano
  • Andrzej Bruner Gulczynsli - kontrabas
  • Józef Eliasz – perkusja

„Los Angeles Trio” powstało w 1994 roku i gra muzykę utrzymaną w stylistyce charakterystycznej dla Zachodniego Wybrzeża USA. Jest ona nienagannie elegancka, klarowna, relaksująco-swingująca, unosząca w sobie zapach promenad nadmorskich i dyskretny urok luksusowych nocnych klubów Miasta Aniołów.

Liderem a zarazem duszą i natchnieniem tria jest Bogdan Hołownia. Ten wybitny pianista, ceniony i lubiany w środowiskach jazzowych po obu stronach oceanu, ukończył m.in. Berklee College of Music w Bostonie. Olbrzymia wiedza muzyczna, doświadczenia niezliczonych koncertów oraz natura ciągle poszukującego nowych dróg w muzyce, zapewniają mu zasłużenie godne miejsce wśród elity pianistów jazzowych. Na kontrabasie towarzyszy mu Andrzej „Bruner” Gulczyński, niegdyś basista legendarnej „Nocnej Zmiany Bluesa”, a obecnie prowadzący własny kwartet jazzowy „Brunerschaft”. Z racji bardzo wysokich umiejętności muzycznych jest on zapraszany do współpracy przez wielu muzyków i zespoły jazzowe.

Natomiast perkusistą tria jest Józef Eliasz, niekwestionowany mistrz w swojej profesji, którego kunszt techniczny, wrażliwość muzyczna i doświadczenie stawiają w czołówce polskich perkusistów jazzowych. Muzyk ten z sukcesami prowadzi też własny big band oraz - jako właściciel i animator - klub jazzowy Eljazz w Bydgoszczy.

ŚWIATOWE PREMIERY
Miejsce: Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy

Data 12.11.2016
Eljazz Big-Band & String Orchestra

„PO KATASTROFIE” to nowy i wyjątkowy projekt muzyczny Eljazz Big - Bandu pod dyrekcją Józefa Eliasza, inspirowany twórczością wybitnego Polskiego kompozytora - Krzysztofa Komedy.

Kompozycje są niezwykle ciekawe, dlatego też do współpracy zaproszono najwybitniejszych polskich aranżerów, którzy w zróżnicowanej i kontrastowej stylistycznie formie ukazali całe bogactwo brzmienia wykorzystując szerokie instrumentarium. Tytułowy utwór "Po Katastrofie" - piękny i dramatyczny utwór, który napisał Krzysztof Komeda do wiersza Czesława Miłosza „Campo di fiori ”, w którym to poeta pokazuje dramat ludzi znajdujących się w gettcie warszawskim. Z jednej strony zabawa , śmiech i radość , a po drugiej stronie strach i śmierć . Tylko mur oddziela te dwie grupy ludzi podkreślając dramatyzm całej zaistniałej sytuacji. Piękna aranżacja tego utworu nastraja słuchacza do refleksji z nadzieją, że świat w którym żyjemy już nigdy nie będzie wypełniony strachem i przemocą, a muzyka będzie sprawiała radość i wzruszenia.

JAM SESSION i imprezy towarzyszące

  • 20.10.2016, godz. 22.00 - JAM SESSION - Eljazz
  • 26.10.2016, godz. 22.00 - JAM SESSION - Eljazz
  • 27.10.2016, godz. 22.00 - JAM SESSION - Eljazz
  • 27.10.2016, godz. 22.00 - KONCERT MUZYKI ELEKTRONICZNEJ - Destylarnia
  • 28.10.2016, godz. 22.00 - JAM SESSION - Eljazz
  • 12.11.2016, godz. 16.00 – SZTUKI WIZUALNE - wystawa
08 paź

08.10.2018

Bydgoszcz

08 paź

08.10.2018

Bydgoszcz

08 paź

08.10.2018

Bydgoszcz

08 paź

08.10.2018

Bydgoszcz

08 paź

08.10.2018

Bydgoszcz

08 paź

08.10.2018

Bydgoszcz

08 paź

08.10.2018

Bydgoszcz

08 paź

08.10.2018

Bydgoszcz

08 paź

08.10.2018

Bydgoszcz

08 paź

08.10.2018

Bydgoszcz

08 paź

08.10.2018

Bydgoszcz

08 paź

08.10.2018

Bydgoszcz

08 paź

08.10.2018

Bydgoszcz

08 paź

08.10.2018

Bydgoszcz

08 paź

08.10.2018

Bydgoszcz

08 paź

08.10.2018

Bydgoszcz

08 paź

08.10.2018

Bydgoszcz

08 paź

08.10.2018

Bydgoszcz

08 paź

08.10.2018

Bydgoszcz

08 paź

08.10.2018

Bydgoszcz

08 paź

08.10.2018

Bydgoszcz

08 paź

08.10.2018

Bydgoszcz

08 paź

08.10.2018

Bydgoszcz

08 paź

08.10.2018

Bydgoszcz

08 paź

08.10.2018

Bydgoszcz

08 paź

08.10.2018

Bydgoszcz

08 paź

08.10.2018

Bydgoszcz

polecane

Strona JazzPRESS wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Polityka cookies i klauzula informacyjna RODO