Urodzili się: znany z nienagannego frazowania i synchronizacji wokalista i aktor filmowy włoskiego pochodzenia Frank Sinatra, śpiewający mieszankę bluesa, ballady, pieśni popularne i standardy jazzowe Joe Williams, pianista, kompozytor John Hicks, zaliczany do grona współtwórców smooth jazzu saksofonista i flecista Grover Washington, perkusista, członek tzw. drugiego wielkiego kwintetu Milesa Davisa Tony Williams oraz pianista Artur Dutkiewicz.
1915 - urodził się wokalista i aktor filmowy włoskiego pochodzenia Frank Sinatra, jeden z najlepszych wokalistów wszechczasów, znany z nienagannego frazowania i synchronizacji. Gdy w radio usłyszał Binga Crosby’ego, postanowił zostać piosenkarzem. Karierę rozpoczynał śpiewając w małych lokalach w New Jersey, zwracając na siebie uwagę lidera zespołu i trębacza Harry'ego James'a, z którego to zespołem współpracował do 1940 r. Następnie przyłączył się do zespołu Tommy'ego Dorsey’a, stając się znanym wokalistą i pierwszym idolem nastolatków. Dzięki Sinatrze muzyka popularna słuchana głównie przez dorosłych, zwiększyła grono swoich odbiorców o nowe pokolenie. Rozpoczął karierę solową i odnosił pewne sukcesy, m. in. w okresie strajku muzyków w pierwszej połowie lat czterdziestych. Lata 40. i początki lat 50. to okres załamania kariery muzycznej Sinatry. W 1953 r. Sinatra w swoim stylu powrócił jako aktor, występując w filmie Stąd do wieczności (From Here to Eternity), za rolę w którym otrzymał Oscara. To pozwoliło mu odbić się od dna również w muzyce. W kolejnych latach występował jeszcze w wielu filmach, a z najważniejszych należy wymienić The Man with the Golden Arm (1955) - otrzymał nominacją do Oscara za główną rolę - oraz The Manchurian Candidate (1962). W latach 40. nagrywał dla wytwórni Columbia Records, następnie przeniósł się do Capitol Records (lata 50.), gdzie współpracował z najlepszymi producentami i aranżerami tamtych czasów, jak np. Nelsonem Riddlem i Billym May’em. Z tym ostatnim Sinatra nagrał wiele ze swoich najlepszych utworów. Na początku lat 60. stworzył własną wytwórnię Reprise Records. Sinatra kontynuował swoją karierę muzyczną aż do lat 90., kiedy to ukazały się albumy Duets i Duets II, na których usłyszeć można Sinatrę śpiewającego w duecie z innymi gwiazdami, m.in. z Bono z U2. Koncertował aż do 1995 roku. Sinatra pozostawił po sobie ogromną spuściznę muzyczną, rozpoczynając od pierwszych utworów z zespołem Harry'ego Jamesa w 1939 roku, przez olbrzymie zbiory Columbia Records z lat 40., Capitol Records z lat 50., i Reprise Records od lat 60., aż do jego ostatniego albumu Duets II (1994). Do najbardziej znanych utworów Sinatry zalicza się: „My Way”, „New York, New York”, „Night and Day”, „Love and Marriage”, „I've Got You Under My Skin”, „Strangers in the Night”, „Fly Me to the Moon” oraz „Witchcraft”. Najpopularniejszym i najlepiej sprzedającym się ze wszystkich jego albumów pozostaje Sinatra at the Sands (1966), zarejestrowany na żywo podczas koncertu w Las Vegas. Będącego u szczytu formy Sinatrę wspierał zespół Counta Basiego. W swoim bogatym dorobku nagraniowym ma również piosenkę zaśpiewaną w części po polsku („Wolne Serce”) z lat 40. Piosenkę tę przypomniał w okresie stanu wojennego wspierając działania opozycji w jednym z amerykańskich programów telewizyjnych. Została opublikowana przez Piotra Kaczkowskiego na składance Trzeszcząca Płyta 10. Zmarł 14 maja 1998 r.
1918 - urodził się wokalista Joe Williams, śpiewający mieszankę bluesa, ballady, pieśni popularne i standardy jazzowe. Zmarł 29 marca 1999 r.
