Ola Rzepka & Tomek Gadecki wystąpią 21 marca w Space of Creation Jaga Hupało w Warszawie.
21 marca 2025 roku w wyjątkowej przestrzeni Space of Creation Jaga Hupało w Warszawie odbędzie się niezwykły koncert duetu Oli Rzepki i Tomasza Gadeckiego. To wydarzenie zapowiada się jako prawdziwa uczta dla miłośników muzyki improwizowanej, eksperymentalnej i pełnej nieoczywistych brzmień.
Ola Rzepka to wszechstronna perkusistka, pianistka i kompozytorka, znana ze swojego nieszablonowego podejścia do rytmu i dźwięku. Eksploruje zarówno minimalistyczne formy, jak i pełne energii, swobodne improwizacje, tworząc unikalne pejzaże dźwiękowe. Jej twórczość oscyluje między muzyką współczesną, jazzem a awangardą.
Tomasz Gadecki to saksofonista poszukujący, eksperymentujący na granicy jazzu, free improv i muzyki abstrakcyjnej. Jego charakterystyczny, ekspresyjny styl gry to połączenie intensywności, surowości i emocjonalnej głębi. W duecie z Olą Rzepką tworzy nieprzewidywalne, wciągające narracje dźwiękowe, które angażują i hipnotyzują słuchaczy.
Koncert odbędzie się w klimatycznej i inspirującej przestrzeni Space of Creation Jaga Hupało, miejscu znanym z artystycznych wydarzeń łączących muzykę, sztukę i performans.