Jeden z najważniejszych polskich muzyków młodego pokolenia. Pianista, kompozytor, lider, wydawca - prowadzi własną wytwórnię Howard Records. Laureat wielu konkursów festiwalowych. Za swoje albumy z autorskim Kwintetem i Sextetem dwukrotnie otrzymał nominację do Fryderyka. Gra również z triem Lawaai oraz w duecie z saksofonistą Irkiem Wojtczakiem. Kamil Piotrowicz prezentuje pięć płyt, które odgrywały ważną rolę w różnych etapach jego życia.
[opisy albumów: Redakcja]
Tim Berne's Snakeoil Incidentals - ECM
Czwarty studyjny album zepołu Snakeoil dowodzonego przez Tima Berne'a i drugie nagranie w kwintecie. W sesji nagraniowej oprócz stałych współpracowników saksofonisty: Oscara Noriegi - klarnet, Matta Mitchella - fortepian oraz Chesa Smitha - perkusja i wibrafon wziął udział gitarzysta Ryan Ferreira. Ciekawostką jest - nie opisany nigdzie - śladowy udział producenta albumu Davida Torna, którego gitarę słychać w pierwszym oraz w ostatnim nagraniu.
Krzysztof Komeda Astigmatic - Polskie Nagrania
Bezdyskusyjny numer jeden w kanonie polskiego jazzu. Nagrany nocą w sali Filharmonii Narodowej w składzie z Tomaszem Stańką, Zbigniewem Namysłowskim, Guntherem Lenzem i Rune Carlsonem. Na albumie znalazły się trzy rozbudowane kompozycje Komedy: Astigmatic, Kattorna (oparta na motywie z filmu Heniga Carlssena pod tym samym tytułem) oraz Svantetic (dedykowany szwedzkiemu poecie Svanetowi Forsterowi).
Herbie Nichols The Prophetic Herbie Nichols vol.1 - Blue Note
Pierwszy z dwóch albumów pianisty Herbiego Nicholsa nagrany z triem w skład którego weszli Al McKibbon na kontrabasie oraz perkusista Art Blakey. Zarejestrowany w maju 1955 roku studiu Rudy'ego Van Geldera składa się z sześciu oryginalnych kompozycji Nicholsa. Jeden z czterech tytułów w przerwanej przedwczesną śmiercią pianisty karierze.
Craig Taborn Junk Magic - Thirsty Ear
Trzecia płyta Craiga Taborna jako lidera i zarazem jego "elektroniczny" debiut. Utwory zarejestrowane zostały z kwartetem w którym obok Taborna zagrali Aaron Stewart (saksofon tenorowy), Mat Maneri (altówka) oraz Dave King (perkusja). Tytuł albumu oraz nazwa zespołu, przyjęta od niego, wzięte zostały z dzieł laureata Pulitzera Sama Sheparda.
Keith Jarrett Arbour Zena - ECM
Płyta nagrana z udziałem Jana Garbarka z europejskiego i Charlie'go Hadena z amerykańskiego kwartetu Jarretta oraz Stuttgart Radio Symphony Orchestra pod dyrekcją Mladena Guteshy. Na płycie znalazły się tylko trzy utwopry, w tym trwające niemal pół godziny Mirrors. Przez samego Jarretta uważany za jedno z jego najbardziej przepełnionych liryką nagrań. Do dzsiaj nieco przyćmiony przez nagrania z Kolonii, które ukazały się w tym samym roku.