1941 - urodził się pianista, kompozytor John Hicks. Aktywny muzycznie w Nowym Jorku i na międzynarodowej scenie jazzowej od połowy lat 60. Zanim przeniósł się do Nowego Jorku (1963), studiował muzykę na Lincoln University w Missouri i Berklee School of Music w Bostonie. Był członkiem Art Blakey’s Jazz Messengers (1964–1965) oraz czasowo w 1970 r., współpracował z Betty Carter (1966-1968, 1975-1980) i z grupą Woody’ego Herman’a (1968-1970). Grał i nagrywał z takimi artystami jazzowymi, jak Lee Morgan, David Murray, Joe Lovano, David „Fathead” Newman, Pharaoh Sanders, George Mraz, Arthur Blythe, Kenny Barron i Gary Bartz. Zmarł 10 maja 2006 r.
1943 - urodził się saksofonista i flecista Grover Washington, Jr. Zaliczany do grona współtwórców smooth jazzu. Jego kompozycje z lat 70. i 80. m.in. „Mister Magic”, „Reed Seed”, „Black Frost”, „Winelight”, „Inner City Blues” i „The Best is Yet to Come” stały się przebojami. Na uznanie zasługują także jego wersja standardu Dave’a Brubecka „Take Five” i zarejestrowana w 1996 r. wersja „Soulful Strut”. Zmarł 17 grudnia 1999 r.
1945 - urodził się perkusista Tony Williams. W wieku 17 lat zdobył popularność u boku Milesa Davisa, będąc członkiem jego kwintetu w którym grał do 1969 r. W 1964 nagrał swój pierwszy album Life Time (1964). W 1969 r. Tony William stworzył własne trio The Tony Williams Lifetime, w skład którego wchodzili John McLaughlin (gitarzysta) i Larry Young (organista). Po czasie do zespołu dołączył Jack Bruce (basista), który dla występów z Tony mWilliamsem porzucił będący u szczytu popularności Cream. Był to jeden z pierwszych zespołów grających muzykę jazz-rock. W 1975 r. muzyk założył zespół The New Tony Williams Lifetime wraz z Tonym Newtonem (basista), Alanem Pasqua (pianista) i Allanem Holdsworthem (gitarzysta). Z tym zespołem nagrał dwa albumy: Believe It (1975) i Million Dollar Legs (1976). W 1982 r. z Ronem Carterem i Herbiem Hancockiem nagrał album Third Plane. Współpracował z takimi muzykami, jak: Allan Holdsworth, Andrew Hill, Branford Marsalis, Eric Dolphy, Grachan Moncur III, Herbie Hancock, Jackie McLean, Kenny Dorham, McCoy Tyner, Michel Petrucciani, Miles Davis, Ray Manzarek, Larry Carlton, Jerry Scheff, Ron Carter, Sam Rivers, Stan Getz, Stanley Clarke, Travis Shook, Wayne Shorter, Wynton Marsalis, Jaco Pastorius, John McLaughlin. Zmarł 23 lutego 1997 r.
1950 - urodził się kompozytor i multiinstrumentalista, wirtuoz akordeonu Richard Galliano. Grał z takimi muzykami jak: Al Foster, Juliette Gréco, Charles Aznavour, Ron Carter, Chet Baker, Trilok Gurtu, Jan Garbarek, Michel Petrucciani czy Bobby McFerrin. Jest laureatem Django Reinhardt Prix.
1951 - zmarła wokalistka jazzowa Mildred Bailey, urodziła się 27 lutego 1907 r.
1958 - urodził się pianista Artur Dutkiewicz. Grał z wieloma znakomitymi muzykami, jak: Tomasz Szukalski, Zbigniew Namysłowski, Grażyna Auguścik, Marek Bałata, Urszula Dudziak, Tadeusz Nalepa, Deborah Brown, Michelle Hendricks, Lora Szafran, Carlos Johnson, Jorgos Skolias. Prowadzi własne składy - Artur Dutkiewicz Trio, wsytępuje solo. Jest laureatem licznych nagród i wyróżnień, finalistą konkursu pianistycznego im. Theloniousa Monka w Waszyngtonie.
2007 - zmarł gitarzysta Ike Turner, twórca zespołu Ike & Tina ze swoją żoną Tina Turner. Urodził się 5 listopada 1931 r.